Balandžio 5, 2020
JK vyriausybė perspėja dėl griežtesnių socialinio atstumo priemonių

Jungtinės Karalystės sveikatos apsaugos sekretorius Mattas Hancockas (Matas Hankokas) sekmadienį perspėjo, kad vyriausybė gali uždrausti sportuoti lauke, jei žmonės nepaisys griežtų gairių koronaviruso plitimui stabdyti.

Šiltesnis savaitgalio oras pakurstė nuogąstavimus, kad britai gali rinktis parkuose ir atvirose erdvėse, potencialiai padidindami viruso plitimo pavojų, šalyje prasidedant trečiai karantino savaitei.

Vienas didelis parkas Pietų Londone sekmadienį buvo uždarytas kilus susirūpinimui dėl didelio saulės vonių mėgėjų skaičiaus šeštadienį.

M. Hancockas, kuriam ir pačiam nustatyta COVID-19, televizijai „Sky News“ sakė, kad saulės vonios „prieštarauja taisyklėms“, o visi besideginantieji rizikuoja savo gyvybe.

Vėliau jis transliuotojui BBC sakė, kad dauguma žmonių laikosi nurodymų iš namų išeiti tik nusipirkti būtiniausių prekių ir vaistų, taip pat – kartą per dieną pasportuoti.

Tačiau „gan neįtikima“, kad mažuma to nedaro, pažymėjo sveikatos apsaugos sekretorius.

„Tiesa ta, kad kuo daugiau žmonių eina iš namų, tuo labiau plinta virusas“, – pridūrė jis.

„Nenoriu, kad man reiktų uždrausti sportą kaip priežastį išeiti iš namų, nes žmonės nesilaiko taisyklių... Jei... per daug žmonių eis į lauką ir nepaisys taisyklių, tai, apgailestauju, turėsime imtis veiksmų“, – sakė M. Hancockas.

Tuo tarpu policija Dorsete Anglijos pietvakariuose pranešė viešosios tvarkos pažeidimu apkaltinusi vyrą, kuris prekybos centre, kaip įtariama, šluostėsi į daiktus savo seiles.

M. Hancocko perspėjimas buvo paskelbtas po dar vieno rekordinio mirties nuo COVID-19 paros skaičiaus, bendrą mirties atvejų skaičių šalyje padidinusio iki 4 313. Patvirtintų užsikrėtimo atvejų šalyje yra 41 903.

Tarp COVID-19 aukų yra penkerių metų vaikas, septyni medikai.

Prognozuojama, kad savo piką JK protrūkis pasieks per ateinančią savaitę ar 10 dienų.

Ministras pirmininkas Borisas Johnsonas (Borisas Džonsonas), kuriam testai parodė užsikrėtimą koronavirusu, toliau smarkiai karščiuoja ir laikosi saviizoliacijos.

Jo nėščia partnerė Carrie Symonds (Keri Saimonds) sakė, kad jai taip pat pasireiškė simptomai, bet testas nebuvo atliktas.

Karalienė Elizabeth II (Elzbieta II) sekmadienį 19 val. Grinvičo (22 val. Lietuvos) laiku paskelbs ypatingąjį kreipimąsi į Jungtinės Karalystės ir Tautų Sandraugos žmones dėl koronaviruso pandemijos. Savo kalboje ji turėtų pagirti žmonių atsaką į protrūkį.

Jos vyriausiasis sūnus, sosto įpėdinis princas Charlesas (Čarlzas) jau sveiksta nuo COVID-19, kurios simptomai jam buvo nesunkūs.

Redaktorė Rūta Androšiūnaitė, BNS

Raktažodžiai: CoronavirusKoronavirusasLondonasAnglija

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai