Kovo 19, 2020
JK vyriausybė kol kas paneigė gandus, kad ketinama karantinuoti Londoną
© Foto: Albrecht Fietz.

Didžiosios Britanijos vyriausybė ketvirtadienį paneigė ketinanti apriboti keliones į Londoną ir iš jo, sostinėje įsisiūbavus kalboms apie tokį atsaką į koronaviruso pavojų.

„Nėra jokių planų uždaryti Londono transporto tinklą“, – žurnalistus patikino vienas premjero Boriso Johnsono (Boriso Džonsono) atstovas.

„Be to, tikimybė, kad bus apribotos kelionės į Londoną ir iš jo,yra nulinė“, – pridūrė jis.

Pareigūnas pasmerkė kai kuriuos neseniai pasirodžiusius pranešimus šiuo klausimu kaip „labai nenaudingus“, teigdamas, kad tokia informacija „be reikalo jaudina žmones“, socialiniuose tinkluose pasklidus gandams.

Londonas ypač smarkiai nukentėjo nuo koronaviruso protrūkio, todėl trečiadienį sostinėje kilo spėlionių, kad vyriausybė ketina karantinuoti miestą.

Apie tai, kad Londone gali būti imtasi griežtesnių priemonių, užsiminė ir Škotijos pirmoji ministrė Nicola Sturgeon (Nikola Sterdžen), bet savo pareiškimo ji nedetalizavo.

Trečiadienį kalbėdamas per kasdienę spaudos konferenciją pats B. Johnsonas atsisakė atmesti kokias nors galimybes.

Londono transporto tinklą administruojantys pareigūnai ketvirtadienį uždarė dešimtis metropoliteno stočių, bet pabrėžė, jog sistema veiks ir toliau, kad „svarbiausi darbuotojai galėtų išvykti būtinų kelionių“.

Keleivių skaičius sumažėjo B. Johnsonui pirmadienį patarus britams dirbti iš namų ir vengti visų neesminių kelionių ar socialinių kontaktų, siekiant apriboti koronaviruso plitimą.

Britanijoje jau mirė daugiau nei 100 žmonių, o dar per 2 626 užsikrėtė.

Tačiau tyrimai atliekami tik sunkiausius simptomus turintiems pacientams, o sveikatos apsaugos pareigūnai perspėjo, kad koronaviruso nešiotojų šalyje gali būti net 55 tūkstančiai.

Redaktorius Raimondas Čiuplys

Raktažodžiai: CoronavirusKoronavirusas

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai