Sausio 27, 2023
JK finansų ministras: mokesčiai negali būti mažinami, kol nesutramdyta infliacija

Didžiosios Britanijos finansų ministras Jeremy Huntas (Džeremis Huntas) penktadienį pareiškė, kad infliacijos sutramdymas yra kur kas svarbesnis nei mokesčių mažinimas, atmesdamas kai kurių valdančiosios konservatorių partijos narių raginimus nedelsiant taikyti mokesčių lengvatas įmonėms ir rinkėjams.

Londone pasakytoje kalboje J. Huntas sakė, kad „šiuo metu geriausias mokesčių sumažinimas būtų infliacijos mažinimas“.

JK metų infliacija spalio mėnesį pasiekė aukščiausią lygį per keturis dešimtmečius – 11,1 proc., pakurstydama pragyvenimo išlaidų krizę ir streikų bangą tarp darbuotojų, reikalaujančių nuo infliacijos neatsiliekančio darbo užmokesčio.

Nuo tada infliacija sumažėjo, bet gruodį vis tiek siekė skausmingą 10,5 proc. lygį ir buvo didžiausia nuo 9-ojo dešimtmečio.

JK ministras pirmininkas Rishi Sunakas (Rišis Sunakas) pažadėjo iki metų pabaigos perpus sumažinti infliacijos lygį.

J. Huntas teigė norintis, kad Didžioji Britanija būtų mažų mokesčių ekonomika, tačiau „vyraujant neapibrėžtumui rinkose ir aukštai infliacijai, pirmiausia reikalingos patikimos įplaukos“ – tai ženklas, kad kovo mėnesį pristatydamas metinę biudžeto ataskaitą jis greičiausiai nemažins mokesčių.

JK ekonomiką, kaip ir kitų pasaulio šalių, sukrėtė pandemijos apribojimai ir Rusijos invazijos į Ukrainą padariniai.

Didžioji Britanija taip pat patyrė žalą per trumpą ministrės pirmininkės Liz Truss (Liz Tras) kadenciją pernai.

L. Truss atsistatydino spalį, kai planas dėl mokesčių mažinimo išgąsdino finansų rinkas, padidino skolinimosi išlaidas ir nusmukdė svarą iki rekordiškai žemo lygio JAV dolerio atžvilgiu.

Šiuo metu Infliacija JK yra didesnė nei JAV ir euro zonoje, o dauguma analitikų mano, kad šalies ekonomika pirmąjį 2023 metų pusmetį trauksis.

Savo kalboje naujienų agentūros „Bloomberg“ būstinėje J. Huntas tvirtino, kad dėl „Brexito“ įmanomi finansinių reglamentų ir kitų taisyklių pakeitimai padės padidinti atkakliai žemą JK produktyvumo lygį.

Praėjus trejiems metams po to, kai Didžioji Britanija oficialiai išstojo iš Europos Sąjungos, ir praėjus daugiau nei dvejiems metams po to, kai atsiskyrimo procesas buvo baigtas, konservatorių vyriausybė vis dar stengiasi pasiekti ekonominę naudą, kurią žadėjo „Brexitą“ palaikantys politikai.

Dauguma ekonomistų sutinka, kad „Brexitas“ suvaržė ekonomiką, apsunkindamas JK įsikūrusioms įmonėms galimybės vykdyti sklandžią prekybą su 27 valstybių narių ES.

J. Huntas teigė, kad pokyčiai, „reikalingi, skatinami ir įmanomi dėl „Brexito“, padės „Didžiajai Britanijai tapti dar vienu Silicio slėniu pasaulyje“ – skaitmeninių technologijų, žaliosios energijos ir gyvosios gamtos mokslų lydere. 

BNS inf.

Raktažodžiai: AnglijaNaujienos

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai