Gruodžio 19, 2021
Mirė garsus britų architektas R. Rogersas

Eidamas 89-uosius metus mirė garsus britų architektas Richardas Rogersas (Ričardas Rodžersas), suprojektavęs vienus garsiausių pastatų pasaulyje, įskaitant ir Paryžiaus „Pompidou“ centrą, skelbia žiniasklaida.

Londono horizontą tokiais garsiais savo kūriniais, kaip „Millennium Dome“ ar „sūrio tarka“ vadinamas dangoraižis, pakeitęs architektas „mirė ramiai“ šeštadienio naktį, naujienų agentūrai „The Press Association“ pranešė komunikacijos agentūros „Freud“ atstovas Matthew Freudas (Metju Froidas).

Architekto sūnus Roo Rogersas (Ru Rodžersas) laikraščiui „The New York Times“ taip pat patvirtino savo tėvo mirties faktą, tačiau mirties priežasties nenurodė.

Italijoje gimęs architektas už savo darbus pelnė daugybę apdovanojimų ir buvo laikytas vienu iš „aukštųjų technologijų“ architektūrinio judėjimo pionierių. Jų darbai išsiskirdavo struktūromis, kurioms naudojamos pramoninės medžiagos, kaip antai stiklas ir plienas.

Tarp kitų garsių R. Rogerso kūrinių yra Strasbūre esantys Europos Žmogaus Teisių Teismo rūmai ir vietoje sugriauto Pasaulio prekybos centro pastatytas dangoraižis „Three World Trade Centre“, o taip pat tarptautiniai oro uostų terminalai Madride ir Londono Heathrow.

BNS inf.

Raktažodžiai: AnglijaNaujienos

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai