Birželio 19, 2020
PSO: pasaulis įžengė į „naują ir pavojingą“ COVID-19 pandemijos fazę

Koronaviruso pandemijos apimtas pasaulis įžengė į „naują ir pavojingą“ fazę, penktadienį perspėjo Pasaulio sveikatos organizacija (PSO), viruso plitimui vėl paspartėjus, o gyventojams pavargus nuo karantino priemonių.

PSO vadovas Tedrosas Adhanomas Ghebreyesusas (Tedrosas Adhanomas Gebrejesusas) paragino šalis ir piliečius išlikti itin budrius, vėl smarkiai išaugus užsikrėtimo atvejų, apie kuriuos pranešama šiai Jungtinių Tautų agentūrai, skaičiui.

„Pasaulyje prasidėjo nauja ir pavojinga fazė. Daugeliui žmonių, suprantama, įgriso būti namuose... Šalys, suprantama, labai nori atverti savo visuomenes ir ekonomikas. Bet virusas vis dar sparčiai plinta, jis vis dar mirtinas ir dauguma žmonių vis dar nėra jam atsparūs“, – per virtualią spaudos konferenciją kalbėjo Tedrosas Adhanomas Ghebreyesusas.

Jis sakė, kad beveik pusė šių atvejų užregistruota abiejuose Amerikos žemynuose, bet apie daug atvejų taip pat pranešė Pietų Azija ir Artimieji Rytai.

Nuo epidemijos pradžios Kinijoje praėjusių metų gruodį naujasis koronavirusas nusinešė mažiausiai 454 tūkst. gyvybių. Žinomų užsikrėtimo atvejų pasaulyje yra daugiau nei 8,5 mln., rodo naujienų agentūros AFP kaupiami oficialūs duomenys.

Redaktorius Raimondas Čiuplys, BNS

Raktažodžiai: CoronavirusKoronavirusasLietuvaAnglija

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai