Vasario 12, 2024
Lėktuvų aptarnavimo įmonė Kaune ieško 250 darbuotojų

Airijos skrydžių bendrovės „Ryanair“ netiesiogiai kontroliuojamos orlaivių remonto ir techninės priežiūros antrinė įmonė „Kaunas Aircraft Maintenance Services“ plečia veiklą Kauno oro uoste ir ieško 250 darbuotojų. 

Bendrovės vadovas Karolis Čepukas BNS sakė, kad labiausiai reikalingi mechanikai ir šaltkalviai.

„Kaunas Aircraft Maintenance Services“ šiuo metu veiklą vykdo keturiuose angaruose Kauno oro uoste. Šiuo metu plečiamės ir ieškome dar apie 250 darbuotojų. Ypač reikalingi patyrę mechanikai ir šaltkalviai, taip pat nuolat rengiame kursus mokiniams-mechanikams“, – komentare BNS sakė K. Čepukas.

Įmonės Registrų centrui pateiktose 2022–2023 finansinių metų ataskaitose teigiama, kad užsakymų apimtims augant trūksta darbuotojų, o karas Ukrainoje apsunkino galimybes įdarbinti aviacijos inžinierius iš šios šalies.   

„Dėl paslaugų apimčių didėjimo bendrovė susiduria su nežymiu kvalifikuotų darbuotojų trūkumu. (...) Rusijos karas prieš Ukrainą sumažino galimybę pasikviesti dirbti Ukrainos kvalifikuotus aviacijos inžinierius“, – teigia įmonė. 

K. Čepukas sako, jog bendrovė daug dėmesio skiria darbuotojų apmokymui ir siūlo orlaivių mechaniko kvalifikaciją įgyti ir  vyresniems žmonėms.  

„Labai rekomenduojame vyresnio amžiaus moterims ir vyrams, turintiems techninių-mechaninių įgūdžių, įvertinti persikvalifikavimo galimybę ir tapti orlaivio mechanikais. Tokių specialistų poreikis yra didelis ir ateityje tik augs“, – BNS teigė jis.

„Sodros“ duomenimis, dabar įmonėje dirba 299 žmonės, jų vidutinis atlyginimas siekia 3 tūkst. eurų iki mokesčių.

„Kaunas Aircraft Maintenance Services“ aptarnauja tik „Ryanair“ lėktuvus. 2022–2023 metais bendrovės pajamos augo 50 proc. iki 14,9 mln. eurų (2021–2022 metais – 10 mln. eurų), ji uždirbo 1,6 mln. eurų grynojo pelno – 3,7 karto daugiau  (439,5 tūkst. eurų).

„Ryanair“ savo bazę Kauno oro uoste atidarė 2010 metais.

Autorius Valdas Pryšmantas

Redaktorė Roma Pakėnienė, BNS

Raktažodžiai: Darbasdarbas Lietuvojedarbo skelbimai

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai