Rugsėjo 20, 2021
Įspūdingame Anglijos klube apdovanoti lietuvių golfo ir teniso žaidėjai
DOVILĖ ILEVIČIŪTĖTekstas: DOVILĖ ILEVIČIŪTĖ
Lietuvos Ambasadorius JK Renatas Norkus ir LKRJK prezidentė Aistė Naujokaitytė įteikė apdovanojimus turnyro nugalėtojams Ignui Misevičiui ir Laimiui Gruodžiui.

“Esu gan naujas žaidėjas ir apie pergalę negalvojau, tačiau nusišypsojus fortūnai – laimėjau”, - Londonietei sako Ignas Misevičius, šių metų Ambasadoriaus Taurės golfo turnyro nugalėtojas.

Antrą kartą šiame turnyre dalyvaujantis Ignas įveikė 23 lietuvius varžovus, kurie saulėtą rugsėjo ketvirtadienį golfo įgūdžius demonstravo Moor Park golfo ir teniso klube Hertfordshire grafystėje. “Labai smagu, kad visi nariai draugiškai priima naujus šio sporto entuziastus. Golfas mano gyvenime atsirado labai netikėtai. Prieš maždaug tris metus draugai pasiūlė prisijungti, paskolino savo senas lazdas ir glaustai papasakojo žaidimo taisykles. Prieš tai apie golfą nebuvau girdėjęs nieko. Pradėjęs žaisti supratau, kad tai sudėtingas ir labai daug tikslumo reikalaujantis sportas. Būtent tai mane ir užkabino”,  - pasakoja nugalėtojas.

Beginner's luck: golfo turnyro nugalėtojas Ignas Misevičius. Beginner's luck: golfo turnyro nugalėtojas Ignas Misevičius.

Lietuvos komercijos rūmai Jungtinėje Karalystėje (LKRJK) tradicinį Ambasadoriaus Taurės golfo turnyrą organizavo jau keturioliktąjį kartą. Tarp 24 golfo žaidėjų galima buvo išvysti kone kasmet turnyre dalyvaujančius ir naujus veidus. Praėjusių metų turnyro nugalėtojas Žilvinas Juodis šiais metais iškovojo du prizus: trečios vietos ir ‘artimiausias smūgis iki duobutės’ (closest to the pin). Apdovanojimas už ilgiausią smūgį (longest drive) atiteko Antanui Sadauskui. Antrosios vietos laimėtoju tapo Nerijus Stundys.

Praėjusių metų golfo taurės savininkas Žilvinas Juodis ir šiais metais iškovojo net du apdovanojimus. Foto: Ingrida Veiverytė ir Andrius Cebatariūnas Praėjusių metų golfo taurės savininkas Žilvinas Juodis ir šiais metais iškovojo net du apdovanojimus. Foto: Ingrida Veiverytė ir Andrius Cebatariūnas
Antrosios vietos golfo turnyro nugalėtoju tapo Nerijus Stundys. Foto: Ingrida Veiverytė ir Andrius Cebatariūnas Antrosios vietos golfo turnyro nugalėtoju tapo Nerijus Stundys. Foto: Ingrida Veiverytė ir Andrius Cebatariūnas
Apdovanojimas už ilgiausią smūgį (longest drive) atiteko Antanui Sadauskui. Foto: Ingrida Veiverytė ir Andrius Cebatariūnas Apdovanojimas už ilgiausią smūgį (longest drive) atiteko Antanui Sadauskui. Foto: Ingrida Veiverytė ir Andrius Cebatariūnas

“Kiekvienais metais turnyras suburia vis daugiau golfo entuziastų ir vis tobulėja”, - džiaugiasi ilgametis komercijos rūmų narys ir golfo žaidėjas Linas Bielskis. 

Jau antrus metus prie golfo žaidėjų prisijungė ir tenisininkai: kol golfo fanai varžėsi laukuose, dvidešimt dalyvių grūmėsi teniso kortuose: vieni su profesionalaus trenerio pagalba mokėsi žaidimo paslapčių, kiti, jau įgudę žaidėjai, kovojo dėl Ambasadoriaus Taurės.

Foto: Ingrida Veiverytė ir Andrius Cebatariūnas. Foto: Ingrida Veiverytė ir Andrius Cebatariūnas.
Teniso pradedantieji su treneriu Oliver. Foto: Ingrida Veiverytė ir Andrius Cebatariūnas. Teniso pradedantieji su treneriu Oliver. Foto: Ingrida Veiverytė ir Andrius Cebatariūnas.

Ambasadoriaus Taurės teniso turnyre trečioji vieta atiteko Mindaugui Skackovui, antroji – Gintarui Meškauskui.

Ambasadoriaus taurės teniso turnyre trečioji vieta atiteko Mindaugui Skackovui. Foto: Ingrida Veiverytė ir Andrius Cebatariūnas Ambasadoriaus taurės teniso turnyre trečioji vieta atiteko Mindaugui Skackovui. Foto: Ingrida Veiverytė ir Andrius Cebatariūnas
Ambasadoriaus taurės teniso turnyre antroji vieta atiteko Gintarui Meškauskui. Foto: Ingrida Veiverytė ir Andrius Cebatariūnas Ambasadoriaus taurės teniso turnyre antroji vieta atiteko Gintarui Meškauskui. Foto: Ingrida Veiverytė ir Andrius Cebatariūnas

Pirmosios vietos nugalėtoju tapo Laimis Gruodis. Buvęs šiaulietis jau nuo dvylikos metų treniravosi pas žymų Lietuvos teniso trenerį Remigijų Balžeką, išugdžiusį ir visų laikų geriausią Lietuvos tenisininką, pasaulio jaunių čempioną, pirmąjį istorijoje ATP pirmojo Top 100 žaidėją Ričardą Berankį. Du jaunėliai Laimio broliai taip pat nuo mažens žaidžia tenisą.

Jau trisdešimt metų, kad ir su pertraukomis, tenisą žaidžiančiam Laimiui Gruodžiui pirmoji vieta nebuvo netikėta. Lietuvis teniso treniruotes lanko tris keturis kartus per savaitę, o grįžęs į Vilnių jis visuomet laukiamas pas trenerį R.Balžeką, kur gauna naujų patarimų ir jėgas gali išmėginti su profesionaliais sportininkais. Foto: Ingrida Veiverytė ir Andrius Cebatariūnas.

Tenisas ne visuomet lydėjo turnyro nugalėtoją. Nuo 16 metų Laimis pasirinko boksą ir netgi buvo tapęs Lietuvos čempionu. Baigęs bokso karjerą jis vėl grįžo į teniso kortus. “Skirtingi sportai, bet panašumo tikrai yra. Abu reikalauja stipraus fizinio ir psichologinio pasirengimo, vyksta kova vienas prieš vieną, negali atsipalaiduoti nė sekundės, kol ji nesibaigia. Mėgstu adrenaliną, tenisas man jo duoda su kaupu, o bokso treniruotėse įgytos žinios labai padeda”, - sako turnyro nugalėtojas. Jau trisdešimt metų, kad ir su pertraukomis, tenisą žaidžiančiam vyrui pirmoji vieta nebuvo netikėta. Lietuvis teniso treniruotes lanko tris keturis kartus per savaitę, o grįžęs į Vilnių jis visuomet laukiamas pas trenerį R.Balžeką, kur gauna naujų patarimų ir jėgas gali išmėginti su profesionaliais sportininkais.

Pirmosios vietos nugalėtoju tapo Laimis Gruodis. Foto: Ingrida Veiverytė ir Andrius Cebatariūnas Pirmosios vietos nugalėtoju tapo Laimis Gruodis. Foto: Ingrida Veiverytė ir Andrius Cebatariūnas

“Džiaugiuosi, kad toks turnyras vyksta. Galbūt kova dėl trofėjaus man šiais metais nebuvo itin sunki, tačiau svarbiausia, jog susipažinau su kitais renginio dalyviais, pabendravau su lietuvių verslo bendruomene, įgijau naujų pažinčių ir puikiai praleidau dieną bei vakarą. Būtinai dalyvausiu ir kitais metais bei pakviesiu profesionalius savo rato žaidėjus. Buvo nuostabus renginys”, - šypsosi Laimis.

Nors ir negausiai, tačiau prie teniso turnyro prisijungė ir grupė moterų. Vienai iš žaidėjų, Emmai Eismontaitei, yra netgi tekę žaisti su Didžiosios Britanijos ir pasaulio teniso žvaigžde Emma Raducanu, prestižinio Grand Slam turnyro US Open moterų varžybų nugalėtoja. Emma į teniso turnyrą atvyko su sese Urte, mama Gyte ir tėčiu Daliumi. “Sporte svarbiausias dalykas - tinkamas sparingo partneris, tad Emmai Raducanu labai pasisekė, kad kažkada sutiko kitą Emmą ir gavo gerų pamokėlių”, - juokiasi lietuvės Emmos tėtis Dalius.

Emmai Eismontaitei teko žaisti su Didžiosios Britanijos ir pasaulio teniso žvaigžde Emma Raducanu. Lietuvė Emma į teniso turnyrą atvyko su sese Urte, mama Gyte ir tėčiu Daliumi. Foto: Ingrida Veiverytė ir Andrius Cebatariūnas. Emmai Eismontaitei teko žaisti su Didžiosios Britanijos ir pasaulio teniso žvaigžde Emma Raducanu. Lietuvė Emma į teniso turnyrą atvyko su sese Urte, mama Gyte ir tėčiu Daliumi. Foto: Ingrida Veiverytė ir Andrius Cebatariūnas.

Jau antrus metus Ambasadoriaus Taurės golfo ir teniso turnyras vyko įspūdingame Moor Park klube Hertfordshire grafystėje. Moor Park pastatas ir jį supantys sodai įrašyti į Anglijos kultūros paveldo saugomų vietų sąrašą. Golfo aikštynus čia sukūrė legendinis architektas H.S. Colt. Žaidėjai iš viso pasaulio į šį itin populiarų klubą renkasi jau nuo 1923 metų.

Aktyvią sporto dieną ir varžybas vainikavo iškilminga apdovanojimų vakarienė ir legendinio Frank Sinatra dainos. Į vakarinę dalį susirinko ne tik golfą ar tenisą žaidžiantys JK lietuviai, bet ir jų draugai, kolegos ar verslo partneriai. Lietuvos ambasadorius Renatas Norkus laimėtojams įteikė specialius ambasados apdovanojimus.

Vakaro metu skambėjo Frank Sinatra dainos. Foto: Ingrida Veiverytė ir Andrius Cebatariūnas Vakaro metu skambėjo Frank Sinatra dainos. Foto: Ingrida Veiverytė ir Andrius Cebatariūnas

„Be galo džiugu, kad galime išlaikyti šią puikią tradiciją ir į legendinį Anglijos golfo klubą pakviesti ne tik golfo, bet šiandien jau ir teniso žaidėjus bei visus norinčius aktyviai praleisti dieną bei užmegzti naujų pažinčių. Šis turnyras kasmet suburia vis daugiau sporto bei aktyvaus laisvalaikio entuziastų, o tai įrodo, kad geros tradicijos gyvuoja ir klesti”, - sako LRJK prezidentė Aistė Naujokaitytė.

Pirmą kartą turnyras Ambasadoriaus Taurė įvyko 2007-aisiais, Rytų Anglijos Cambridgeshire grafystėje įsikūrusiame Brampton‘o parko golfo klube. Turnyro iniciatorius buvo tuomet Lietuvos ambasadoriaus Jungtinėje Karalystėje pareigas ėjęs Vygaudas Ušackas, sumanęs kad Anglijoje itin populiarus sportas gali būti lietuvių bendruomenės traukos centru ir puikia vieta plėtoti dvišalius santykius.

Renginio akimirkos. Foto: Ingrida Veiverytė ir Andrius Cebatariūnas 

Begginer's luck: Lietuvos Ambasadorius JK Renatas Norkus ir LKRJK prezidentė Aistė Naujokaitytė įteikė apdovanojimus turnyro nugalėtojams Ignui  Misevičiui ir Laimiui Gruodžiui. Foto: Ingrida Veiverytė ir Andrius Cebatariūnas Begginer's luck: Lietuvos Ambasadorius JK Renatas Norkus ir LKRJK prezidentė Aistė Naujokaitytė įteikė apdovanojimus turnyro nugalėtojams Ignui Misevičiui ir Laimiui Gruodžiui. Foto: Ingrida Veiverytė ir Andrius Cebatariūnas
Ambasadoriaus taurės teniso turnyre trečioji vieta atiteko Mindaugui Skackovui. Foto: Ingrida Veiverytė ir Andrius Cebatariūnas Ambasadoriaus taurės teniso turnyre trečioji vieta atiteko Mindaugui Skackovui. Foto: Ingrida Veiverytė ir Andrius Cebatariūnas
Vakaro metu skambėjo Frank Sinatra dainos. Foto: Ingrida Veiverytė ir Andrius Cebatariūnas Vakaro metu skambėjo Frank Sinatra dainos. Foto: Ingrida Veiverytė ir Andrius Cebatariūnas
Lietuvos ambasados diplomatai Donata Mauricaitė ir Tadas Kubilius su golfo žaidėju Linu Bumbliu. Lietuvos ambasados diplomatai Donata Mauricaitė ir Tadas Kubilius su golfo žaidėju Linu Bumbliu.
Praėjusių metų golfo taurės savininkas Žilvinas Juodis ir šiais metais iškovojo net du apdovanojimus. Foto: Ingrida Veiverytė ir Andrius Cebatariūnas Praėjusių metų golfo taurės savininkas Žilvinas Juodis ir šiais metais iškovojo net du apdovanojimus. Foto: Ingrida Veiverytė ir Andrius Cebatariūnas
MIT Ventures kompanijos vadovas, teniso entuziastas David Callaghan. Foto: Ingrida Veiverytė ir Andrius Cebatariūnas MIT Ventures kompanijos vadovas, teniso entuziastas David Callaghan. Foto: Ingrida Veiverytė ir Andrius Cebatariūnas
Londonietės redaktorė Dovilė Ilevičiūtė su golfo turnyro nugalėtoju Ignu Misevičiumi. Foto: Ingrida Veiverytė ir Andrius Cebatariūnas. Londonietės redaktorė Dovilė Ilevičiūtė su golfo turnyro nugalėtoju Ignu Misevičiumi. Foto: Ingrida Veiverytė ir Andrius Cebatariūnas.
“ Kiekvienais metais turnyras suburia vis daugiau golfo entuziastų ir vis tobulėja”, - džiaugiasi ilgametis komercijos rūmų narys ir golfo žaidėjas Linas Bielskis. “ Kiekvienais metais turnyras suburia vis daugiau golfo entuziastų ir vis tobulėja”, - džiaugiasi ilgametis komercijos rūmų narys ir golfo žaidėjas Linas Bielskis.
Teniso žaidėjai Emmai Eišmontaitei yra netgi tekę varžytis su Didžiosios Britanijos ir pasaulio teniso žvaigžde Emma Raducanu. Teniso žaidėjai Emmai Eišmontaitei yra netgi tekę varžytis su Didžiosios Britanijos ir pasaulio teniso žvaigžde Emma Raducanu.

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai