Balandžio 28, 2021
JK ministras pirmininkas raginamas atsistatydinti dėl komentaro apie COVID-19 aukas

Jungtinės Karalystės ministras pirmininkas Borisas Johnsonas (Borisas Džonsonas) pirmadienį sulaukė raginimų atsistatydinti dėl pranešimų, kad jis buvo pasiryžęs nepaisyti tūkstančių žmonių mirties nuo COVID-19 perspektyvos.

Kaistant ginčui dėl vyriausybės „nesąžiningumo“, laikraštis „Daily Mail“ pirmajame puslapyje pranešė, jog B. Johnsonas anksčiau sakė, kad verčiau žiūrės, „kaip tūkstančiais kaupiasi lavonai“, nei skelbs trečią karantiną.

Galiausiai ministras pirmininkas sausio mėnesį įvedė naujus suvaržymus, tačiau dabar įsivėlė į žalingą žodžių karą su buvusiu svarbiu padėjėju Dominicu Cummingsu (Dominiku Kamingsu) dėl pernai vykdytos politikos pandemijos klausimu ir finansinių sandėrių.

Gynybos sekretorius Benas Wallace'as (Benas Volesas) sakė, kad anoniminių šaltinių informacija pagrįstas „Daily Mail“ pranešimas yra neteisingas ir kad jį „kategoriškai neigė praktiškai visi“.

„Niekas čia nėra rimta. Ministras pirmininkas, kaip ir jo kolegos ministrų kabinete, skiria visą dėmesį atsakui į COVID-19“, – televizijai „Sky News“ sakė jis.

Pagrindinė opozicinė Leiboristų partija nori skubaus D. Cummingso teiginių, išsakytų viename tinklaraščio įraše, ištyrimo.

„Negalime taip toliau diena iš dienos tęsti vis kapsint ir kapsint įtarimams, – sakė leiboristų lyderis Keiras Starmeris (Kiras Starmeris). – Turime prisikasti iki esmės, nes, galvoju, daugybei žmonių pradeda labai atrodyti, kad viena taisyklė galioja jiems, o kita – visiems kitiems.“

„Absoliučiai atstumiantys“

Škotijos nacionalinės partijos (SNP) lyderis JK parlamente Ianas Blackfordas (Ijanas Blekfordas) nuėjo dar toliau ir pareikalavo B. Johnsono atsistatydinti, jei jo komentarai bus patvirtinti.

„Šie komentarai absoliučiai atstumiantys. Jei jie teisingi, Borisui Johnsonui privalu atsistatydinti“, – socialiniame tinkle „Twitter“ parašė I. Blackfordas.

„Ministras pirmininkas dabar privalo ateiti į parlamentą padaryti pareiškimo ir atsakyti į klausimus dėl šių šokiruojančių teiginių bei augančio, Vestminsterį apimančio torių nesąžiningumo skandalo“, – pridūrė jis.

B. Johnsonas griežtai kritikuojamas dėl jo vyriausybės atsako į koronaviruso pandemiją. Jungtinėje Karalystėje, kuri yra tarp labiausiai nuo pandemijos nukentėjusių šalių, nuo COVID-19 jau mirė daugiau kaip 127 tūkst. žmonių.

Tačiau vis dažniau keliami klausimai ir bendrai dėl ministro pirmininko nuovokos bei sąžiningumo, nes jau kelias savaites pasirodo pranešimų apie įtariamas nederamas lobistines pastangas ir ypatingas malones.

D. Cummingsas, 2016 metų kampanijos už JK išstojimą iš Europos Sąjungos strategas, iš Dauningo gatvės piktai pasitraukė gruodžio mėnesį.

Penktadienį savo asmeniniame tinklaraštyje šis buvęs aukšto rango patarėjas parašė, kad B. Johnsonas siekė pasinaudodamas potencialiai neteisėtomis aukomis renovuoti valstybės finansuojamą savo būstą Dauningo gatvėje.

D. Cummingsas taip pat parašė, kad B. Johnsonas svarstė galimybę blokuoti vidaus tyrimą dėl nutekintos informacijos, nes įtarimai galėjo kristi ant jo sužadėtinės Carrie Symonds (Keri Saimonds) artimo draugo.

Ministrų kabineto sekretoriaus Simono Case'o (Saimono Keiso) parlamentarai vėliau pirmadienį turi klausinėti dėl įtarimų B. Johnsono, jo vyriausybės narių ir pareigūnų atžvilgiu, kuriuos Dauningo gatvė atmeta kaip neteisingus.

Redaktorius Raimondas Čiuplys, BNS

Raktažodžiai: CoronavirusKoronavirusasAnglija

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai