Rugsėjo 27, 2018
Londonietė rekomenduoja. Renginiai Londone šį savaitgalį (rugsėjo 28–30 d.)
parengė SIMONA SURVILAITĖ
Distinguished Gentleman’s Ride.

Japan Matsuri: Londono japonų kultūros festivalis
Rugsėjo 30 d.
Besižavinčius rytų Azijos kultūra, menu ir maistu kviečiame pasidairyti po Japan Matsuri festivalį pačiame Londo centre. Trafalgaro skvere visą dieną vyks pasirodymai su japoniškomis dainomis, šokiais, menininkai pristatys spalvingus manga komiksus, tradicinius kovos menus, galėsite paragauti japonų maisto, o nemokamų užsiėmimų ras visa šeima. Renginys nemokamas. Vieta: Trafalgar Square. Daugiau informacijos: www.japanmatsuri.com.

Paskutinis šansas pamatyti. Audrey Hepburn: Beyond the Big Screen
Iki rugsėjo 30 d.

Audrey Hepburn, 1955, Norman Parkinson. Audrey Hepburn, 1955, Norman Parkinson.

Nostalgiška Audrey Hepburn, vienos ryškiausių visų laikų Holivudo žvaigždžės, portretų kolekcija, apimanti visą aktorės karjerą. Audrey Hepburn vaidino daugiau nei dvidešimtyje klasikinių auksinio Holivudo amžiaus filmų, nuo pirmosios rolės filme "Roman Holiday" iki miuziklo „My Fair Lady“ ir romantiškų komedijų „Sabrina“ bei ikoniškojo „Breakfast at Tiffany's“, o jos stori antakiai, katės akių makiažas ir žavūs kirpčiukai tapo šeštojo dešimtmečio emblema. Šią stiliaus ikoną savo nuotraukose įamžino ne vienas fotografas, kurių darbus išvysti galite šioje parodoje. Nemokamai. Vieta: Proud Central, 32 John Adam Street, Londonas WC2N 6BP. Daugiau info: www.proudonline.co.uk/exhibitions

Canary Wharf’s Autumn Fashion Event
Rugsėjo 27–29 d.
Ruduo keičia vasarą, tad savo apdarus mainyti pradeda ne tik medžiai, bet ir mes. Sekantys mados tendencijas, atkreipkite dėmesį į tvido drabužius, gyvūnų kailių raštus, bordo spalvą ir Canary Wharf rudens mados dienas. Šios trys dienos lankytojams žada žavius butikus, nemokamus mados šou, gyvą muziką ir išskirtines nuolaidas geriausiose drabužių parduotuvėse. Tarp ypatingų pasiūlymų rasite ir 20% nuolaidas tokiose parduotuvėse kaip Aspinal of London, Bimba y Lola, Hackett, The Kooples, Karen Millen, L.K.Bennett, Moss ir daugybėje kitų. Vieta: Canary Wharf prekybos centrai, renginys nemokamas. I: canarywharf.com.

Feminista Film Festival
Rugsėjo 28–30 d.
Balerinos, banglentininkės, riedutininkės ir operos solistės – su aktyviomis, kūrybiškomis ir visapusiškai ypatingomis moterimis susipažinkite dokumentinių filmų festivalyje „Feminista Film Festival“. Per tris dienas bus parodyti 39 įvairaus metražo filmai apie sportininkes ir menininkes moteris, taip pat rengiamos diskusijos su režisierėmis ir filmų herojėmis. Bilietai nuo 16 svarų už kelias valandas įtraukiančių ir informatyvių filmų. Vieta: Tabernacle Cinema, W11. Daugiau informacijos: feminista.co.uk.

Nunhead Art Trail 
Rugsėjo 29–30 d.
Norintiems paįvairinti ne tik savo spintas, bet ir namus, rekomenduojame apsilankyti „Nunhead Art Trail“. Vietiniai menininkai ir amatininkai demonstruos darbus savo namuose, studijose ir viešose vietose, nuo didžiulių, pribloškiančių tapybos darbų iki dailių smulkių papuošalų – šiame festivalyje galėsite pamatyti ir už prieinamą kainą įsigyti įvairius meno dirbinius. Būtina apsilankyti tiems, kurie vertina išskirtines, vienetines interjero ir aprangos detales, mėgsta šokius ir poeziją. Vieta: Nunhead. Nuo 11 iki 18 val. Daugiau informacijos: nunheadarttrail.co.uk.

Paskutinis šansas pamatyti. Greenwich freskos iš arti
Iki rugsėjo 30 d.

Foto: Royal Museums Greenwich. Foto: Royal Museums Greenwich.

Pamirškite garsiąją Siksto koplyčią Vatikane ir nuvykite aplankyti ne kažin kiek jai nusileidžiančią Old Royal Naval College's Painted Hall Greenwich'e (senoji Karališkoji jūrų laivyno kolegija Grinviče). Nutapyti tarp 1707 ir 1726 metų, šie piešiniai išsaugojimo tikslams tvarkomi kartą per šimtą metų ir tas laikas yra dabar. Beveik dvidešimties metrų aukščio pastoliai leidžia iš kaip niekada arti pamatyti šį įspūdingą tapybos darbą. Mokamos ekskursijos bus vedamos tik iki rugsėjo 30 dienos. Vieta: Old Royal Naval College. Daugiau informacijos: https://www.ornc.org/painted-hall-ceiling-tours-tickets.

Freshers Festival
Rugsėjo 29 d.
Nauja šalis, nepažįstamas miestas ir nesibaigiančios galimybės – ne visada lengva susigaudyti, ypač jei tau dar tik aštuoniolika. Šiais metais pradedantys studijas Londone neprašaus šeštadienį praleidę didžiausiame visoje Anglijoje studentų renginyje, Freshers Festival Shoreditch rajone. Pati geriausia vieta prisirinkti nemokamų dovanų ir susipažinti su naujais žmonėmis. Rekomenduojama „fuksams“, bet ką veikti ras ir neseniai studijas baigusieji. Vieta: Shoreditch rajonas, the Yard, EC1. Daugiau informacijos: freshersfestival.com.

Common Ground Music Festival
Rugsėjo 29 d.
Kiekvieną rugsėjo savaitgalį, Iron Square aikštėje vyko nemokami muzikos festivaliai, kaskart padovanoję po dvylika valandų muzikos iš plataus ir eklektiško muzikantų būrio. Nors rugsėjis jau beveik pasibaigė, nespėjusieji apsilankyti ankstesniuose festivalio koncertuose dar neturėtų nukabinti nosies – šį šeštadienį vyks penktasis, paskutinis Common Ground festivalio koncertas. Nuo folk muzikos ir soulo iki roko ir bliuzo – šeštadienį laukia daug nemokamos, bet geros muzikos. Vieta: Iron Square aikštė, nuo vidurdienio iki vidurnakčio. Daugiau informacijos: https://www.commongroundlondon.com.

Distinguished Gentleman’s Ride
Rugsėjo 30 d.


Negalintys atsispirti elegantiškiems drabužiams, raitytiems ūsams ir motociklams savo sekmadienio reginius paįvairinti gali nuvykdami palaikyti Distinguished Gentleman's Ride. Aštuoni šimtai vyrų ir jų motociklai sekmadienio popietę suks ratus po miestą ir stengsis pritraukti lėšų vyrų psichinės ir onkologinės sveikatos gerovės palaikymui. Reginys nemokamas, prasideda nuo 10am.
Vieta: Printworks, Surrey Quays Rd, London SE16 7PJ. Daugiau informacijos: gentlemansride.com.

Harvest Day
Rugsėjo 30 d.
Tokio milžiniško miesto kaip Londonas gyventojai kartas nuo karto pasiilgsta savo numylėtų gamtos prieglobsčių, sodybų ir pilnų pintinių rudens gėrybių. Tiems, kuriuos, tik pageltonavus lapams, apėmė toks ilgesys, patiks sekmadienio popietę vyksianti Community Harvest Day. Žadama gyva muzika, įvairios dirbtuvės ir užsiėmimai visai šeimai, lauko turgus ir šviežias šių metų derliaus apynių alus. Renginys yra nemokamas. Vieta: Ruskin Park. Nuo 12 iki 18 val. Daugiau informacijos: www.friendsofruskinpark.org.uk/community-harvest.

Raktažodžiai:

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai