Vasario 9, 2024
V. Putino žinutė Vakarams: Rusija negali būti nugalėta Ukrainoje

Prieštaringai vertinamo dešiniųjų pažiūrų JAV pokalbių laidų vedėjo Tuckerio Carlsono (Takerio Karlsono) ketvirtadienį paskelbtame interviu su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu pastarasis pareiškė, kad Vakarai turėtų suprasti, jog neįmanoma nugalėti Maskvos pajėgų Ukrainoje.

Per dvi valandas trukusį interviu, kurį surengė buvęs televizijos „Fox News“ laidų vedėjas, V. Putinas taip pat sakė, kad gali būti pasiektas susitarimas dėl įkalinto leidinio „Wall Street Journal“ reporterio Evano Gershkovicho (Evano Gerškovičo).

„Specialiųjų tarnybų kanalais aptariamos tam tikros sąlygos“, – sakė jis, tvirtindamas, kad žurnalistas yra šnipas, ką pats žurnalas ir JAV vyriausybė griežtai neigia.

Tai buvo pirmasis nuo 2019 metų Vakarų žiniasklaidos atstovui gyvai duotas V. Putino interviu.

Tačiau T. Carlsonas, kuris yra artimas buvusiam JAV prezidentui Donaldui Trumpui (Donaldui Trampui), uždavė nedaug sudėtingų klausimų ir daugiausia klausėsi, kol Kremliaus vadovas dėstė jam savo požiūrį į Rusijos istoriją, vaizduodamas šalį kaip Vakarų išdavysčių auką.

V. Putinas gynė savo sprendimą 2022-ųjų vasarį įsiveržti į Ukrainą, ir sakė, kad Vakarai dabar supranta, jog Rusija nebus nugalėta, nepaisant JAV, Europos ir NATO pagalbos Ukrainai.

„Iki šiol buvo triukšmaujama ir šaukiama apie Rusijos strateginį pralaimėjimą mūšio lauke. Tačiau dabar jie, matyt, ima suprasti, kad tai pasiekti sunku, jei apskritai įmanoma. Mano nuomone, tai neįmanoma pagal apibrėžimą“, – kalbėjo jis.

V. Putinas taip pat kreipėsi į JAV Kongresą, kuriame D. Trumpo respublikonai vis labiau priešinasi tolesnei Ukrainos paramai ginklais ir kita karine pagalba.

„Pasakysiu jums, ką mes sakome šiuo klausimu ir ką perduodame JAV vadovybei. Jei tikrai norite nutraukti kovą, turite nutraukti ginklų tiekimą“, – sakė jis.

Paklaustas, ar Maskva svarstytų galimybę įsiveržti į kitas regiono šalis – NATO nares Lenkiją ir Latviją – arba apskritai į visą Europos žemyną, V. Putinas atsakė, kad apie tai negali būti nė kalbos.

„Mes neturime jokių interesų Lenkijoje, Latvijoje ar kur nors kitur. Kodėl turėtume tai daryti? Tiesiog neturime jokio intereso. Tai tik panikos skleidimas“, – kalbėjo V. Putinas.

Karas su Lenkija, pasak jo, įvyktų „tik vienu atveju: jei Lenkija užpultų Rusiją“.

Paklaustas apie galimą vadovybės pasikeitimą po JAV rinkimų, kuriuose, kaip tikimasi, J. Bidenas susikaus su D. Trumpu, taip pakartojant 2020-ųjų scenarijų, V. Putinas nurodė, kad jo manymu, pokyčiai būtų nedideli.

„Jūs ką tik paklausėte, ar ateis kitas vadovas ir ką nors pakeis? Tai nėra susiję su vadovu. Tai nėra susiję su konkretaus žmogaus asmenybe“, – tvirtino jis.

Antradienį įrašytame ir paties T. Carlsono interneto svetainėje paskelbtame interviu puošniame Kremliaus kambaryje sėdėdamas priešais Rusijos vadovą ant vienodų baltų kėdžių su nedideliu staliuku tarp jų, žurnalistas neaštrino pokalbio ir nekvestionavo V. Putino dėl jo santykių su D. Trumpu.

Būdamas prezidentu ir po to, kai jį nugalėjo J. Bidenas, D. Trumpas ne kartą gyrė V. Putiną ir nepasmerkė invazijos į Ukrainą, sakydamas, kad jei bus perrinktas, sugebės išspręsti šį karą per „24 valandas“, nors nepasakė, kaip.

Tuo tarpu J. Bidenas yra pavadinęs V. Putiną karo nusikaltėliu ir paramą išrinktai provakarietiškai Ukrainos vyriausybei paskelbė vienu svarbiausių savo prezidentavimo prioritetų.

BNS inf.

Raktažodžiai: PasaulisNaujienos

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai