Spalio 26, 2018
Londonietė rekomenduoja. Renginiai Londone šį savaitgalį (spalio 26–28 d.)
Astronomy Photographer of the Year. © Foto nugalėtoja: Transport the Soul by Brad Goldpaint.

Lietuvių renginiai:

Vilnius Takes Over
Paskutinį spalio savaitgalį (26 – 27 d.) Rytų Londono „Rich Mix“ centre vyks išskirtinis renginys „Vilnius Takes Over“, pirmą kartą jaunai londoniečių publikai pristatantis jaunatvišką ir drąsią Vilniaus meno sceną -  eksperimentinę elektroninę muziką, aktualius teatro ir šokio spektaklius. Daugiau informacijos rasite čia >>>

Sąjūdžiui 30. Diskusija su Nepriklausomybės atkūrimo akto signataru Mečiu Laurinkumi
Spalio 26 d.
Sąjūdžio jubiliejaus proga, Londone susitikimas su Nepriklausomybės akto signataru Mečiu Laurinkumi. Signataras Mečys Laurinkus gimė Klaipėdoje. Jis buvo Lietuvos persitvarkymo Sąjūdžio Seimo tarybos narys, Lietuvos Aukščiausiosios Tarybos – Atkuriamojo Seimo deputatas, Lietuvos Respublikos Valstybės saugumo departamento generalinis direktorius, Lietuvos Respublikos ambasadorius Ispanijos Karalystėje bei Gruzijoje. Yra parašęs romaną „Elektra“, paskelbęs daug mokslo, literatūros kritikos ir publicistinių straipsnių.
Renginys nemokamas, tačiau būtina registracija. Vieta: Lietuvos ambasada (2 Bessborough Gardens, London SW1V 2JE). Daugiau informacijos: www.facebook.com/events.

Choro „Gausa“ dešimties metų jubiliejinis koncertas
Spalio 28 d.
Nukeliaukite mintimis į tėvynę ir susišildykite savo sekmadienio vakarą klausydami choro „Gausa“ koncerto. Londono lietuvių ansamblis, koncertavęs jau keliuose žemynuose, dalijasi savo atliekama muzika su visais, ieškančiais meilės ir vilties. Koncertas nemokamas. Vieta: Lietuvių Krikščionių bažnyčia (698 Woolwich Road, Woolwich, SE7 8LQ). Daugiau informacijos: www.facebook.com.

Kiti renginiai:

Londono literatūros festivalis
Iki spalio 28 d.
London Literature Festival dešimčiai dienų iki lubų užpildys Southbank Centre literatūriniais renginiais. Šiais metais dvyliktą kartą vykstantis festivalis pasiūlys gyvus skaitymus, pokalbius, dirbtuves, įvairių žanrų autoriai pasakos apie savo kūrinius. Skaitytojų džiaugsmui, renginių bus pačių įvairiausių. Šį savaitgalį laukia nemokamos beatboxing dirbtuvės, young adult literatūros diena ir Sue Perkins kelionių knygos pristatymas. Bilietų kaina įvairi, tačiau siūloma ir nemokamų renginių. Vieta: Southbank centre. Daugiau informacijos: www.southbankcentre.co.uk.

Paroda „Metų astronomijos fotografas“
Nuo spalio 24 d.
Mokslo, kosmoso ar tiesiog žėrinčio naktinio dangaus mylėtojai kviečiami į kasmetinę Astronomy Photographer of the Year parodą National Maritime muziejuje. Nuo tolimų galaktikų iki mūsų namų Paukščių Tako, parodoje eksponuojamos šimtas nuotraukų – 31 šių metų nugalėtoja kartu su 69 geriausiomis fotografijomis iš ankstesnių metų. Kviečiame pasinerti į neregėtas kosmines tolybes.
Bilietai: £10. Vieta: National Maritime Museum. Daugiau informacijos: www.rmg.co.uk.

Naujo „Queen of Hoxton“ sodo ant stogo atidarymas
Nuo spalio 25 d.
Norisi taurės karšto vyno? Baro „Queen of Hoxton“ sodas ant stogo atidaromas šį ketvirtadienį naujam žiemos sezonui. Bohemiška Montmartro atmosfera su romantišku apšvietimu pakvies susišildyti šiltais pyragais, sumuštiniais ir karštais gėrimais.
Vieta: Queen of Hoxton (EC2A). Daugiau informacijos: queenofhoxton.com

Museums at Night 
Iki spalio 27 d.
Atraskite meną, istoriją ir paveldą daugiau nei trisdešimtyje Londono muziejų – naktį! Šis festivalis yra gera proga paįvairinti kartais nuobodokas muziejų ekskursijas – atrasite naujas parodas, galėsite sudalyvauti ugnies žibintais apšviestuose turuose, pasimėgauti gyva muzika istorinėje aplinkoje. Mokami ir nemokami renginiai. Daugiau informacijos: museumsatnight.org.uk.

Telegraph slidinėjimo ir snieglenčių festivalis
Iki spalio 28 d.
Kasmetinis, jau keturiasdešimt penktas Telegraph Ski & Snowboard Festival nugabens Battersea parką į Alpes. Kalnai linksmybių laukia ne tik žiemos sporto mylėtojų, bet ir visų lankytojų. Gatvės maistas, barai, gyva muzika ir linksmybės, galimybė įsigyti techninę slidinėjimo įrangą ar atsinaujinti žiemos garderobą. Šių metų festivalyje laukia keletas naujovių, tokių kaip važinėjimas šunų tempiamomis rogėmis, tačiau lauks ir seniai pamėgta ledo arena bei „Mount Battersea“ šlaitas. Vieta: Battersea Park (SW11 4NJ). Daugiau informacijos: skiandsnowboard.co.uk.

Comic Con
Spalio 26–28 d.
Comic Con – didžiausias ir svarbiausias fantastikos, komiksų ir superherojų gerbėjų suvažiavimas metuose. Cosplayerių, filmų gerbėjų ir kolekcininkų džiaugsmui, šis Comic Con žada kaip niekada daug – jūsų laukia pokalbiai, parodos, žaidimai  ir premjeros. Susitikimai su Paul Bettany (Avengers Infinity War), Bernard Cribbins ir Paul McGann (Doctor Who), David Bradley (Doctor Who, Harry Potter, Game of Thrones) ir daugeliu kitų – tik nedidelė vyšnia ant savaitgalinio pramogų torto. Bilietai nuo £17 iki £27, įsigyti iš anksto. Vieta: ExCel Centre (Royal Victoria). Daugiau informacijos: www.mcmcomiccon.com/london.

Africa on the Square
Spalio 27 d.
Spalio 27 dieną Londono gyventojai ir svečiai kviečiami švęsti spalvingą ir įvairialypį Afrikos meną ir kultūrą. Lankytojams žadama scena su gyvais pasirodymais, taip pat afrikietiškas turgus, maisto prekystaliai, daugybė pramogų vaikams. Renginys nemokamas. Vieta: Trafalgar Square. Daugiau informacijos: londoncheapo.com/events/africa-on-the-square.

Croydon literatūros festivalis
Spalio 27 d.
Svajojate išmokti, kaip rašyti tokią knygą kaip „50 Shades of Grey“, o gal norėtumėte paplepėti su vyrais, rašančiais meilės romanus? Užsukite į Croydon literatūros festivalį, kuriame visą šeštadienį lauks pokalbiai su autoriais, įvairios dirbtuvės ir pramogos. Siūlome pasiklausyti diskusijos apie istorinius crime noir romanus ar dalyvauti Sylvia Bishop istorijų pasakojimo dirbtuvėse. Renginių kainos iki £8 arba nemokami. Vieta: įvairios lokacijos Croydon rajone. Daugiau informacijos: croydonlitfest.com.

Vintažinis turgus
Spalio 27 d.
Dairotės išskirtinių dekoracijų savo namams, ikoniškų baldų ar vienetinių papuošalų dovanai? Neieškokite nieko daugiau, nei Peckham'o vintažinis turgus. Daugiau nei 50 pardavėjų, pilnos bagažinės retenybių, kolekcinių rakandų ir žavaus senoviško kičo bei kavinės norintiems pasistiprinti po visos dienos medžioklės. Renginys nemokamas. Vieta: Copeland Park ir Bussey Building (Peckham). Nuo 11 iki 18 val. Daugiau informacijos: www.hackneyfleamarket.com/peckham-salvage-yard.

Moliūgų takas
Spalio 27 d.
Nenumaldomai artėjant Helovynui, pasikraukite tikros šventinės dvasios nuvykdami į Halloween pumpkin trail. Čia lauks moliūgų žibintai, barbekiu, baras su alumi, karštu vynu, arbata ir tortais, taip pat vienas kitas zombis, vaiduoklis ir ragana. Patys entuziastingiausi lankytojai kviečiami atvykti persirengę savo šiurpiausiais Helovyno kostiumais. Renginys nemokamas. Vieta: Northfield Allotment (West Ealing). Nuo 15 iki 19 val. Daugiau informacijos: www.facebook.com.

Pastelės ir šuniukai: fotografinis pasivaikščiojimas po Notting Hill
Spalio 28 d.
Jeigu jūsų instagramo paskyrai trūksta spalvų, galbūt laikas pasivaikščioti po fotogeniškąjį Notting Hill'ą ir Holland parką. Fotografijos turas, vedamas talentingos gyvenimo būdo ir mados fotografės Eva Thompson, taip pat draugiškas šunims. Tad traukit laukan pavadėlius, pasikraukite telefonus ir pirmyn nuspalvinti savo socialinius tinklus. Renginys nemokamas, būtina išankstinė rezervacija. Vieta: Holland Park Station. Nuo 13 iki 16 val. Daugiau informacijos: www.eventbrite.co.uk/e/photowalk-notting-hill-pastels.

Itališkos literatūros festivalis
Spalio 27–28 d.
Italija gali pasigirti ne tik puikia virtuve, turtinga istorine kultūra, bet ir spalvingu literatūriniu gyvenimu. The Festival of Italian Literature in London šį savaitgalį švęs viską, ką šios gražios šalies rašytojai gali pasiūlyti Anglijos sostinei. Dviejų dienų programoje dalyvaus daugiau nei trisdešimt kalbėtojų, autoriai diskutuos apie viską, nuo migracijos iki lyties ir šiuolaikinės kultūros. Įdomiausi renginiai šeštadienį: pokalbis apie tekstų vertimo politiką, diskusija apie tai, kaip rašytojai pasakoja apie savo gimtinę jos neidealizuodami, o sekmadienį – pokalbis apie tai, ką reiškia tapti londoniečiu, gimus kitoje šalyje. Daugelio renginių kainos po £5, bare – nemokami. Vieta: Print Room, Coronet (103 Notting Hill Gate W11 3LB). Daugiau informacijos: fill.org.uk.

Diwali on the Square
Spalio 28 d.
Mylintys pietų Azijos kultūrą kviečiami prisijungti prie Diwali linksmybių Trafalgaro Skvere kartu su šimtais žmonių, švenčiančių Hindu, Sikh ir Jain šviesų festivalį. Programoje žadami muzikos ir šokių pasirodymai, šeimoms skirti užsiėmimai ir dirbtuvės, joga, henna menas ir gardus indiškas maistas. Renginys nemokamas. Vieta: Trafalgar Square. Daugiau informacijos: www.diwaliinlondon.com.

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai