Spalio 6, 2022
Tradicinio Anglijos lietuvių golfo ir teniso turnyro laimėtojų sąraše pirmą kartą atsidūrė ir moteris
Renginio akimirkos. Foto: Ingrida Veiverytė ir Andrius Cebatariūnas.

Lietuvos komercijos rūmai Jungtinėje Karalystėje (LKRJK) rugsėjo pabaigoje savo narius bei svečius pakvietė jau į penkioliktąjį, tradicinį „Ambasadoriaus taurės“ golfo ir teniso turnyrą. Pirmą kartą golfo turnyro istorijoje laimėtojų sąraše atsidūrė ir moteris.

Į Rytų Anglijoje, Esekso grafystėje esantį klubą susirinko golfą žaidžiantys JK lietuviai bei jų draugai, kolegos ar verslo partneriai. Jau trečius metus prie golfo entuziastų prisijungė ir teniso mėgėjai: kol patyrę golfo fanai varžėsi dėl „Ambasadoriaus taurės 2022“, kiti renginio dalyviai su profesionalaus trenerio pagalba mokėsi teniso paslapčių, o įgytas žinias pademonstravo draugiškame teniso turnyre.

Geriausio golfo žaidėjo apdovanojimas šįkart atiteko turnyre jau aštuntus metus iš eilės dalyvaujančiam Gediminui Subačiui. Antrosios vietos laimėtoja tapo Monika Baltiejienė: ji yra pirmoji moteris patekusi į laimėtojų sąrašą per visus turnyro penkiolika metų. Trečiosios vietos prizu apdovanotas Olegas Gedrimas. Už ‘artimiausią smūgį iki duobutės’ (closest to the pin) - Mindaugas Razinskas. Apdovanojimas už ilgiausią smūgį (longest drive) atiteko Agniui Kazlauskui.

Teniso aikštėje šiais metais geriausiai pasirodė ir pirmąjį prizą laimėjo trečią kartą turnyre dalyvaujantis Justinas Olechna. Antroji vieta atiteko Lietuvos ambasados Londone atstovui Tadui Kubiliui. Praėjusių metų teniso turnyro nugalėtojas Laimis Gruodis šiais metais iškeliavo su trečiosios vietos apdovanojimu.

„Džiaugiuosi, jog pagaliau turime pirmą moterį per penkiolika turnyro metų laimėjusią prizinę vietą golfo turnyre. Taip pat malonu matyti ilgamečius žaidėjus: Gediminas Subačius jau aštuonis metus iš eilės dalyvauja turnyre ir šįkart iškeliauja su nugalėtojo titulu“, - teigia LKRJK prezidentė Aistė Callaghan.

Pasak prezidentės, 15 - asis Ambasadoriaus Taurės Golfo ir Teniso turnyras buvo ypatingas ir tuo, kad turnyras vyko visiškai naujoje vietoje, The Essex Golf and Country Club, o renginio dalyviai, turėjo galimybę susipažinti su nauju ambasadoriumi Eitvydu Bajarūnu.

„Džiaugiuosi ilgamete „Ambasadoriaus taurės” tradicija, pradėta dar mano pirmtakų, kuri jau penkiolika metų suburia aktyvius ir entuziastingus lietuvius, Lietuvos draugus bei prisideda prie mūsų šalies ir Jungtinės Karalystės glaudesnių ryšių ir bendradarbiavimo”, - sakė Lietuvos ambasadorius. Ambasadorius apdovanojo ir įteikė specialius ambasados prizus nugalėtojams.

Šiemet turnyre dalyvavo 45 svečiai. „Kasmet dalyvių skaičius kinta, bet kviečiame visus prisijungti prie tradicinio turnyro, susipažinti su mūsų bendruomene ir sudalyvauti draugiškose rungtynėse“, - kviečia A. Callaghan.

Pirmą kartą turnyras Ambasadoriaus Taurė įvyko 2007-aisiais, Rytų Anglijos Cambridgeshire grafystėje įsikūrusiame Brampton‘o parko golfo klube. Turnyro iniciatorius buvo tuomet Lietuvos ambasadoriaus Jungtinėje Karalystėje pareigas ėjęs Vygaudas Ušackas, sumanęs kad Anglijoje itin populiarus sportas gali būti lietuvių bendruomenės traukos centru ir puikia vieta plėtoti dvišalius santykius.

Renginio akimirkos. Foto: Ingrida Veiverytė ir Andrius Cebatariūnas

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai