Kovo 15, 2019
Londonietė rekomenduoja. Renginiai Londone šį savaitgalį (kovo 15–17 d., 2019)
parengė SIMONA SURVILAITĖ
© Foto: Unsplash @anthonydelanoix.

Pristatymas: Passport Journal ir nauji Aisčio Mickevičiaus kvepalai
Kovo 15 d.
Parfumeris Aistis Mickevičius atvyksta į Londoną su dar neuostytomis kvapų naujienomis bei turiningu pokalbiu. A. Mickevičius, dažnas lietuvių knygyno „Knygnešys“ svečias, jame yra pristatęs knygą „Kvepalai“. Šįkart autorius papasakos apie naujausią savo žurnalą/knygą „Passport journal“, kurioje gilinamasi į Lietuvos tapatybę ir pasaulio lietuvių istorijas, bei pristatys naujausius kvepalus „White crow“. Nemokama. Nuo 19 val., vieta: „Knygnešio“ knygynas (Lituanica Shopping Center, Beckton Retail Park Alpine Way, E6 6LA). Daugiau informacijos: www.facebook.com.

St. Patrick's Day
Kovo 15–17 d.
Kiekvieną kovo 17-ąją Airija švenčia vieno iš savo šventųjų globėjų, Šv. Patriko, dieną. Nors Anglijoje ši diena nėra oficiali šventė, Londonas kasmet ją pažymi nepamirštamais pasilinksminimais. Šiais metais jų tema yra #LondonIsOpen, o šventės dalyvių lauks visą savaitgalį truksiančios linksmybės – airiškų filmų festivalis, ekskursijos, pasisėdėjimai baruose ir, svarbiausia, St. Patrick's Day paradas sekmadienį (nuo 12 val., nuo Green Park iki Trafalgar Square) bei St Patrick's Day Festival Trafalgaro aikštėje (nuo 12 iki 18 val.) Daugiau informacijos: www.london.gov.uk.

Wimbledon BookFest pavasarinis savaitgalis
Kovo 15–17 d.
Wimbledon BookFest yra didelis labdaros renginys, remiantis menus, kultūrą ir švietimą. Spalį festivalis vyksta ilgiau nei savaitę, o pavasarį sugrįžta vienam savaitgaliui, pilnam renginių – paskaitų, interviu, debatų, knygų pristatymų. Vieni įdomiausių – vyriausiosios Historic Royal Palaces kuratorės Lucy Worsley paskaita apie ypatingą Karalienės Viktorijos gyvenimą, taip pat 2018 Costa Metų knygos laimėtojo Bart van Es knygos „The Cut Out Girl“ pristatymas. Bilietai iki £25 (nuolaidos asmenims iki 19 metų). Vieta: King's College School (Southside, Wimbledon Common, SW19 4TT). Daugiau informacijos: www.wimbledonbookfest.org.

Barnes Music Festival
Kovo 9–24 d.
Klasikinės ir džiazo muzikos festivalis Barnes Music Festival ir vėl sugrįžta į Londono muzikos sales. Šiais metais švenčiamas Leonardo da Vinci 500 gimimo jubiliejus įkvėpė organizatorius temai „Music & Invention“ – juk net pats da Vinci yra ne tik vienas žinomiausių pasaulyje išradėjų, bet ir genialus muzikantas. Festivalio programa siūlo visko, nuo nežemiško grožio klasikos, tokios kaip Debussy ar Bachas, iki džiazo, fotografijos parodos ir galimybės pasisvečiuoti įsivaizduojamuose da Vinci namuose. Bilietai £10–£30. Vieta: įvairios muzikos salės Barnes rajone (žr. prie konkretaus renginio). Daugiau informacijos: http://www.barnesmusicfestival.com.

The Renaissance Nude
Nuo kovo 3 iki birželio 2 d.
Nuo mūsų eros pradžios iki Renesanso paveikslai, kuriuose vaizduojami nuogi žmonės, buvo didelis tabu. Tiktai Atgimimo metu, iš naujo atradus graikų ir romėnų kultūras, menininkai buvo vėl įkvėpti žmones vaizduoti tokius, kokius juos Dievas sutvėrė. Parodoje „The Renaissance Nude“ eksponuojami Titian, Raphael, Michelangelo, Leonardo, Dürer ir Cranach darbai bei analizuojama, iš kur atsirado akto žanras ir kaip jis pakeitė Vakarų meno tradicijas bei vertybes. Bilietai £16. Vieta: Royal Academy of Arts (Mayfair Burlington House, W1J 0BD). Daugiau informacijos: www.royalacademy.org.uk.

Tropinė konservatorija
Kovo 17 d.
Tie, kas sako, kad Londone galima rasti visko, tikrai neperdeda. Pasiilgusiems karštos vasaros ir vešlios žalumos duris atveria tropinis miškas sostinės viduryje – Barbican konservatorija. Atidaromas tik sekmadieniais, stiklinis pastatas nuo londonietiško oro saugoja du tūkstančius rūšių medžių, augalų, taip pat ir žuvų. Norintys gali užsirezervuoti net ir popietinę arbatėlę. Nemokama. Nuo 12 iki 17 val., vieta: Barbican (Silk St, EC2Y 8DS). Daugiau informacijos: www.barbican.org.uk.

James Bond muzikos vakaras
Kovo 17 d.
Džeimsas Bondas pasižymi ne tik stilinga išvaizda ar pritrenkiančios išvaizdos mergina pašonėje – kiekvienas Agentas 007 turi ir savo asmeninį garso takelį, tokį pat ikonišką kaip ir patys filmai. Nenuostabu, kad juos per visą filmų serijos gyvavimo laikotarpį kūrė ir sudainavo tokie legendiniai atlikėjai kaip Shirley Bassey, Adele, Nancy Sinatra, Paul McCartney, Duran Duran, Alicia Keys ir kiti. Pačius geriausius visų laikų Džeimso Bondo kūrinius į vieną įspūdingą koncertą surinks Q Music Orchestra – žiūrovus palepins ne tik aukšta atlikimo kokybe, bet ir tikrųjų Bondo merginų pasirodymais. Bilietai nuo £22. Nuo 18:00 iki 20:45, vieta: Adelphi Theatre (Strand, WC2R 0NS). Daugiau informacijos: https://lwtheatres.co.uk.

Swing šokiai
Kovo 17 d.
Nesvarbu, ar esate šokių aikštelės dievaitis, ar pasigirdus muzikai pasitraukiate arčiau sienų – visų lygių ir gebėjimų šokėjai yra kviečiami į swingo vakarą. Atsivesti partnerio ar laikytis aprangos kodo nebūtina, o prieš prasidedant šokiams pradedantieji kviečiami į pamoką, tad negalioja jokie pasiteisinimai – laikas judinti kūną iš žiemos miego! Bilietai iki £10. Nuo 18:30, vieta: Bishopsgate Institute (230 Bishopsgate, EC2M 4QH). Daugiau informacijos: https://www.bishopsgate.org.uk.

Popietės koncertas
Kovo 15 d.
Paįvairinkite ir taip malonią penktadieninę rutiną su popietės koncertu – The Moostak Trio klausytojams padovanos nemokamą koncertą. Grupė atlieka bene viską, nuo džiazo iki popso, nuo folk iki elektroninės muzikos, tad tikėtis galima beveik bet ko, tačiau garantuojame, kad būtent šio penktadienio pietūs bus nepamirštami. Nemokamas. Laikas 13 val., vieta: Royal Festival Hall (Southbank Centre, Belvedere Road, SE1 8XX). Daugiau informacijos: www.southbankcentre.co.uk.

The Other Art Fair mugė
Kovo 14–17 d.
Londonas eilinį kartą įrodo esąs meno ir kultūros miestas – šį savaitgalį vyks 34-oji „The Other Art Fair“ mugė, atvežanti lankytojams daugybę renginių: parodų, instaliacijų, dirbtuvių. Tarp įdomiausių renginių – dirbtuvės, kuriose menininkai perdarys jūsų atsineštus senus meno kūrinius, The Illustration Corner, kuriame galėsite susikurti savo pačių feministinį plakatą, ir Nara Ishikawa nemokamų tatuiruočių salonas. Bilietai iki £11. Vieta: Old Truman Brewery (Brick Lane, E1 6QR). Daugiau informacijos: www.theotherartfair.com.

VAULT festivalis
Iki kovo 17 d.
Drąsių ir inovatyvių teatro patirčių festivalis VAULT šį savaitgalį pasibaigs su trenksmu. Tarp likusių puikių kelių dešimčių renginių, vykstančių tuneliuose po Waterloo stotimi, yra ir keletas deimančiukų: Séance – garsinis pasirodymas, pristatomas tik dvidešimčiai žmonių vienu metu, Greyscale – teatrinė patirtis, nagrinėjanti šiuolaikinio susitikinėjimo ir pasimatymų pasaulį, ir Counting Sheep – spektaklis, paremtas tikromis 2014-ųjų Ukrainos sukilimą išgyvenusių žmonių patirtimis. Rekomenduojame teatro, eksperimentų ir neįprastų patirčių mylėtojams. Bilietai nuo £7,50. Vieta: Leake St, Lambeth, SE1 7AD.Daugiau informacijos: vaultfestival.com.

Koncertas „Let's Face the Music“
Kovo 17 d.
Auksinio Holivudo amžiaus melodijos šį savaitgalį skambės Royal Albert Hall rengiamame koncerte, kuriame Royal Philharmonic Orchestra atliks gražiausius kūrinius iš „Westside Story“, „My Fair Lady“ ir „The Wizard of Oz“ ir daug kitų. Nepamirškite pasipuošti ir prieš pasirodymą užsukti arbatėlės – nuostabiai sekmadienio popietei. Bilietai £19,95. Laikas 14:30, vieta: Royal Albert Hall (Kensington, SW7 2AP). Daugiau informacijos: www.royalalberthall.com.

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai