Vasario 2, 2018
Londone Lietuvos, Latvijos ir Estijos šalių parlamentarai bei akademikai pradėjo šimtmečio paminėjimo renginius Jungtinėje Karalystėje

2017 m. sausio 31 d. Lietuvos, Latvijos ir Estijos ambasados pradėjo atkurtos Lietuvos ir Baltijos šalių šimtmečio pažymėjimui Jungtinėje Karalystėje skirtų renginių ciklą JK Parlamente, surengusios Baltijos šalių ir JK parlamentarų debatus, dvišalius susitikimus ir politologų diskusiją.

Parlamentiniuose renginiuose Lietuvai atstovavo Lietuvos Seimo parlamentinių ryšių grupės su JK vadovas Mantas Adomėnas, užsienio reikalų komiteto pirmininko pavaduotojas Egidijus Vareikis. Kartu su Latvijos ir Estijos kolegomis Ojars Eriks Kalniņš, Lolita Čigane, Marko Mihkelson ir Yoko Alender jie dalyvavo specialiuose Baltijos šalims skirtuose Jungtinės Karalystės parlamentarų debatuose-klausymuose, susitiko su Jungtinės Karalystės Parlamento užsienio reikalų ir gynybos bei pasitraukimo iš Europos Sąjungos komitetų pirmininkais. Susitikimuose aptartos Baltijos šalių ir Jungtinės Karalystės santykių aktualijos ir perspektyvos, daugiausiai dėmesio skiriant saugumo ir tarpparlamentinių ryšių stiprinimo klausimams.

Baltijos valstybių šimtmečiui skirtą dieną Parlamente taip pat įvyko politologų apskrito stalo diskusija „Kitas šimtmetis: Jungtinės Karalystės ir Baltijos šalių bendradarbiavimas euroatlantinėje erdvėje“. Kartu su idėjų kalve (think tank) Europos Lyderystės Forumu organizuotoje ir buvusio Jungtinės Karalystės užsienio reikalų ir gynybos ministro Malcolm Rifkind vestoje diskusijoje savo įžvalgomis dalinosi Vilniaus universiteto tarptautinių santykių ir politikos mokslų direktorius Ramūnas Vilpišauskas, buvęs britų ambasadorius Latvijoje Ian Bond, Latvijos užsienio reikalų instituto direktorius Andris Spruds ir idėjų kalvės ECFR (European Council on Foreign relations) vyresnioji mokslinė bendradarbė Kadri Liik.

Dienos pabaigoje Lietuvos, Latvijos ir Estijos ambasadoriai kartu su Jungtinės Karalystės Europos reikalų ministru Alan Duncan į Lancaster House vykusį šventinį priėmimą sukvietė Jungtinės Karalystės parlamento, vyriausybės, kitų institucijų ir Baltijos šalių diasporos bendruomenių atstovus. 

Lietuvos Ambasados Jungtinėje Karalystėje inf.

Raktažodžiai: AmbasadaNaujienos

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai