Gegužės 27, 2016
15 vietų Anglijoje, kurias rekomenduojame aplankyti su vaikais
Minack teatras po atviru dangumi.

Kol vaikai dar neužaugo, nesusikrovė kuprinių ir nepatraukė savais keliais – rekomenduojame 15 vietų Anglijoje į kurias mažuosius galite nusivežti dar iki jiems pradedant savarankiškas keliones ir įgyti neįkainojamų prisiminimų, kuriuos branginsite visą gyvenimą.

Šias keliones galima lengvai ir pigiai susiorganizuoti iš JK. Daugumai šiame sąraše siūlomų išvykų pakaks laisvo savaitgalio, gražaus oro ir pasiryžimo smagiai praleisti laiką! 

1. Patirkite Warner Bros „Hario Poterio“ studijos turo magiją

Rekomenduojama aplankyti visiems Hario, Hermionos ir Ronio fanams. Šio turo metu jaunieji burtininkai galės pasisvečiuoti Didžiojoje Hogvartso salėje, apžiūrėti mokyklos kabinetus, kur vyko pamokos jų mylimiems burtininkas bei pabuvoti Skersiniame skersgatvyje! Negana to, bus galima pamatyti filmuose naudotas butaforijas bei tai, kas slėpėsi už filmavimo kamerų. Tikrai magiška kelionė su galybe vietų puikioms nuotraukoms. Bilietų kainos suaugusiems £ 33; vaikams £ 25. Daugiau informacijos: www.wbstudiotour.co.uk.

2. Susipažinkite su Crystal Palace parko dinozaurais

Įsikūręs pietų Londone, parkas tapo namais ketaus dinozaurams, pagamintiems 1852 m. Tingiai išsidrėbę ties Dinozaurų ežeru, jie tik ir telaukia kada galės pasisveikinti su atklydusiais svečiais. Šiuos priešistorinius gyvius galėsite apžiūrėti iš visų pusių, tuo pačiu besimėgaudami pasivaikščiojimu aplink ežerą. Greta esančios informacinės lentos suteiks papildomų žinių apie priešistorinius gyvūnus bei jų gyvenseną dinozaurų apsėstiems vaikams. Parke yra populiari žaidimų aikštelė bei svetinga kavinė atsigaivinimui po smagios dienos. Daugiau informacijos: www.sydenham.org.uk.

3. Pasivažinėkite gariniu traukiniu

Pasirinkite jums patogiausią maršrutą gariniu traukiniu ir su šeima išvykite į neeilinę kelionę – pajuskite kaip žmonės keliavo dar iki atsirandant modernioms susisiekimo priemonėms! Pažadame, tikrai nenusivilsite diena, praleista užmiestyje. Vienas geriausių mums žinomų maršrutų yra Llangollen Railway Šiaurės Velse. Jau vien įspūdingais gamtos vaizdais pasigirti galinčios apylinkės vertos kelionės, o jeigu jums pasiseks – sutiksite ir Garvežį Thomą. Atkreipkite dėmesį į tai, kaip traukinio vagonai juda bėgiais ties posūkiais – išties įspūdingas vaizdas. Daugiau informacijos: www.llangollen-railway.co.uk.

4. Aplankykite Čederio tarpeklį (Cheddar Gorge)

Leiskitės gilyn po žeme ir patirkite nepakartojamų nuotykių Čederio tarpeklio urvuose. Audio gidas padės atgaivinti Gough urvą, o spalvingame Cox urvo pasaulyje išvysite požeminius fontanus ir veidrodinius vandens baseinus kokių iki šiol nesate regėję. Nepamirškite skirti laiko Kristalo iššūkiui ir kartu su šeima atrasti visus akmeninių koridorių užkaborius bei paslaptis, kurias saugo šis tarpeklis. Bilieto kaina suaugusiam £18.95; kaina vaikui (5-14 metų) £12.95. Daugiau info: www.cheddargorge.co.uk.

5. Pasivažinėkite dviračiais Kupranugario Keliu (Camel Trail)

Tiesiai iš St Breward kaimo vedantis dviračių takas, praeinantis pačiu Bodmin Moor pakraščiu link Padstow. Kupranugario trasa, skirta poilsinėms kelionėms, seka senąja  geležinkelio linija, kurią John Betjeman knygoje „Kromvelis“ įvardino kaip „pačią vaizdingiausią kelionę traukiniu, kokią tik tekę patirti“. 17 mylių ilgio kelias tobulai tinka šeimoms, keliaujančioms dviratėmis transporto priemonėmis – taigi čiupkit dviračius ir pirmyn! Jeigu tokia trasa – šiek tiek per ilga, galite ją sutrumpinti nuo Wadebridge pasukdami link Padstow pakrantės. Saugiai prirakinkite savo dviračius ir įsitaisę uoste pasimėgaukite šviežia žuvimi, išbandykite kaip seksis gaudyti čia besiveisiančius krabus ar pasivaikščiokite nuostabiu Hawkers Cove paplūdimiu. Daugiau info: www.cornwall.gov.uk/cameltrail.

6. Sužinokite daugiau apie mūsų Žemę

Įsitaisęs ties Edinburgo Holyrood parko pakraščiu, Mūsų Dinaminės Žemės muziejus (Our Dynamic Earth) nukelia lankytojus į nepakartojamą mūsų planetos praeitį ir pradeda kelionę link dabarties bei ateities. Šios kelionės metu daug dėmesio skiriama atsinaujinantiems ištekliams, kaip padėti planetai išgyventi klimato kaitą ir didėjančią žmonių populiaciją. Ši atrakcija rekomenduojama šeimoms su mažais vaikais – jos metu gausite daug patarimų, kaip ugdyti atsakingą požiūrį bei daryti gerus darbus namuose bei už jų ribų. Bilieto kaina suaugusiam £12.50; vaikui (3-15 metų) £7.95. Daugiau informacijos: www.dynamicearth.co.uk.

7. Atraskite Legolando pasaulį

Galybė džiaugsmo laukia Legolande, kur svarbiausia – kad vaikai galėtų kiek tik trokšta ir nevaržomai linksmintis. Parkas, skirtas 3 – 12 metų vaikams, yra unikalus tuo, kad čia nėra jokių apribojimų mažųjų vaizduotei. Piratų kriokliai, kelionė į Legolando pilies gelmes bei galimybė atrasti džedajų galią Žvaigždžių Karų žemėje – tik keli iš čia laukiančių nuotykių. Jūs net neįsivaizdavote, kad tiek daug atrakcijų galima sukurti naudojant tik didžiulius, spalvotus blokus. Netgi lego viešbutyje galite apsistoti! Daugiau informacijos: www.legoland.co.uk.

8. Patyrinėkite Jorviko vikingų gyvenvietę

Pasivaikščiokite rekonstruotomis vikingų laikų gatvėmis Vikingų centre Jorke. Iš arti patirkite, kaip gyveno vikingai. 1000-čio metų senumo pastatai bei istoriniai objektai, rasti kasinėjamų metu, padės geriau susipažinti su šiuo istoriniu laikotarpiu, sužinoti naujų dalykų ir puikiai praleisti laiką. Bilietų kaina suaugusiems £10.25; vaikams (5 – 15 metų) £7.25. Daugiau informacijos: www.jorvik-viking-centre.co.uk.

9. Atraskite laukinę gamtą Longleat safaryje

Sėskite į automobilį ir pasiruoškite būti sužavėti didžiųjų kačių, zebrų, raganosių bei vietoje nenustygstančių beždžionių – ir visa tai neiškeliant kojos iš JK! Longleat yra populiariausias JK safaris – ir visiškai nesunku suprasti kodėl, matant tokią gausą skirtingų gyvūnų ir veiklų. Nepamirškite iš anksto užsirezervuoti vietos naujausioje pramogoje ir pasinaudokite galimybe iš savo rankų pamaitinti žirafas Afrikos kaimelyje. Bilietų kaina suaugusiems £28; vaikams (3 – 14 metų) £20.35. Daugiau informacijos: www.longleat.co.uk.

10. Pasižiūrėkite spektaklį Minac teatre

Įsikūręs po atviru dangumi, tai pats populiariausias amfiteatras visoje Didžioje Britanijoje. Nuostabaus grožio Porthcurne, Kromvelyje esančiuose granito šlaituose įkurtas teatras netgi didžiausius skeptikus sužavi savo struktūra bei nepakartojamais vaizdais. Pavasarį ir vasarą čia vyksta išties neeiliniai pasirodymai ir spektakliai, pasakojamos istorijos bei organizuojamos pramogos visai šeimai. Nuvykus į tuos kraštus rekomenduojame aplankyti ir Pasaulio Kraštą (Land‘s End), kad grįžę namo jūsų vaikai galėtų pasakoti draugams kaip pabuvojo ten, kur baigiasi pasaulis. Daugiau informacijos: www.minack.com.

11. Įgykite daugiau žinių Nacionaliniame Istorijos Muziejuje

Nepamirštamos dinozaurų kaulų bei fosilijų ekspozicijos ir interaktyvūs žaidimai Londono Gamtos Istorijos muziejuje yra privalomos aplankyti kiekvienam vaikui. Vaikai galės pasivaikščioti po milžiniškais T-Rekso kaulais, pamatyti mėlynojo banginio skeletą ir pasisemti nemažai žinių iš kitų pribloškiančių muziejaus eksponatų. Ir svarbiausia – visa tai visiškai nemokamai! Daugiau informacijos: www.nhm.ac.uk.

12. Paleiskite raketą Nacionaliniame Kosmoso centre Leicester'yje

Dažniausiai užduodamas klausimas apie keliones už žemės orbitos yra apie tai, kaip žmonės kosmose eina į tualetą. Apsilankę šiame centre sužinosite atsakymą į šį ir daugybę kitų klausimų apie astronautų kasdienybę gyvenant kosminėje stotyje bei mūsų visatos tyrinėjimus. Taip pat išvysite gaudžiančius raketų variklius, pasigrožėsite žvaigždėmis bei pamatysite tikrus mėnulio akmenis šioje nežemiškoje atrakcijoje. Bilietų kaina suaugusiam £13; vaikui (5 – 16 metų) £1. Daugiau informacijos: www.spacecentre.co.uk.

13. Pabūkite knygų graužikais Septyniose Istorijose

Septynios istorijos (Seven Stories) Newcastle mieste – nuostabus vaikiškų knygų ir istorijų pasaulis, įsikūręs septynerių aukštų pastate. Čia gali išvysti originalias populiarių istorijų iliustracijas bei rankraščius, prisijungti prie knygų skaitymų pagal amžiaus grupes bei pamatyti prašmatnius knygų viršelius ir papuošimus iš viso pasaulio – ir viskas po vienu stogu. Bilieto kaina suaugusiam: £7.70; kaina vaikui (4 – 16 metų) £6.60. Daugiau informacijos: www.sevenstories.org.uk.

14. Pasivaikščiokite medžių viršūnėmis Kew soduose

Jūsų vaikas pastoviai skrajoja padebesiuose? Tokiu atveju šis 60 pėdų aukštyje įsikūręs takas (Treetop Walkway) Pietvakarių Londone esančiuose Kew soduose kaip tik jam! 118 laiptelių yra niekis palyginus su tuo, ką išvystate atsidūrę viename lygyje su medžių viršūnėmis. Čia laukia neišsenkančios galimybės visiems paukščių, laukinės gamtos bei keistų ir neįprastų gyvių mylėtojams – leisdami laiką taip arti jų namų, galite išvysti kaip jie elgiasi ir bendrauja natūralioje aplinkoje, o jei pasiseks – pastebėsite ir retų rūšių atstovų. Beišdykaujantys vaikai turi savo užduotį –  surinkti kiek įmanoma daugiau informacijos apie medžius ir aplinką. Bilieto kaina suaugusiems apie £14; vaikams - nuo £2.50. Daugiau informacijos: www.kew.org.

15. Apsilankykite Ashdown miške

A.A. Milne istorijos apie Mikę Pūkuotuką vyksta Šimtamylėję Girioje – girioje, kurią įkvėpė Ashdown miškas esantis Rytų Sasekse. Atvykę čia galėsite praleisti puikią dieną lankydami vietas, kuriose nuotykius patyrė Pūkuotukas, Paršelis ir Tigras. Čia rasite ir nuostabaus grožio Mikės Pūkuotuko pagaliukų tiltą ir, savaime supranta, su visa šeima pažaisite Pagaliukų žaidimą. Pūkuotuko krautuvėlėje pagrindinėje gatvėje Hartfield kaime galėsite įsigyti puikių suvenyrų, tinkančių bet kokio amžiaus lankytojams. Daugiau informacijos: www.ashdownforest.org.

Na ir pabaigai, dar 5 vietos pasaulyje, kur verta apsilankyti su vaikais

Pasigrožėkite Šiaurės Pašvaiste

Šiltai apsirenkite ir patraukite ieškoti Auroros šviesų, kitaip - Šiaurės Pašvaistės. Geriausia šių nepaprasto grožio šviesų dairytis kirtus poliarinį ratą, kas reiškia kelionę į Skandinavijos šalis, kur galima tikėtis ir minusinės temperatūros! Turėkite galvoje, kad numatyti, kada pasirodys pašvaistė yra itin sudėtinga, todėl vaikams geriau nežadėkite, kad būtinai išvysite šį nuostabų reginį – vietoje to pasirenkite puikiai praleisti laiką šiauriniuose kraštuose. Nenorintys vykti taip toli, gali mėginti susiorganizuoti kelionę į Škotiją, kurios šiaurėje taip pat galima pamatyti pašvaistę, tačiau čia ji nėra tokia intensyvi ir daug sunkiau nuspėti, kada ji pasirodys.

Susipažinkite su mylimaisiais veikėjais Paryžiaus Disneilende

Nuotykių, patirtų šioje kelionėje, nepamiršite visą gyvenimą. Susitikite su peliukais Mikiu ir Mine, pameskite galvas dėl gražuolių Prinsecių ir pasimėgaukite atrakcionais, pritaikytiems bet kokio amžiaus parko lankytojams.  Šviesos, spindesys, pažįstamų veikėjų gausa ir bendra atmosfera amžiams išliks jūsų vaikų atsiminimuose. Vyresnio amžiaus vaikams (kurie nieku gyvu garsiai to nepripažins, bet širdyje vis dar nori praleisti laiką su pelyte Mine) tikrai patiks pasivažinėjimai kalneliais ir kitos pramogos. Daugiau informacijos: www.disneylandparis.co.uk.

Nuvykite apžiūrėti piramidžių

Kvapą gniaužiančios Gizos piramidės yra išties ypatingas reginys. Į Egiptą geriausia keliauti, kai jūsų vaikai jau šiek tiek vyresnio amžiaus – taigi, jiems lengviau ištverti karštį lankant senovės faraonų palikimą bei kitas įspūdingas vietas. Daugiau informacijos: www.touregypt.net.

Susiraskite naujų draugų Oceanopolyje

Greta Bretanės uosto įsikūręs Oceanopolis yra pilnas kunkuliuojančio žuvų gyvenimo. Išdaigininkai vėžliai, prieš jūsų akis dykinėjantys pingvinai ir atskirame akvariume savo reikalais užsiimantys rykliai laukia jūsų vizito. Per tris skirtingas sekcijas (tropinių vandenų, poliarinių bei vidutinių klimatų juostų gyventojų) įsikūręs akvariumas garantuoja įspūdžių pilną dieną, kurios jūsų vaikai tikrai nepamirš. Bilieto kaina suaugusiam €19.80; vaikui (3 – 17 metų) €12.80. Daugiau informacijos: www.oceanopolis.co.uk.

Netekite žado aplankę Didįjį Kanjoną.

Epinis tarpeklis, kai kuriuose vietose siekiantis netgi 6 000 pėdų gylį. Kaip ir į Egiptą, čia geriau keliauti jau su šiek tiek paaugusiais vaikais. Kanjoną apžiūrėti galite pėsčiomis ar važinėdami dviračiu. Kad ir kokį kelionės būdą pasirinktumėte, būtinai apžiūrėkite Žvaigždžių taką (Skywalk) – pasivaikščiojimą stiklu grįstu keliu, iš kurio atsiveria amą atimantys vaizdai. Daugiau informacijos: www.nps.gov.

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai