Rugsėjo 21, 2022
ES: mobilizacija rodo V. Putino desperaciją

Rusijos prezidento Vladimiro Putino įsakymas dėl dalinės karinės mobilizacijos ir siekis surengti referendumus dėl okupuotų Ukrainos teritorijų aneksijos rodo jo „desperaciją“ dėl Maskvos karinių nesėkmių Ukrainoje, trečiadienį pareiškė Europos Sajungos atstovas spaudai.

 

„Tai tik dar vienas įrodymas, kad Putino nedomina taika, kad jis suinteresuotas agresijos karo eskalavimu“, – sakė ES atstovas spaudai Peteris Stano (Pėteris Stanas).

„Tai taip pat yra dar vienas jo desperacijos ženklas, dėl to, kaip klostosi jo agresija prieš Ukrainą“, – pridūrė jis.

Trečiadienį V. Putinas kreipdamasis į tautą paskelbė, kad šalyje pradedama dalinė mobilizacija. Gynybos ministerija nurodė, kad bus mobilizuota 300 tūkst. rezervistų.

V. Putinas taip pat pareiškė, kad remia okupuotoms Ukrainos teritorijoms Maskvos primestos valdžios planus surengti aneksinius referendumus dėl prisijungimo prie Rusijos.

P. Stano pažadėjo, kad Maskva sulauks ES „pasekmių“ dėl siekio pateisinti jos okupuotų Ukrainos teritorijų aneksiją.

Tačiau jis atsisakė pateikti daugiau detalių, o ES narė Vengrija pareiškė nepritarianti naujų baudžiamųjų priemonių įvedimui po šešių precedento neturinčių sankcijų Rusijai paketų.

ES pareiškė, kad nepripažįsta Kremliaus Ukrainoje surengtų „fiktyvių ir neteisėtų referendumų“, o P. Stano teigė, kad blokas ir toliau rems Ukrainą, siekdamas padėti jai išlaisvinti savo teritoriją.

„Ukraina kariauja pateisinamą savigynos karą dėl šalies išlikimo“, – sakė jis.

Bendrija Ukrainai, kovojančiai su Rusijos invazija, jau yra skyrusi 2,5 mlrd. eurų paramos karinėms reikmėms ir ketina skirti dar maždaug 500 mln. eurų. Ukraina už tuos pinigus perka ginklus. NATO šalys taip pat teikia paramą iš savo arsenalų.

Redaktorė Rūta Androšiūnaitė, BNS

Raktažodžiai: UkrainaPasaulisNaujienos

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai