Kovo 15, 2024
JK vyriausybė ketina uždrausti galimybę užsienio valstybėms valdyti britų laikraščius

Jungtinė Karalystė trečiadienį paskelbė planuojanti uždrausti užsienio šalių vyriausybėms valdyti britų laikraščius, o tai gali sužlugdyti Jungtinių Arabų Emyratų (JAE) vadovaujamą žiniasklaidos bendrovės „Telegraph Media Group“ (TMG) perėmimą.

Žiniasklaidos ministras Stephenas Parkinsonas (Stivenas Parkinsonas) aukštuosiuose Lordų rūmuose paskelbė, kad konservatorių vyriausybė pakeis siūlomus teisės aktus taip, kad jie užkirstų kelią galimybei užsienio valstybėms įsigyti britų laikraščius.

Vyriausybės atstovas spaudai pridūrė, kad šis žingsnis „užtikrins papildomą laisvos spaudos – mūsų demokratijos ramsčio – apsaugą“.

Tokių planų imtasi patiriant spaudimą, susijusį su įmonės, kurios 75 proc. akcijų priklauso JAE viceprezidentui ir ministro pirmininko pavaduotojui šeichui Mansourui bin Zayedui al Nahyanui (Mansurui bin Zajedui Nahjanui), siekiu perimti laikraštį „The Daily Telegraph“ ir žurnalą „The Spectator“.

Įmonė „RedBird IMI“, jungianti JAV kapitalo bendrovę „RedBird Capital“ ir Abu Dabyje įsikūrusią „International Media Investments“ (IMI), lapkritį sudarė 1,2 mlrd. svarų sterlingų (1,4 mlrd. eurų) vertės sandorį su TMG savininkais, Barclay (Barklėjų) šeima.

Pagal susitarimą „RedBird IMI“ išmokėjo bankinius įsiskolinimus mainais į žiniasklaidos grupės kontrolę.

Šis pranešimas sulaukė daug dėmesio britų žiniasklaidoje, o JK vyriausybė greitai pradėjo oficialų tyrimą dėl pardavimo viešojo intereso sumetimais.

Perėmimo planai taip pat sukėlė susirūpinimą kai kuriems valdančiosios torių partijos, kuri ilgą laiką palaikė glaudžius ideologinius ryšius su dešiniąsias pažiūras atstovaujančiais TMG leidiniais, įstatymų leidėjams.

„The Spectator“, kurio redaktoriumi kadaise buvo torių ekspremjeras Borisas Johnsonas (Borisas Džonsonas), laikomas „torių biblija“.

Žurnalo vadovas Andrew Neilas (Endrius Neilas) naujienų kanalui „Sky News“ sakė, kad šis pranešimas yra žingsnis teisinga linkme, tačiau pridūrė, kad vyriausybė „pavėlavo į vakarėlį“, nes jis jau seniai ragino priimti tokį teisės aktą.

Dėl perėmimo planų taip pat sunerimo „The Telegraph“ darbuotojai, kurie ne kartą prieš tai pasisakė, ir spaudos laisvės gynėjai, smerkiantys spaudos cenzūrą JAE.

Mažumos dalis

JK vyriausybės atstovas užsiminė, kad pakeitimus paskatino siūlomas TMG leidinių perėmimas.

„Atidžiai išklausėme pastarųjų savaičių parlamentarų argumentus ir imamės veiksmų, kad būtų aiškiai uždrausta užsienio valstybių teisė į laikraščių ir periodinių naujienų žurnalų nuosavybę, įtaką ar kontrolę“, – sakė jis.

Pakeitimai bus įtraukti į kitą savaitę numatomą trečiąjį ir galutinį Skaitmeninių rinkų, konkurencijos ir vartotojų įstatymo projekto svarstymą, o tai reiškia, kad jie gali netrukus įsigalioti.

„Mes siekiame, kad pakeitimai įsigaliotų iš karto po karališkųjų rūmų pritarimo“, – teigė S. Parkinsonas, patvirtindamas, kad draudimas nebus taikomas transliuotojams.

„RedBird IMI“ didžiąją dalį akcijų valdo šeichas M. bin Zayedas al Nahyanas, kuris taip pat yra „Manchester City“ futbolo klubo savininkas. Įmonei vadovauja buvęs televizijos CNN prezidentas Jeffas Zuckeris (Džefas Zakeris), kuris teigė, kad šeichas bus pasyvus investuotojas ir kad perėmimą inicijavo amerikiečiai.

Britanijos žiniasklaida užsiminė, kad užsienio vyriausybėms gali būti leista turėti laikraščių ir žurnalų mažumos akcijų paketą, todėl „RedBird IMI“ gali pateikti restruktūrizuotą pasiūlymą, kuriame būtų sumažintas JAE akcijų paketas.

BNS inf.

Raktažodžiai: AnglijaNaujienos

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai