Lapkričio 30, 2018
Londonietė rekomenduoja. Renginiai Londone šį savaitgalį (lapkričio 30 – gruodžio 2 d., 2018)
Claridge's kalėdinis medis.

Žinote ar organizuojate renginį, rašykite [email protected]

Lietuva ateityje – kokia ji?
Lapkričio 30 d.
Vis daugiau ir daugiau jaunų lietuvių, baigusių studijas užsienyje, grįžta į gimtinę ir joje stengiasi sukurti geresnę ateitį. Tarp jų – ir trys Oksforde studijuojančios jaunos lietuvių mokslininkės: Marija Norkūnaitė, Rasa Giniūnaitė ir Živilė Arnašiūtė. Penktadienio vakarą jos papasakos apie savo studijų pasirinkimus, tyrimus ir viziją ateičiai. Marija Norkūnaitė yra Oksfordo universiteto doktorantė, atlikusi etnografinius tyrimus Visagine, kuriuos dabar tęsia Estijoje ir Latvijoje. Magistrantūros metais ėjo Oksfordo universiteto Lietuvių bendrijos (OULS) pirmininkės pareigas. Rasa Giniūnaitė yra taikomosios matematikos doktorantūros studentė Oksfordo universitete, svetur stengiasi įgyti kuo daugiau įvairiapusiškų žinių ir patirties, kad ateityje galėtų tai pritaikyti gerinant Lietuvos taikomosios matematikos mokslinę veiklą bei aukštąjį mokslą. Živilė Arnašiūtė  baigė Kūrybinių industrijų studijas Londono Sičio universitete, tęsė Muzikos bakalauro studijas Karališkajame Holovėjuje Londono universitete. Ji buvo „Klaipėda – Europos kultūros sostinė 2022“ paraiškos kūrybinės komandos nare, Klaipėdos tarptautinio violončelės festivalio ir konkurso bendraautore. Vėliau tęsė mokslus Oksfordo universitete, kur šiais metais įgijo Muzikologijos magistro laipsnį. Renginys nemokamas, reikalinga registracija. 19 val. Vieta: Lietuvos ambasada, 2 Bessborough Gardens, SW1V 2JE. Daugiau informacijos ir registracija: eventbrite.com/e/lietuva-ateityje.

Claridge's kalėdinis medis 
Ilgai lauktas Claridge's kalėdinis medis (iki gruodžio 31 d.), kasmet dekoruojamas vis kito kūrybinio pasaulio atstovo. Anksčiau puoštas Domenico Dolce ir Stefano Gabbana, Kally Ellis ir mados namų Dior dizainerio John Galliano, šiemet jam gyvybės įkvėpė mados ikona Diane von Furstenberg. Užsukite į Claridge's šventiniam kokteiliui! Vieta: Claridge's 49 Brook Street, London, W1K 4HR. Daugiau informacijos: www.claridges.co.uk.

Lush filmų festivalis
Lapkričio 30 – gruodžio 1 d.
Kosmetikos įmonės Lush organizuojamame filmų festivalyje nebus jokių muilo operų. Organizatoriai žada per filmus papasakoti istorijas, kurios turi būti išgirstos – nuo moterų rolės šiuolaikinėje kino industrijoje iki gyvūnų rūšių išnykimo. Praplėskite akiratį gurkšnodami karštus gėrimus, kurie festivalyje į daugkartinius puodelius bus pilstomi nemokamai. Festivalio seansai nemokami, tačiau reikalinga išankstinė rezervacija. Vieta: Lush Studio (67-71 Beak St, Soho, W1F 9SW). Daugiau informacijos: beta.lush.com/en/article/lush-film.

Žiemos mados savaitgalis
Lapkričio 30 – gruodžio 2 d.
Mados ir grožio mylėtojų Kalėdos jau atėjo! Canary Wharf organizuojamas Winter Fashion Weekend 2018 joms atneš nemokamus mados šou, makiažo konsultacijas, specialias nuolaidas, pramogas ir dailius butikus. Nepraleiskite progos! Renginys nemokamas. Vieta: Jubilee Place ir Canada Place (Canary Wharf). Daugiau informacijos: canarywharf.com/arts.

Vakaras gamtos istorijos muziejuje
Lapkričio 30 d.
Tavo planetai reikia tavęs – sako įspūdingasis Natural History Museum ir kviečia į nuostabų vakarą savo istorinėse patalpose. Didžiausių smalsuolių lauks su aplinkos saugojimo tema susiję renginiai, mokslininkų paskaitos, dirbtuvės ir galimybė apžiūrėti muziejaus ekspozicijas sutemus. Nuo 18 iki 22 val. Įėjimas nemokamas, kai kurie renginiai mokami arba reikalinga rezervacija. Vieta: Natural History Museum (South Kensington) Daugiau informacijos: nhm.ac.uk/events/lates.

Putney kalėdinės šviesos
Lapkričio 30 d.
Putney kaiminystės gyventojai ir jų draugai kviečiami į kalėdinių šviesų įžiebimo šventę. Čia lauks įprasti tokių iškilmių malonumai – dovanų ir rankdarbių prekystaliai, maisto ir gėrimų kioskeliai, šventinė muzika ir pramogos mažiausiems. Šviesas skvere įžiebs Kiko Matthews – greičiausiai per Atlantą savarankiškai su valtimi perplaukusi moteris. Nuo 15 iki 20 val. Vieta: St. Mary's Church Square (Putney High St, SW15 1SN). Daugiau informacijos: positivelyputney.co.uk/events/positively-putney.

Temzės architektūra
Gruodžio 1 d.
Londono architektas Benedict O'Looney, savo darbu prisilietęs jau ne prie vieno istorinio šio miesto pastato, šį šeštadienį patiems didžiausiems architektūros entuziastams papasakos apie pastatus, iškilusius ant Temzės upės kranto. Beplaukdami upe valtimi, lankytojai išgirs istorijas apie tokius statinius kaip Millennium tiltas, Somerset House, the Shard ir kitus. Nuo 7 metų amžiaus. Bilietas £35.50. Ekskursija prasideda 13 val., nuo Crown Pier (Blackfriars).

Pasakos apie Londono įšalą
Gruodžio 1 d.
Ar žinojote, kad kadaise Temzės upė taip užšaldavo, kad per ją galėdavo pereiti dramblys? Apie tokį, dabar neįsivaizduojamą reiškinį pasakos bus sekamos šį šeštadienį Londono miesto muziejuje. Vaikučiai nuo 5 metų klausydami istorijos galės pagerinti savo anglų kalbos žinias, o visa šeima – nuskaidrinti laisvadienio popietę. Renginys nemokamas, registracijos nėra. Laikai: 13, 14 ir 15 val. Vieta: Museum of London (150 London Wall). Daugiau informacijos: museumoflondon.org.uk/museum-london.

Medelių sodinimas
Gruodžio 1–2 d.
Šeštadienį ir sekmadienį visame Londone savanoriai sodins medelius, o norintys pagyvinti savo pačių kiemą galės pasiimti nemokamą sodinuką. Pradėkite gruodį padarydami gerą darbą – juk sakoma, kad medžius sodiname ne sau, o savo anūkams. Renginys vyks visame Londone. Vietų sąrašas ir daugiau informacijos: london.gov.uk/events.

Paslėptasis džiazo klubas
Gruodžio 2 d.
Vos pirmais atidarymo metais viena iš penkių populiariausių Airbnb patirčių visame pasaulyje tapęs Hidden Jazz Club šį sekmadienį kviečia į nepamirštamą koncertą. Jauki aplinka, profesionalūs nuolatiniai ir kviestiniai muzikantai, artimas ryšys su publika – aukšti lankytojų įvertinimai tikriausiai nemeluoja. Šį sekmadienį su Hidden Jazz Club virtuozais gros tenorinis saksofonas Binker Golding. Bilietas £18, įsigyti iš anksto. Nuo 19:30, vieta: Pop Brixton (49 Brixton Station Rd, SW9 8PQ). Daugiau informacijos: airbnb.co.uk.

Frock Me vintažinė mugė
Gruodžio 2 d.
Viena geriausių vietų visame Londone įsigyti vintažinių apdarų ir papuošalų, Frock Me vintage fashion fair grįžta į Kensington Town Hall. Čia rasite drabužių ir aksesuarų, menančių vietinių anglių promočiučių laikus, bei apdarų, pažymėtų tokiais vardais kaip Biba, Yves Saint Laurent, Chanel ir daug kitų. Įėjimas £4. Nuo 11 iki 17:30. Vieta: Kensington Town Hall (Hornton Street, W8 7NX). Daugiau informacijos: frockmevintagefashion.com.

Paskutinė galimybė. Karališkosios akademijos Oceania paroda
Iki gruodžio 10 d.
Liko tik pora savaitgalių aplankyti Karališkosios akademijos organizuojamą parodą apie Okeaniją – dešimties tūkstančių salų grupę Ramiajame vandenyje. Parodoje galėsite išvysti šių stulbinančio grožio salų tradicinės kultūros artefaktus – totemai, skulptūros, drabužiai, netgi kanojos ir daugybė kitų. Būtina aplankyti istorijos ir meno gerbėjams. Bilietas £20. Vieta: Royal Academy of Arts (Burlington House, W1J 0BD). Daugiau informacijos: royalacademy.org.uk.

Diena ir Naktis: 1930s mada ir fotografija
Iki 2019 m. sausio 20
1930s buvo ypatingas dešimtmetis, pažymėtas istorinių peripetijų, ikoniškųjų Art Deco ir Moderne meno bei dizainų stilių. Tai buvo laikas, kai laisvos dvasios džiazo žmonės ir gražuolės flapper girls turėjo užaugti ir pragmatiškai pažiūrėti į artėjančio karo grėsmę. Parodoje „Night and Day: 1930s fashion and photographs“ tyrinėjami to laiko mada ir kaip ją veikė socialiniai pokyčiai. Rekomenduojama ne tik mados, bet ir istorijos entuziastams. Bilietai iki £9.90. Vieta: Fashion and Textile Museum (83 Bermondsey St, SE2 3XF). Daugiau informacijos: ftmlondon.org/ftm-exhibitions.

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai