Gruodžio 7, 2018
Londonietė rekomenduoja. Renginiai Londone šį savaitgalį (gruodžio 7–9 d.)
parengė SIMONA SURVILAITĖ
Enchanted Eltham. © Foto: English Heritage.

Žinote ar organizuojate renginį, rašykite [email protected]

Lietuviški renginiai:

Kalėdos su Jungtinės Karalystės Lietuvių Jaunimo Sąjunga
Gruodžio 7 d.
Artėjant gražiausioms metų šventėms vis dažniau susitinkame su draugais ir artimaisiais. JKLJS kviečia lietuvių bendruomenę susisėti prie kvapnių kalėdinių gėrimų, pasimatyti su senais gerais pažįstamais, toliau nuo aplinkinio šurmulio. Nemokama. Nuo 18:30 iki 23:30, vieta: Home Bar (5a Ravey Street, EC2A 4QW).  Daugiau informacijos: facebook.com/events.

Pokalbis su prof. Egidijumi Aleksandravičiumi 
Gruodžio 9 d.
Sekmadienio vakarą lauks pokalbis su charizmatiškuoju istoriku prof. Egidijumi Aleksandravičiumi, kuriame bus diskutuojama apie Liūto Mockūno knygą „Pavargęs herojus: Jonas Deksnys trijų žvalgybų tarnyboje“. Jonas Deksnys buvo aktyvus antinacinės rezistencijos dalyvis, pokario metais kelis kartus grįžęs iš Vokietijos į Lietuvą, užmezgęs ryšius su partizanais, stengėsi su idėjos draugais sukurti atsvarą išeivijoje veikiančiam Vyriausiajam Lietuvos išlaisvinimo komitetui. Paskutinį sykį grįžęs į Lietuvą 1949 m. birželį, po kelių dienų buvo sovietinio saugumo suimtas ir pasidarė veikliu jo agentu: dezinformavo išeiviją, skatino jos vidaus kivirčus. Pokalbyje išgirsite istorijos detalių, kurių niekada negirdėjote pamokose. Renginys nemokamas, reikalinga registracija. 19 val., vieta: Londono lietuvių Šv. Kazimiero bažnyčios svetainė (21 The Oval, E2 9DT). Daugiau informacijos: eventbrite.com/e/santara.

Kiti renginiai:

Hart of London
iki sausio 6 d.
Centrinį Londoną lanko neįprastas svečias – iš dviejų tūkstančių plastikinių butelių pastatytas šviečiantis elnias. Ši skulptūra ne tik prisideda prie daugybės kitų miesto puošmenų, tačiau primena visuomenei apie rūšiavimo bei plastiko vartojimo mažinimo svarbą. Taip pat joje įrengtas taškas, prie kurio prilietę bekontaktę mokėjimo kortelę galite paaukoti £3 St. James's bažnyčios labdarai – ir išvysti, kaip specialiai jums nušvinta elnio skulptūra. Labdara pinigus skiria benamių nakvynės namams ir prieglobsčio ieškantiems žmonėms. Nuo 11:00 iki 18:30. Vieta: St. James Church Gardens (197 Piccadilly, W1J 9LL).

Londono filmų savaitė
Gruodžio 4–10 d.
Savaitės trukmės festivalis į vieną gražiausių kino teatrų Londone atveš naujų filmų seansus. Šį savaitgalį – europinė filmo „Are You Gald I'm Here“ premjera ir dokumentinio filmo „M“ premjera Jugtinėje Karalystėje. „Are You Glad I'm Here“ – tai istorija apie jauną tūkstantmečio kartos amerikietė, susidraugavusią su libanete namų šeimininke; „M“ – skaudus liudijimas žydų tikėjimo žmogaus, kuris buvo išprievartautas savo paties bendruomenėje. London Film Week tai festivalis tiems, kurie kiną ne ryja, o juo mėgaujasi.
Bilietų kainos įvairios. Vieta: Regent Street Cinema (307 Regent St, W1B 2HW). Daugiau informacijos: londonfilmweek.com.

Bloomberg New Contemporaries
Gruodžio 5 – vasario 24 d.
New Contemporaries – tai jauna, veržli energija, įkūnyta meno kūriniais. Mėgstantys šviežias idėjas ir šiuolaikinį meną kviečiami užsukti į naujausią New Contemporaries parodą South London galerijoje, kurioje eksponuojami net 57 jaunų menininkų darbai. 
Paroda nemokama. Vieta: South London Gallery, 65-67 Peckham Road, SE5 8UH. Daugiau informacijos: southlondongallery.org/exhibitions/bloomberg.

Užburtasis Eltham
Gruodžio 6–9 d.
Jei norėtumėte atsikvėpti nuo miesto centro šurmulio, pasivaikščioti gamtoje po gražius, lemputėmis nušviestus sodus, paganyti Art Deco architektūros stebuklus, esate kviečiami užsukti į Enchanted Eltham šviesų festivalį Eltham Rūmuose. Pasivaikščiojus po sodą, susišildysite su kavinukėje siūlomu karštu vynu ir keptais zefyrais. Bilietai iki £12, įsigyti iš anksto. Vieta: Eltham Palace and Gardens (Court Yard, SE9 5QE).  Daugiau informacijos: southlondongallery.org/exhibitions.

Klasikinių kalėdinių filmų seansai
Gruodžio 7–9 d.
Šį savaitgalį ant prekybos centro Cardinal Place stogo esančiame sode vyks penkių kalėdinių filmų seansai. Pasisemsite gerų emocijų žiūrėdami Elf (penktadienį), Santa Claus the Movie ir Love Actually (šeštadienį) ir Home Alone bei The Holiday (sekmadienį). Seansų metu sušildys bare parduodami skanėstai ir šventiniai kokteiliai. Visas pelnas paaukojamas Cardinal Hume Centre – vietinei labdarai, skirtai benamiams žmonėms. Seansų kainos po £11.25. Vieta: Cardinal Place (100 Victoria St, SW1E 5JD). Daugiau informacijos ir bilietai: eventbrite.co.uk/o/landsec-london.

Illustration Afloat
Gruodžio 7–12 d.
Šį savaitgalį nusprendę apsilankyti spalvingajame Camden Town ar pasivaikščioti palei Regent's Canal yra kviečiami užsukti į Illustration Alfoat meno parodą. Piešiniai, paveikslai, spaudiniai, zinai ir knygos iš talentingų menininkų buvo surinkti į vieną kiek neįprastą vietą – kanale plūduriuojančią baržą. Juk menas gyvuoja ne tik muziejuose ar galerijose. Nemokama. Vieta: Granary Square (King's Cross, N1C 4LW). Daugiau informacijos: fiodra.co.uk/illustration.

Pasivaikščiojimas prie Temzės
Gruodžio 8 d.
Thames Foreshore programos ekspertai kviečia archeologijos ir istorijos entuziastus į ekskursiją po Temzės krantus Isleworth rajone. Pasivaikščiojime sužinosite apie paskutinį išlikusį Pirmojo Pasaulinio karo povandeninį laivą, atrasite priešistorinius, anglo-saksų ir po-viduramžinius archeologijos lobius. Ekskursiją veda Eliott Wragg. Bilietas £10, įsigyti iš anksto. Nuo 10:30 iki 12:30, vieta: Town Wharf Pub (Swan St, Old Isleworth TW7 6RJ). Daugiau informacijos: eventbrite.co.uk/e/isleworth.

Pasivaikščiojimas Marylebone ir Mayfair
Gruodžio 8 d.
Jeigu jus labiau traukia ne archeologija, o socialiniai ir kultūriniai istorijos klodai, galbūt jums patiks ekskursija po prabangiuosius Marylebone ir Mayfair rajonus. Anksčiau buvę lūšnynų ir fabrikų kaimynai, jie išgyveno stiprius istorinius pasikeitimus, kuriuos atskleisti galite šiame pasiveikščiojime palei slaptąją Tyburn upę. Bilietas £10–£12, įsigyti iš anksto. Nuo 10:30 iki 12:30, vieta: Marylebone Parish Church (17 Marylebone Rd, NW1 5LT). Daugiau informacijos: eventbrite.co.uk/e/the-great-estates.

Netikras Kalėdų senelis
Gruodžio 8 d.
Laikas ne tik laukti kalėdinių stebuklų, bet ir patiems juos kurti! Santacon kviečia tikruosius šventinės dvasios entuziastus persirengti Kalėdų seneliais ir, paaukojus labdarai, Londono gatvėse skleisti džiaugsmą bei dalyti dovanėles. Gera nuotaika visiems metams – garantuota. Nepasiryžusieji dalyvauti tą pačią dieną kviečiami apsilankyti Londono centre pasisveikinti su būriu Kalėdų senelių.
Kaina: £5–£20, visi pinigai atiduodami labdarai. Nuo 11 iki 17 val. Vieta: visas Londonas. Daugiau informacijos: eventbrite.co.uk/e/santacon-london.

Klasikinės muzikos koncertas
Gruodžio 8 d.
Gražiam šeštadienio vakarui užbaigti – klasikinės muzikos koncertas su netikėtumais, St. Mary's bažnyčioje. Smuikininkė Harriet Mackenzie ir Celoniatus Ensemble atliks gamtos įkvėptą muzikinę programą, kurios viena dalių – Vivaldžio „Keturi metų laikai“, sujungti su argentinietiško tango karščiu ir kompozitoriaus Astor Piazzolla „Four Seasons of Buenos Aires“. Bilietai iki £14. Laikas: 19:45, vieta: St Mary's Chruch (SE16 4NJ). Daugiau informacijos: tunedin.london/tunedin.

Tooting Kalėdos
Gruodžio 8–9 d.
Tooting miestelio Kalėdos, linksmu pavadinimu Tootsmas – tai jau trečią sezoną iš eilės sugrįžtantis šventinis festivalis. Linksmybių žadama daug: Street Food Takeover dalyvaus Da Ja Streetfood, Cheeky Burger, Crust Issues, Simmons Creperie ir kiti karštų kalėdinių valgių virtuozai, bus šokių, muzikos, „Vienas Namuose“ seansas, rankdarbių mugė, po gatves vaikštinėjantis Kalėdų senelis ir galimybė įsigyti nuostabią kalėdinę eglutę. Nuo 12 val. Dauguma renginių nemokami. Vieta: Tooting, SW17. Daugiau informacijos: tootopia.co.uk/event-listing.

Gyvoji prakartėlė
Gruodžio 9 d.
Jėzaus gimimo scena Trafalgaro aikštėje – tai analogų Londone neturinti ceremonija, vainikuojanti visas prieškalėdines iškilmes Anglijos sostinėje. St. Martin-in-the-Fields klergija ir choras padovanos kalėdines giesmių ir maldas, gyvos muzikos atneš Lakeside Brass kvintetas, o vaikučių džiaugsmui, ceremonijoje dalyvaus gyvas asiliukas. Nemokama. Nuo 17:30 iki 18:30, vieta: Trafalgar Square. Daugiau informacijos: stmartin-in-the-fields.org/whatson-event.

Keramikos turgus
Gruodžio 9 d.
Nors keramikiniai puodeliai neretai laikomi banalia dovana, neapsigaukite – Keramikos turguje nepamatysite nei vieno masiškai produkuojamo gaminio. Net septynios dešimtys keramikos amatu užsiimančių menininkų pardavinės vienetinius rankų darbo puodelius, indus, vazas ir kitus mažmožius, tarp kurių tikrai išvysite patį tinkamiausią sau. Įėjimas nemokamas. Nuo 11 iki 18 val., vieta: Rich Mix (35-47 Bethnal Green Rd, E1 6LA). Daugiau informacijos: facebook.com/events.

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai