Balandžio 21, 2020
Karalienė Elizabeth II mini savo 94-ąjį gimtadienį be fanfarų
© Foto: Wikipedia / Joel Rouse (Ministry of Defence).

Didžiosios Britanijos karalienė Elizabeth II (Elzbieta II) antradienį švenčia savo 94-ąjį gimtadienį, tačiau šiemet tradicinis saliutas buvo atšauktas dėl koronaviruso krizės.

Pranešama, kad sukaktį ji paminėjo drauge su savo 98 metų sutuoktiniu princu Philipu (Filipu) Vindzoro pilyje, į vakarus nuo Londono.

Pagal savo amžių didelės rizikos grupei priklausanti pora laikosi vyriausybės nurodymo izoliuotis ir išlaikyti socialinę distanciją pandemijos metu.

Kiti aukšto rango karališkosios šeimos nariai, kurie taip pat laikosi karantino po visą šalį išsibarsčiusiose rezidencijose, pasveikino Elizabeth II gimtadienio proga socialiniuose tinkluose.

„Sveikiname Jos Didenybę Karalienę 94-ojo gimtadienio proga“, – parašė jos sūnus sosto įpėdinis princas Charlesas (Čarlzas) ir jo sutuoktinė Camilla (Kamila) socialiniame tinkle „Twitter“, kur taip pat paskelbė šūsnį motinos nuotraukų, padarytų per jos karaliavimo dešimtmečius. 

Bakingamo rūmai šeštadienį paskelbė, kad karalienė dėl koronaviruso krizės savo gimtadienio neminės tradiciniu saliutu.

Jungtinė Karalystė yra viena labiausiai koronaviruso paliestų valstybių, Britanijoje registruota beveik 17 tūkst. mirties nuo koronaviruso ligoninėse atvejų ir beveik 125 tūkst. užsikrėtusiųjų.

„Jos Didenybė norėjo, kad nebūtų imamasi jokių ypatingų priemonių, kurios leistų surengti saliutus, nes nemano, kad tai būtų derama dabartinėmis aplinkybėmis“, – informavo rūmai.

Per Velykas karalienė per televiziją surengė retą kreipimąsi į tautą ir paragino bendrai reaguoti į viruso protrūkį.

Redaktorė Rūta Androšiūnaitė, BNS

Raktažodžiai: CoronavirusKoronavirusasAnglija

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai