Kovo 18, 2024
Londonas: Rusijos rinkimai nebuvo nei laisvi, nei teisingi

Jungtinės Karalystės užsienio reikalų sekretorius Davidas Cameronas (Deividas Kameronas) sekmadienį atmetė pirmuosius rinkimų rezultatus iš Rusijos, rodančius, kad Kremliaus šeimininkas Vladimiras Putinas perrinktas dar vienai kadencijai.

„Rusijoje užsidarė rinkimų apylinkės, po to, kai neteisėtai buvo surengti rinkimai Ukrainos teritorijoje, rinkėjai neturėjo iš ko rinktis ir nebuvo nepriklausomos ESBO stebėsenos“, – rašė jis socialiniame tinkle „X“, paminėdamas Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizaciją.

„Taip neatrodo kaip laisvi ir sąžiningi rinkimai“, – sakė britų diplomatijos vadovas.

Valstybinės apklausos rodo, kad 71 metų V. Putinas užsitikrino dar vieną šešerių metų kadenciją Rusijos prezidento poste.

Buvęs KGB agentas V. Putinas yra valdžioje nuo paskutinės 1999-ųjų dienos ir po šių rinkimų savo valdžią šalyje pratęs bent iki 2030 metų.

Jei jis baigs dar vieną kadenciją Kremliuje, valdžioje bus užsibuvęs ilgiau nei bet kuris kitas Rusijos vadovas nuo XVIII amžiaus Jekaterinos II laikų.

Kadangi visi pagrindiniai jo oponentai mirė, yra kalėjime arba ištremti, V. Putino pergalė niekada nekėlė abejonių.

Valdžios institucijos taip pat negailestingai susidoroja su tais, kurie viešai prieštarauja Kremliui arba jo karui Ukrainoje.

BNS inf.

Raktažodžiai: AnglijaNaujienos

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai