Kovo 2, 2019
Londonietė rekomenduoja. Renginiai Londone šį savaitgalį (kovo 2–3 d., 2019)
parengė SIMONA SURVILAITĖ 1

The Renaissance Nude
Nuo kovo 3 iki birželio 2 d.
Ilgą laiką, nuo mūsų eros pradžios iki Renesanso, paveikslai, kuriuose vaizduojami nuogi žmonės, buvo tabu. Tiktai Atgimimo metu, iš naujo atradus graikų ir romenų kultūras, menininkai buvo vėl įkvėpti žmones vaizduoti tokius, kokius juos Dievas sutvėrė. Šioje parodoje eksponuojami Titian, Raphael, Michelangelo, Leonardo, Dürer ir Cranach darbai bei analizuojama, iš kur atsirado akto žandras ir kaip jis pakeitė Vakarų meno tradicijas bei vertybes. Bilietai £16. Vieta: Royal Academy of Arts (Mayfair Burlington House, W1J 0BD). Daugiau informacijos: www.royalacademy.org.uk.

Swinging London: A Lifestyle Revolution / Terence Conran – Mary Quant
Iki birželio 2 d.
1950-ųjų Londone pokario tėvai ir seneliai laikėsi nuosaikumo ir tradicinių nuostatų, o jų vaikai ir anūkai ieškojo naujų idealų. Šiame kartų susidūrime gimė Swinging Sixties kultūrinė revoliucija, pasauliui padovanojusi ne tik iki šiol mylimą 60s madą, bet ir britų pasididžiavimą – The Beatles. Visiems, besižavintiems tuo laiku, vintažine mada ir rokenrolu, yra skirta paroda  Swinging London: A Lifestyle Revolution. Joje eksponuojami svarbiausių 1952–1977 m. dizainerių Mary Quant ir Terance Conran darbai, taip pat kitų avantgardo intelektualų, toių kaip Bernard ir Laura Ashley, Eduardo Paolozzi, Nigel Henderson meno kūriniai. Bilietai £9,90. Vieta: Fashion and Textile Museum (83 Bermondsey St, SE1 3XF). Daugiau informacijos: www.ftmlondon.org.

Boilly: Scenes of Parisian Life
Iki gegužės 19 d.
Louis-Leopold Boilly gyveno ir kūrė istoriškai koncetruotu laikotarpiu – jis matė ir Prancūzų revoliuciją, ir Napoleono iškilimą bei nuopolį, ir monarchijos atkūrimą. Jo drąsi, kartais intymi ir humoristinė kūryba labai sąžiningai atspindi tuos neramius laikus, todėl dėl perdėto nuoširdumo kartais buvo griežtai draudžiama valdžios. Praverkite duris į istorinį prancūzišką gyvenimą apsilankydami šioje nemokamoje parodoje, kurios eksponatai iki šiol paprastai laikyti tik privačiose galerijose. Įėjimas nemokamas. Vieta: National Gallery (Trafalgar Square WC2N 5DN). Daugiau informacijos: www.nationalgallery.org.uk.

Braziliškas SUSHISAMBA karnavalas
Kovo 2–3 d.
Atvertus naują kalendoriaus lapą bunda pasvajojimai apie šiltesnes dienas ir tolimus kraštus, tačiau šį savaitgalį egzotikos toli ieškoti nereikės. Restorane SUSHISAMBA, įsikūrusiame ant 38 aukštų dangoraižio stogo, brazilietiško karnavalo vakarėlis privers pasijausti kaip karštame Rio de Žaneire. Apsilankiusieji kviečiami paragauti specialaus meniu, į kurį įeina Feijoada (braziliškas mėsos troškinys), Rabanda (brazilietiški duonos skrebučiai), ypatingi gėrimai, o pasilinksinti kvies samba šokėjai, gyva bossa nova muzika ir batucada būgnininkai. Būtina staliuko rezervacija. Nuo 13 val. iki nakties. Vieta: SushiSamba City (110 Bishopsgate, EC2N 4AY). Daugiau informacijos: sushisamba.com.

Crafty Fox turgus
Kovo 2 d.
Jeigu namams ar garderobui trūksta ypatingo rankų darbo prisilietimo, užsukite į Crafty Fox Market. Čia net penkiasdešimt nuolatinių prekeivių į pasaulį paleidžia pačius įvairiausius savo gaminius – meno kūrinius, papuošalus, keramiką ir daug kitokių. Paganykite akis po spalvingus ir vienintelius tokius pasaulyje darbus – galbūt užplūs įkvėpimas pavasariui? Įėjimas nemokamas. Laikas 11–17 val., vieta: Mercato Metropolitano (42 Newington Causeway, SE1 6DR). Daugiau informacijos: www.craftyfoxmarket.co.uk.

Ekskursija autobusu po moterų Londoną
Kovo 2 d.
Artėjant tarptautinės moterų dienos minėjimui, Museum of London kviečia į ekskursiją autobusu, kurioje lankytojai pamatys ir iš patyrusios gidės Rachel Kolsky išgirs apie svarbiausias, su moterų teisių judėjimu susijusias Londono vietas. Tai – ne tik išsami ir įdomi istorijos pamoka, bet ir galimybė pasivažinėti po City of London ir Westminster'į su vintažiniu Routemaster raudonuoju autobudu. Bilietai nuo £25, įsigyti iš anksto. Laikas 13:30, vieta: Museum of London. Daugiau informacijos: www.museumoflondon.org.uk.

Siuvimo mašinų muziejaus paroda
Kovo 2 d.
Jeigu Londonas kartais pradeda atrodyti monotoniškas ir nuobodus – pasvarstykite iš naujo. Juk ne kiekviename mieste pasaulyje yra Siuvimo mašinų muziejus. Vienas iš labiausiai nišinių muziejų visame Londone, o gal ir visoje šalyje ar net Europoje, duris lankytojams atveria tik kelioms valandoms per mėnesį.  Jame, kaip ir žada pavadinimas, eksponuojama šimtai senovinių siuvimo mašinų, įskaitant ir tą, kurią Karalienė Viktorija įteikė savo vyriausiajai dukrai kaip vestuvių dovaną. Nemokama. Laikas 14–17 val., vieta: London Sewing Machine Museum (292-312 Balham High Rd, SW17 7BA). Daugiau informacijos: www.craftysewer.com.

Muzikos įrašų mugė
Kovo 3 d.
Nesustabdomai spartėjant gyvenimo tempui kartu keičiasi ir mūsų vartojimo įpročiai. Kažkada muziką į tuščias kasetes įrašinėdavome parimę prie radijo, o dabar bene bet kokią dainą randame kelių mygtukų paspaudimu. Trokštantiems bent trumpam sulėtinti tempus ir sugrįžti prie senų įpročių skirta Hackney Record Fair. Daugiau nei 50 pardavėjų ir tūkstančiai įvairių formatų įrašų, nuo populiariosios muzikos iki retų brangenybių, savo klausytojo lauks šį sekmadienį. Įėjimas £2. Laikas 11–18 val., vieta: Earth (11-17 Stoke Newington Rd, N16 8BH). Daugiau informacijos: www.facebook.com.

John Williams muzikos koncertas
Kovo 3 d.
Galbūt ne visiems yra girdėtas kompozitoriaus John Williams vardas, tačiau kiekvienas žino, kas yra filmai „Haris Poteris“, „Žvaigždžių karai“, „Nasrai“ – ir daugelis galėtų paniūniuoti ten skambėjusius muzikinius kūrinius. Holivudo legenda John Williams sukūrė ikoniškus, prisiminimus žadinančius garso takelius būtent šiems ir dar daugybei kitų puikiai žinomų filmų. Šį sekmadienį geriausius jo kūrinius gyvai atliks London Concert Orchestra – nepraleiskite progos! Bilietai nuo £16,50, įsigyti iš anksto. Pradžia 15 val., vieta: Southbank Centre (SE1 8XX). Daugiau informacijos: www.southbankcentre.co.uk.

Sun Family festivalis
Kovo 2–3 d.
Mažieji kosmoso entuziastai ir jų tėveliai kviečiami į šeimoms draugišką dieną Mokslo muziejuje, kurios tema yra mūsų artimiausia žvaigždė – saulė. Popietės metu vaikučiai kviečiami dalyvauti įvairiose dirbtuvėse, paklausyti pasakojimų ir užduoti klausimus apie saulę šios srities profesionalams. Nemokamas. Nuo 12 val., vieta: Science Museum (Exhibition Rd, Kensington, SW7 2DD). Daugiau informacijos: www.sciencemuseum.org.uk.

Paroda „Spare Parts“
Iki gegužės 12 d.
„Atsarginės dalys“ – taip vadinasi paroda ir renginių serija, kurioje bus atidžiau nagrinėjamas menas, mokslas ir technologijos, susijungiančios dėl organų transplantacijos ir audinių regeneracijos. Taip taip, perskaitėte teisingai. Iš pažiūros griežtai tik medicininė praktika turi daug bendro su menu ir dizainu, etika ir pažanga. Parodoje bus svarstoma, kokie yra emociniai ir psichologiniai gyvenimo su persodintu organu ar galūne aspektai. Tarp įdomiausių eksponatų – ląstelių inkubatorius, iš tekstilės sukurtos kūno dalys ir 3D spausdintuvu sukurti širdžių modeliai. Nemokama. Vieta: Science Gallery (Great Maze Pond, SE1 9GU). Daugiau informacijos: london.sciencegallery.com.

Paskutinė galimybė pamatyti. „Time Out“ 50 metų, 50 viršelių paroda
Iki kovo 3 d.
Pramogų gigantas „Time Out“ praeitais metais šventė 50 metų jubiliejų. Pradėję savo gyvenimą 1968-aisiais kaip nedidelis žurnalas, dabar „Time Out“ jau išleido daugiau nei du su puse tūkstančio žurnalų Londone, informuojančių londoniečius apie pramoginį ir kultūrinį miesto gyvenimą. Ta proga surengta penkiasdešimties geriausių žurnalo viršelių paroda – nuo radikaliojo aštuntojo dešimtmečio viršelių su David Bowie bei Elton John veidais iki Tracey Emin, Banksy ir Gorillaz lyderio Jamie Hewlett kurtų dizainų. Tai paroda ne tik apie patį žurnalą, bet ir pastarojo pusės amžiaus Londono populiariąją kultūrą, dizainą ir miesto gyvenimą. Nepraleiskite paskutiniojo šanso ją pamatyti! Bilietai £9. Vieta: Museum of Brands (111-117 Lancaster Road, W11 1QT). Daugiau informacijos: www.timeout.com.

„Flippin' Good“ blynų lenktynės
Kovo 2 d.
Artėjant Užgavėnių šventei (kuri Londone praminta Blynų diena) pats laikas išsitraukti keptuves ir patikrinti miltų atsargas. Flippin' Good Pancake Race – tai labdaros renginys, kuriame dalyviai lenktyniaus bėgiodami ir kartu vartydami blynus keptuvėje, o žiūrovai galės užkąsti, paaukoti labdarai ir iki soties prisijuokti. Lenktynėse dalyvauti kviečiami net ir patirties neturintys blynų vartytojai, o patys geriausieji gaus medalius. Nemokama. Laikas: 12 val., vieta: College Approach (Greenwich, SE10 9HZ). Daugiau informacijos: www.greenwichmarket.london/events.

Slaptasis filmų klubas
Kovo 3 d.
Leiskitės nustebinami 29 Power Station West slaptajame filmų klube, kuriame kiekvieną sekmadienį, labai jaukioje aplinkoje žiūrovai stebės filmą, kurio pavadinimą sužinos tik pradėję jį žiūrėti. Rengėjai žada „prancūziškos klasikos, trilerių ir gražių dramų“ – belieka tik užsirezervuoti sofą ar fotelį, įsigyti spragintų kukurūzų ir smagiai praleisti sekmadienio popietę. Nemokamas, reikalinga išankstinė rezervacija. Pradžia 16 val., vieta: River Bar (Battersea Power Station, 29 Circus West, SW11 8NN). Daugiau informacijos: www.no29powerstationwest.co.uk.

Kandidatų į LR Prezidentus debatai Londone
Kovo 2 d.
Jungtinės Karalystės lietuvių bendruomenė (JKLB) ir jaunimo sąjunga (JKLJS) kartu su UCL Baltic Society ir Londono Sičio lietuvių klubu (LCLC) kviečia į viešus kandidatų į LR Prezidentus debatus Londone, moderuojamus žurnalisto Edmundo Jakilaičio. Kandidatai, šiuo metu patvirtinę dalyvavimą debatuose: Ingrida Šimonytė, Gitanas Nausėda, Mindaugas Puidokas, Petras Auštrevičius. Daugiau informacijos >>>>>>>

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai