Kovo 14, 2023
Britų transliuotojas BBC ragina savo darbuotojus ištrinti „TikTok“ iš bendrovės įrenginių

Britų transliuotojas BBC pirmadienį pranešė, kad nurodė savo darbuotojams ištrinti Kinijos įmonei priklausančią vaizdo įrašų dalijimosi programėlę „TikTok“ iš bendrovės įrenginių, išskyrus atvejus, kai ji reikalinga dėl verslo priežasčių, vis daugiau Vakarų institucijų laikantis griežtesnės pozicijos dėl susirūpinimo duomenų rinkimu. 

Jungtinės Karalystės transliuotojas nurodė, kad sekmadienį visiems savo darbuotojams išsiuntė pranešimą, kuriame teigiama: „Mes nerekomenduojame diegti „TikTok“ į BBC įmonės įrenginius, nebent tam yra pateisinama verslo priežastis.“

„Jei „TikTok“ jums nėra reikalingas verslo tikslais, „TikTok“ reikėtų ištrinti“, – pridūrė BBC.

Vakarai vis griežčiau žiūri į programėlę, priklausančią įmonei „ByteDance“, nerimaudami, kad Kinijos pareigūnai gali piktnaudžiauti vartotojų duomenimis. 

Ketvirtadienį JK, sekdama Europos Sąjungos ir Jungtinių Valstijų pavyzdžiu, pareiškė uždraudžianti „TikTok“ naudoti valstybiniuose įrenginiuose. 

BBC pirmadienį naujienų agentūrai AFP teigė, kad „labai rimtai atsižvelgia į savo sistemų, duomenų ir žmonių saugą bei saugumą“. 

JK transliuotojas pridūrė, kad nors „TikTok“ vis dar leidžiama naudoti įmonės įrenginiuose redakciniais ir rinkodaros tikslais, „toliau stebėsime ir vertinsime situaciją“.

Norėdamas pritraukti naujų vartotojų, transliuotojas šioje programėlėje yra sukūręs kelias paskyras, o oficialių jo „TikTok“ puslapį seka 4,4 mln. asmenų. 

„ByteDance“ jau seniai tvirtina, kad ji nelaiko jokių duomenų Kinijoje ir nesidalina jais su Pekinu. 

BNS inf.

Raktažodžiai: LondonasAnglija

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai