Gegužės 10, 2021
S. Khanas perrinktas Londono meru
© Foto: Twitter @SadiqKhan.

Leiboristas Sadiqas Khanas (Sadikas Chanas) šeštadienį buvo perrinktas Londono meru antrai kadencijai. Tiesa, jo persvara prieš konservatorių Shauną Bailey (Šoną Beilį) buvo mažesnė negu tikėtasi.

2016 metais S. Khanas tapo pirmuoju musulmonu Vakarų valstybės sostinės meru. Per antruosius rinkimus už jį balsavo 55,2 proc. rinkėjų. Kai buvo išrinktas pirmą kartą, jis buvo gavęs 69 proc. balsų.

Šiemet rinkėjų aktyvumas siekė 42 procentus.

„Man bus garbė dar trejus metus dirbti miestui, kurį myliu“, – tviteryje po pergalės parašė S. Khanas.

Penkiasdešimtmečio politiko pergalė buvo vienas iš teigiamų rezultatų pagrindinei opozicinei Leiboristų partijai, kuriai ketvirtadienį įvykę vietos rinkimai rezultatų požiūriu iš esmės buvo gana padriki.

Sakydamas savo pergalės kalbą S. Khanas pareiškė, kad savo antrosios kadencijos metu sieks „nutiesti tiltus tarp skirtingų bendruomenių“ bei tarp miesto valdžios ir centrinės vyriausybės.

Jis teigė norįs „užtikrinti, kad Londonas galėtų suvaidinti savo vaidmenį nacionaliniame atsigavime“ ir „sukurti šviesesnę, žalesnę bei lygesnę ateitį“ Britanijos sostinei.

Pagrindinis S. Khano rinkimų kampanijos akcentas buvo „darbo vietos, darbo vietos, darbo vietos“ siekiant išlaikyti Londono, kaip pasaulinio lygio miesto, pozicijas kovojant su krize ir „Brexito“ pasekmėmis, keliančiomis grėsmę itin svarbiam miesto finansų sektoriui.

S. Khanas yra užsitarnavęs savo, kaip aršaus „Brexito“ ir konservatorių premjero kritiko, vardą. Kalbama, kad ateityje jis gali siekti ir JK premjero posto.

BNS inf.

Raktažodžiai: AnglijaNaujienos

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai