Liepos 12, 2017
Tvyrant įtampai dėl „Brexit“ Ispanijos karališkoji pora atvyko į Britaniją
Karalienė Letizia.

Ispanijos karalius Felipe VI (Felipė VI) ir karalienė Letizia (Letisija) trečiadienį pradėjo valstybinį vizitą Didžiojoje Britanijoje, abiem šalims bandant stiprinti ryšius, nors tvyro įtampa dėl „Brexit“ ir Gibraltaro ateities.

Vizitas buvo du kartus atidėtas: kai Ispanijos politikai formavo naują vyriausybę ir praėjusį mėnesį, dėl Britanijos pirmalaikių rinkimų.

Ispanijos karalių ir karalienę trečiadienį per ceremoniją Londono centre pasveikins karalienė Elizabeth II (Elzbieta II), tolima Felipe VI giminaitė.

Rašytoja ir buvusi Ispanijos laikraščio „El Mundo“ korespondentė karališkosios šeimos klausimais Ana Romero sakė, kad šis vizitas yra karaliaus kalendoriaus „karūnos brangakmenis“.

„Pompastika turi savo svarbą, nes tai momentas, kai monarchija turi pademonstruoti, kad yra diplomatiškai naudinga“, – naujienų agentūrai AFP sakė ji.

Planuose – Gibraltaras?

Felipe VI turi pasakyti kalbą Britanijos parlamentui, kur gali pasekti savo tėvo pėdomis ir pakalbėti apie Gibraltarą, nors politinė padėtis nuo 1986 metų kažkiek pasikeitė.

Anuomet karalius Juanas Carlosas (Chuanas Karlosas) sakė, kad šios britų teritorijos priklausomybės klausimas yra „vienintelis dalykas, kuris mus skiria“.

Europos Sąjunga jau pažadėjo Ispanijai veto teisę dėl bet kokio būsimo Britanijos ir bloko prekybos susitarimo taikymo Gibraltarui. Ši tema gali iškilti ketvirtadienį, per ispanų karaliaus pietus su britų ministre pirmininke Theresa May (Tereza Mei).

Gibraltaras, turintis tik kiek daugiau nei 32 tūkst. gyventojų, Britanijos užjūrio teritorija yra nuo 1713 metų, bet Ispanija seniai reiškia pretenzijas į šį uolą.

Taip pat gali būti aptartas maždaug 300 tūkst. Ispanijoje gyvenančių Britanijos piliečių, daugiausia pensininkų, ir maždaug 116 tūkst. Britanijoje gyvenančių ispanų likimas.

„Svarbiausia, kad turime suteikti prioritetą savo piliečiams: ar jie būtų britai čia, ar ispanai ten“, – ispanų visuomeniniam radijui RNE sakė Britanijos ambasadorius Ispanijoje Simonas Manley (Saimonas Manlis).

„Mes didžiuojamės ispanų – ar jie būtų slaugytojai, ar inžinieriai – indėliu ir norime, kad jie liktų“, – sakė jis.

A.Romero nuomone, nors tokios temos vizito metu tikriausiai bus aptarinėjamos, karalius turi ir kitų prioritetų.

„Būtų logiška jam užsiminti apie Gibraltaro priklausomybės ginčą, kaip padarė jo tėvas, taip pat – apie „Brexit“ ir džihadizmą, nes per naujausias atakas Londone žuvo ispanas, bandęs apginti moterį“, – sakė ji, turėdama omenyje birželio 3-iosios ataką ant Londono tilto.

Darbotvarkėje taip pat bus verslas: karališkuosius asmenis lydės Ispanijos verslo lyderiai, įskaitant žmones iš Hitrou oro uosto akcininkės „Ferrovial“, banko „Santander“ ir telekomo „Telefonica“.

BNS inf.

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai