Rugpjūčio 12, 2023
Havajuose siaučiantis gamtinis gaisras nusinešė 80 gyvybių

Maui apygardos pareigūnai šeštadienį pranešė, kad šią savaitę didžiąją Havajų dalį siaubusio gamtinio gaisro aukų skaičius išaugo iki 80.

„Žuvusiųjų skaičius siekia 80“, – reguliariai atnaujinamame pranešime teigė apygarda ir pridūrė, kad 1418 žmonių atsidūrė evakuacijos centruose.

Apie tai buvo paskelbta tuo metu, kai Lahainos gyventojams pirmą kartą nuo gaisro pradžios buvo leista grįžti į miestą.

Dauguma grįžusių asmenų pamatė, kad jų namai sudegė. 

„Vienas žmogus išgirdo, paskui pasakė kitam, bet tai nėra oficiali informacija. Jie čia neateina ir nieko nepaaiškina“, – sakė vietinis gyventojas Williamas Harry (Viljamas Haris). 

Kitas vyras, kalbėjęs su anonimiškumo sąlyga, naujienų agentūrai AFP pareiškė, kad jaučiasi taip, tarsi būtų paliktas likimo valiai.

„Kur yra vyriausybė? Kur jie yra?“ – piktinosi jis.

Havajų generalinė prokurorė Anne Lopez (An Lopes) sakė, kad jos biuras šią savaitę nagrinės svarbiausių sprendimų priėmimą ir nuolatinę politiką rengiantis gaisrams Maui ir Havajų salose, jų metu ir po jų.

„Mano departamentas yra pasiryžęs suprasti sprendimus, kurie buvo priimti prieš gaisrus ir jų metu, ir pasidalyti šios peržiūros rezultatais su visuomene“, – pareiškė A. Lopez. 

Apie šį tyrimą pranešta po to, kai pasipylė kritika dėl oficialių institucijų atsako į gaisrus, kurie nuniokojo istorinį Lahainos miestą.

Tai tapo viena iš daugiausiai gyvybių kainavusių nelaimių Havajų istorijoje.

BNS inf.

Raktažodžiai: PasaulisNaujienos

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai