Birželio 9, 2022
JK pareigūnai kelia kaltinimus Harvey Weinsteinui dėl lytinės prievartos

Jungtinės Karalystės prokurorai trečiadienį pareiškė, kad įgaliojo Londono policiją pareikšti kaltinimus Holivudo magnatui Harvey Weinsteinui (Harviui Veinsteinui) dėl lytinės prievartos.

2020 metų vasarį JAV teismas nuteisė H. Weinsteiną kalėti 23 metus už išžaginimą ir seksualinę prievartą. Tas verdiktas tapo istoriniu judėjimui „#MeToo“.

Praėjusią savaitę Niujorko apeliacinis teismas atmetė prodiuserio bandymą panaikinti nuosprendį.

Britanijos Karūnos prokurorų tarnyba (CPS) nurodė, kad 70 metų kino prodiuseriui gresia du kaltinimai dėl lytinių nusikaltimų prieš vieną moterį, įvykdytų Londone.

Londono policija atskirai pranešė, kad galimai nukentėjusi moteris dabar yra įkopusi į šeštą dešimtį metų. Įtariama, kad nusikaltimai buvo įvykdyti 1996 metais, nuo liepos 31 dienos iki rugpjūčio 31-osios.

H. Weinsteinas laukia teismo dėl atskirų kaltinimų seksualine prievarta Kalifornijoje.

Jis nuo 2017 metų sulaukė lavinos kaltinimų seksualiniu išnaudojimu ir priekabiavimu.

Priekabiavimu ar užpuolimu H. Weinsteiną iš viso yra apkaltinusios beveik 90 moterų, įskaitant Angeliną Jolie (Andželiną Džoli), Gwyneth Paltrow (Gvinet Peltrou) ir Salmą Hayek (Salmą Hajek).

Filmo „Bulvarinis skaitalas“ (Pulp Fiction) prodiuseris tvirtina, kad visi lytiniai santykiai vyko bendru sutarimu.

Pasipylus kaltinimams, Londono policija pranešė, kad tiria virtinę pareiškimų apie H. Weinsteino galimai įvykdytą seksualinį smurtą.

Anglijoje ir Velse baudžiamąsias bylas iškelia CPS. Įvertinusi įtariamojo kaltę tarnyba įgalioja policiją pareikšti kaltinimus.

CPS specialiojo nusikaltimų skyriaus vadovė Rosemary Ainslie (Rouzmari Einzli) sakė, kad kaltinimai H. Weinstenui keliami „įvertinus įrodymus“ sostinės policijos tyrimo metu.

Redaktorė Rūta Androšiūnaitė, BNS

Raktažodžiai: PasaulisNaujienos

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai