Gruodžio 30, 2018
Sausis Londone. Renginių gidas 2019
Canary Wharf Winter Lights. © Foto: canarywharf.com.

Naujųjų Metų dienos paradas
Sausio 1 d.
Kasmetinis Naujųjų metų paradas, šurmuliuojantis per visą centrinį vakarų Londoną, visada sutraukia tūkstančius žiūrovų. Nepraleiskite šios didžiulės bendros šventės, kurioje bus daug įspūdingų vaizdų ir linksmybių. Kartu su paradu vyks ir LNYDP koncertai bei London International Choral Festival finalas. Prasideda 12 val., nuo Piccadilly Circus. Daugiau informacijos: lnydp.com/parade.

Winter Lights
Sausio 15–26 d.
Pasibaigus kalėdiniam laikotarpiui, viena po kitos užgesinamos dar neseniai žibėjusios kalėdinės gatvės, tačiau liūdėti neverta – Canary Wharf Winter Lights beveik dvi savaites džiugins lankytojus įspūdingomis šviesos instaliacijomis. Dalis jų yra interaktyvios – linksmam vakarui su šeima ar draugais. Nemokama. Vieta: Visame Canary Wharf. Daugiau informacijos: canarywharf.com.

Dolly Parton miuziklas „9 to 5 The Musical“
Nuo sausio 28 iki rugpjūčio 31 d.
Šis modernia legenda tapęs miuziklas paremtas to paties pavadinimo devintame dešimtmetyje išleistu Colin Higgins filmu. Jame pasakojama istorija, kaip trims kolegoms iki gyvo kaulo įgrįsta jų bosas – egoistiškas seksistas, tad jie sukuria planą kaip jį nubausti. Ar jiems pavyks? Visą muziką ir žodžius sukūrė ryškiausia kantri ir pop muzikos žvaigždė Dolly Parton, tad tikėkitės daug juoko ir nepamirštamo šou. Bilietai nuo £20. Vieta: Savoy Theatre (Savoy Ct, WC2R 0ET). Daugiau informacijos: 9to5themusical.co.uk.

Baletas „Swan Lake“
Sausio 3–13 d.


„Gulbių ežeras“ yra tikriausiai žinomiausias klasikinis baleto spektaklis pasaulyje. Sukurtas XIX a. antrojoje pusėje, jis iki šiol žavi žiūrovus Princo Zigfrydo ir gulbių karalienės Odetos tragiškos meilės istorija bei nostalgiškaja P. Čaikovskio muzika, todėl patinka ir prisiekusiems baleto mėgėjams, ir pirmąkart jame apsilankusiems. Bilietai į pasirodymus, kuriuose pagrindinį vaidmenį atliks lietuvė balerina Jurgita Dronina, jau išpirkti, tačiau nuvykite ir į kitus.  Bilietai nuo £14. Vieta: London Coliseum (St Martin's Ln, WC2N 4ES). Daugiau informacijos: londoncoliseum.org.

Cirque du Soleil pasirodymai
Nuo sausio 12 iki vasario 26 d.


Legendinė Kanados cirko teatro trupė Cirque du Soleil žinoma ne tik dėl įspūdingų šou, tačiau išsiskiria ir teatrališku požiūriu, visišku gyvūnų atsisakymu pasirodymuose, gyva muzika. Šį sausį jie grįžta į Londono Royal Albert Hall su pasirodymu Totem, kuriame artistai gyvai atlieka žmonijos evoliucijos istoriją – nuo tada, kai buvome tik amfibijos, iki įgyvendinto troškimo skraidyti. Įsigykite bilietus kol jie dar neišgraibstyti! Bilietai nuo £44. Vieta: Royal Albert Hall (Kensington Gore, Kensington, SW7 2AP). Bilietai: cirquedusoleil.com.

Pierre Bonnard paroda
Nuo sausio 23 iki gegužės 6 d.
Nors Pierre Bonnard didžiojo tapytojo Henri Matisse buvo apibūdintas kaip „geriausias iš mūsų visų“, laikas nebuvo jam dėkingas. Kiek primirštas auditorijos ir galerijų, Bonnard darbus į dėmesio centrą pagaliau pastatys Tate Modern. Parodoje bus eksponuojami darbai nuo 1912 metų iki autoriaus mirties 1947-aisiais. Daugiausia darbų sudaro peizažai, intymios namų scenos. Bonnard savo darbuose fiksuodavo trumpalaikes, vos sekundėlę trukančias akimirkas, jo vaizduojamos figūros yra lyg pagautos tekėjime – lipančios į vonią, besirengiančios drabužiais, išeinančios ar ateinančios. Vieni laukiamiausių darbų – dailininko žmonos portretai Nude Before the Mirror 1931 ir Nude in the Bath 1925. Bilietai £18. Vieta: Tate Modern (SE1 9TG). Daugiau informacijos: tate.org.uk.

Paroda „Bill Viola/Michelangelo“
Nuo sausio 26 iki kovo 31 d.
Netradicinėje parodoje susiduria klasika ir šiuolaikinis menas: čia, šalia penkiolikos italų renesanso meistro Michelangelo darbų, bus eksponuojamos didelio masto vaizdo instaliacijos, sukurtos menininko Bill Viola. Viola atrado Michelangelo darbus Florencijoje, praeito amžiaus aštuntajame dešimtmetyje. Nors abu menininkai dirbo skirtingose medijose – ir atskirti penkių amžių laiko tarpo – Viola susižavėjo tuo, kad jų darbų idėjos labai panašios. Patys pamatykite, kuo tokie skritingi darbai yra panašūs, ir naujai atraskite renesanso šedevrus. Bilietai £20. Vieta: Royal Academy (W1J 0BD). Daugiau informacijos: royalacademy.org.uk.

Paroda „Prototyping in Tokyo“
Nuo sausio 16 iki kovo 19 d.
Ar dažnai pasitaiko galimybė užmesti akį į ateitį? Nepraleiskite šanso pamatyti, kaip Japonija ruošiasi ateičiai kurdama fizinius produktų prototipus, kuriais derinamos technologijos ir estetiškas japonų dizainas. Parodoje bus eksponuojami Japonijoje sukurti daiktai ir konceptai, galintys tapti ateities įrankiais: gyvus padarus primenantys robotai, futuristiniai protezai sportui, robotų judėjimas ir kita. Vieta: Japan House London (101-111 Kensington High Street,  W8 5SA). Daugiau informacijos: japanhouselondon.uk.

Londono trumpametražių filmų festivalis
Sausio 11–20 d.
London Short Film Festival šiemet skaičiuoja jau šešioliktus metus ir jau yra pripažintas kaip svarbiausias trumpametražių filmų įvykis visoje Jungtinėje Karalystėje. Daugiau nei dešimt tūkstančių žiūrovų  pačiose istoriškiausiuose kino teatruose išvys vietinius ir užsienietiškus filmus, dalyvaus specialiuose kino mylėtojams skirtuose renginiuose – kviečiame tapti vienu iš jų. Įvairiose lokacijose Londone. Daugiau informacijos: shortfilms.org.uk.

Londono meno mugė
Sausio 16–20 d.
London Art Fair šiemet įžengė į ketvirtą dešimtį ir todėl yra tapusi tradicine sausio mėnesio meno švente. Tai erdvė, kurioje eksponuojami patys geriausi modernaus ir šiuolaikinio meno darbai, čia susitinka menininkai, muziejų ir galerijų atstovai, kritikai, meno pirkėjai ir mes – žiūrovai. Šiemet mugėje, kaip ir visada, lauks daugybė diskusijų ir paskaitų, ekskursijų, parodų ir premjerų. Bilietai nuo £11. Vieta: Business Design Centre (52 Upper Street, N1 0QH). Daugiau informacijos: londonartfair.co.uk.

Kultūrinio rajono sezono atidarymas „Welcome to the Forest“
Sausio 11–13 d.
Šių metų kultūriniu Londono rajonu (the London Borough of Culture) paskelbtas Waltham Forest. Būtent čia sausį ir visus likusius 2019-uosius metus galima tikėtis daugybės renginių, dirbtuvių, parodų. Visai šeimai skirtas šviesų instaliacijų ir muzikos atidarymo šou „Welcome to the Forest“ kviečia visus londoniečius ir ypač Waltham Forest gyventojus švęsti savo bendrą istoriją ir ateitį. Nemokama. Vieta: Waltham Forest Town Hall (Forest Rd, E17 4JF). Daugiau informacijos: wfculture19.co.uk.

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai