Birželio 8, 2022
JK laukia didžiausias per kelis dešimtmečius geležinkelių darbuotojų streikas
© Foto: Pixabay.

Didžiosios Britanijos geležinkelių tinklo šį mėnesį laukia didžiausias streikas per daugiau nei tris dešimtmečius, darbuotojams siekiant didesnių atlyginimų pajamas ryjančios infliacijos fone, paskelbė profesinė sąjunga RMT.

Pasak profsąjungos, daugiau nei 50 tūkst. darbuotojų dalyvaus trijų dienų visos šalies mastu surengtame streike, kuris įvyks tuo pat metu kaip ir daug žiūrovų pritrauksiantys renginiai, įskaitant Glastonberio muzikos festivalį, Eltono Johno (Eltono Džono) koncertą ir kriketo rungtynes Anglijoje.

„Mes patiriame pragyvenimo išlaidų krizę ir yra nepriimtina, kad geležinkelių darbuotojai netenka darbo arba kad jiems gresia darbo užmokesčio įšaldymas dar vieneriems metams“, – sakoma RMT generalinio sekretoriaus Micko Lyncho (Miko Linčo) pranešime, paskelbtame antradienio vakarą.

„Mūsų sąjunga dabar pradės ilgalaikę pramoninių veiksmų kampaniją, kuri uždarys geležinkelių sistemą“, – pridūrė jis.

Jungtinėje Karalystėje metų infliacija pasiekė aukščiausią lygį per 40 metų – 9 procentus.

Pasak RMT, streikai planuojami birželio 21, 23 ir 25 dienomis ir tai bus didžiausia akcija Didžiosios Britanijos geležinkelių tinkle nuo 1989 metų.

M. Lynchas pažymėjo, kad profsąjunga „yra atvira prasmingoms deryboms su geležinkelių vadovais ir ministrais“, kuriuos jis paragino „pateikti naujų pasiūlymų, kaip užkirsti kelią geležinkelių eismo sutrikimams, kurie gali trukti ne vieną mėnesį“.

JK susisiekimo sekretorius Grantas Shappsas (Grantas Šapsas) apibūdino šį žingsnį kaip „neįtikėtinai nuviliantį“.

RMT taip pat paskelbė apie savo narių 24 valandų streiką Londono metro tinklo, planuojamą birželio 21 dieną.

Didžiosios Britanijos sostinėje pirmadienį įvyko metro darbuotojų streikas, o šalis susiduria su nesiliaujančiais kelionių trikdžiais, nes JK oro linijų bendrovės kasdien atšaukia skrydžius dėl darbuotojų trūkumo.

Aviacijos pramonė, kuri atleido tūkstančius darbuotojų, kai per pandemiją lėktuvai buvo nutupdyti, dabar skuba vėl įdarbinti darbuotojus, nes po karantino panaikinimo didėja kelionių paklausa. 

BNS inf.

Raktažodžiai: LondonasAnglijaMetroTraukiniai

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai