Kovo 11, 2021
Princas Williamas užtarė rasizmu kaltinamą Britanijos karališkąją šeimą

Princas Williamas (Viljamas) ketvirtadienį užstojo Britanijos karališkąją šeimą, kurią brolis princas Harry (Hario) ir jo žmona Meghan Markle (Megan Markl) apkaltino rasizmu.

Lankydamasis vienoje rytų Londono mokyklų Willjamas pareiškė, kad „karališkoji šeima nėra rasistai“. Jis tapo pirmuoju karališkosios šeimos narių, tiesiogiai pakomentavusiu ažiotažą sukėlusį brolio ir jo žmonos interviu JAV pokalbių laidų vedėjai Oprah Winfrey (Oprai Vinfri).

Bakingamo rūmai į Harry ir Meghan kaltinimus atsakė glaustu, 61 žodžio pareiškimu, tačiau tai nenumalšino kilusio ažiotažo.

Williamas, kuris yra antras eilėje užimti sostą po tėvo princo Charleso (Čarlzo), sako su broliu po interviu dar nekalbėjęs.

„Tačiau tą padarysiu“, – teigė jis.

Harry ir Meghan komentarai supurtė karališkąją šeimą ir paskatino diskusijas visame pasaulyje apie rasizmą, psichinę sveikatą ir net Britanijos ir buvusių jos kolonijų santykius.

Šios įtampos tik sustiprėjo, visuomenei laukiant, kaip reaguos karališkoji šeima.

Meghan, kurios tėvas yra baltasis, o motina – juodaodė, televizijos CBS sekmadienį parodytame interviu sakė, jog buvo visiškai nepasiruošusi gyvenimui karališkojoje šeimoje ir kad net galvojo apie savižudybę.

Ji taip pat papasakojo, jog karališkojoje šeimoje nerimauta, ar labai tamsi bus jos pirmagimio Archie (Arčio) odos spalva.

Redaktorius Raimondas Čiuplys, BNS

Raktažodžiai: AnglijaNaujienos

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai