Rugsėjo 22, 2017
JK bankai tikrins sąskaitų turėtojų imigracinį statusą

Jungtinės Karalystės bankai nuo sausio tikrins sąskaitų juose turėtojų imigracinį statusą. Taip siekiama kovoti su nelegaliai šalyje gyvenančiais asmenimis, ketvirtadienį pranešė britų valdžia.

„Nuo sausio bankai ir statybų draugijos privalės reguliariai tikrinti visų dabartinių sąskaitų turėtojų imigracinį statusą pagal žinomų nelegalių migrantų duomenis, kad būtų nustatyta, ar jų klientai Jungtinėje Karalystėje gyvena teisėtai“, – agentūrai AFP sakė Vidaus reikalų ministerijos (Home Office) atstovas.

Patikrų pradžios data buvo patvirtinta po to, kai gruodį Britanijoje buvo priimtas naujas Imigracijos aktas, numatantis, kad bankai turi tikrinti sąskaitas ir pranešti Vidaus reikalų ministerijai apie klientus, kurie pažeidžia imigracijos taisykles.

„Tai yra dalis mūsų vykstančių darbų kovojant su nelegalia migracija. Tų, kas čia gyvena legaliai, tai nepalies“, – sakė ministerijos atstovas.

Anksčiau priimti įstatymai neleido nelegaliems migrantams atsidaryti banko sąskaitos, o šios naujos taisyklės dar labiau griežtina tvarką ir nurodo tikrinti sąskaitas, atidarytas prieš 2014 metus bei tų, kas liko šalyje pasibaigus vizos galiojimui.

Pagal naująją tvarką, vyriausybė galės be perspėjimo kreiptis į teismą dėl nelegaliai šalyje gyvenančio asmens sąskaitų įšaldymo. Išimtys bus daromos bendroms sąskaitoms. Taip pat bus leidžiama pasiimti pinigų tik gyvenimo išlaidoms padengti ir teisininkų paslaugoms apskundžiant teismo sprendimą.

Vidaus reikalų ministerija taip pat gali nurodyti uždaryti banko sąskaitą, išskyrus pereikvotas sąskaitas ir bendras sąskaitas, kurių uždarymas neigiamai paveiks kitą sąskaitos bendrasavininkį.

BNS inf.

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai