Balandžio 12, 2019
Londonietė rekomenduoja. Renginiai Londone šį savaitgalį (balandžio 12–14 d., 2019)
parengė SIMONA SURVILAITĖ
Chihuly paroda „Reflections on nature“ Kew Gardens soduose.

REKOMENDUOJAME

Edvard Munch paroda „Love and angst“
Nuo balandžio 11 iki liepos 21 d.
Visiems pažįstamas šiurpinantis, emociškai stiprus paveikslas „The Scream“ – bet tikriausiai ne daugelis yra matęs kitus šio norvegų simbolisto, žinomo būtent dėl gana paslaptingai nugyvento savo amžiaus, darbus. Šią klaidą ištaisyti galite naujoje Edvard Much parodoje „Love and angst“ Britų muziejuje, kurioje bus eksponuojami dailininko spaudos darbai. Atskleiskite paslapties šydą ir sužinokite, kas gi iš tiesų buvo tas klykiančio žmogaus atvaizdo kūrėjas. Bilietai iki £17. Vieta: British Museum (WC1B 3DG). Daugiau informacijos: www.britishmuseum.org.

Chihuly paroda „Reflections on nature“
Nuo balandžio 13 iki spalio 27 d.
Vienas garsiausių pasaulyje šiuolaikinių stiklo menininkų Dale Chihuly pristatys savo naujus darbus – ir ne bet kur, o didinguosiuose Karališkuosiuose botanikos soduose. Šviesūs stiklo darbai kartu su natūraliu egzotiškos ir gerai pažįstamos augalijos grožiu sudarys nepaprastą derinį, kurį įvertinti galėsite net trimis metų laikais, nuo pavasario iki rudens. Įėjimo kaina įskaičiuota į botanikos sodo bilieto kainą (iki £19,80). Vieta: Kew Gardens (TW9 3AB). Daugiau informacijos: www.kew.org.

Michelle Obama knygos „Becoming“ pristatymas
Balandžio 14 d.
Praeitų metų pabaigoje kvietėme į Michelle Obamos knygos „Becoming“ pristatymą Southbank Centre sakydami, kad tai galbūt tik vienintelė tokia proga gyvenime. Su džiaugsmu galime pasakyti, kad klydome! Buvusi pirmoji Jungtinių Valstijų ponia pristatys savo knygą O2 salėje ir jums papasakos apie viską – nuo vaikystės pietų Čikagoje iki laiko, praleisto vienuose svarbiausių rūmų pasaulyje. Paskubėkite, nes bilietai sparčiai graibstomi. Bilietai nuo £96. Vieta: O2 (Peninsula Square, East Greenwich, SE10 0DX). Daugiau informacijos: www.theo2.co.uk.

Smoke and Mirrors: the psychology of magic
Nuo balandžio 11 iki rugsėjo 15 d.
Bene kiekvienas mūsų vaikystėje mokėjome vieną kitą magišką triuką ar patys susižavėję spoksojome į iliuzionistų triukus. Apie tai, kaip žmonės noriai patiki antgamtiniais reiškiniais, net kai viską paaiškina mokslo faktai, sužinosite parodoje „Smoke and Mirrors“. Santykis tarp magijos ir psichologijos bus tyrinėjamas per dvasių fotografiją, magijos rekvizitus ir psichologijos eksperimentus, taip pat legendinių iliuzionistų Paul Daniels, Harry Houdini ir kitų artefaktus. Į šią parodą sutilps daug mistikos bei mokslo – ar esate pasiruošę atskleisti paslapties šydą? Nemokama. Vieta: Wellcome Collection (183 Euston Rd, NW1 2BE). Daugiau informacijos: wellcomecollection.org.

Tulpių festivalis
Iki balandžio 21 d.
Taip, tikrų tikriausias festivalis – nes kai vienu metu žydi 20 tūkst. gėlių, vaizdas nepamirštamas. Tinka ramiam pasivaikščiojimui, įspūdingoms nuotraukoms ar nedidelei ekskursijai su gidu, kuris papasakos apie skirtingų rūšių tulpes ir kokios tulpės augo toje pačioje vietoje prieš beveik šimtą metų. Įėjimas įskaičiuotas į sodo bilieto kainą (iki £15,40). Vieta: Eltham Palace (Court Yard, SE9 5QE). Daugiau informacijos: www.english-heritage.org.uk.

KAS DAR VYKSTA LONDONE IR APLINK?

Paukščių stebėjimas
Balandžio 13 d.
Griebkit žiūronus ir pirmyn į gamtą! Paprastai viešai neprieinamos Bushy Park vietos atvers duris paukščių stebėtojams. Išankstinė patirtis ar brangi įranga nebūtina – atsineškite tik daug entuziasmo, susidomėjimo ir troškimą mokytis. Paukščių stebėjimą ves ekspertai, papasakosiantys apie matomus parko, miško ir vandens paukščius. Kaina £35, užsirezervuoti iš anksto. Nuo 9:30 iki 16 val., vieta: Bushy Park (Hampton Ct Rd, Hampton TW12 2EJ). Daugiau informacijos: www.royalparks.org.uk.

Šokolado turgus
Balandžio 13 d.
Velykos tai ne tik pavasario ar margučių šventė bet ir diena pačiam įvairiausiam šokoladui. Papildyti jo atsargas galėsite Šokolado turguje Chelsea rajone, kur į vieną vieną susirinks geros kokybės saldumyno šokoladininkai. Šokolado galėsite ne tik įsigyti, bet ir paragauti bei išvysti nematytų kakavinių įdomybių, pavyzdžiui šokolado sushi ar Guinness tortą. Įėjimas nemokamas. Nuo 10 iki 16 val., vieta: Duke of York Square (80 Duke of York Square, Chelsea, SW3 4LY). Daugiau informacijos: www.dukeofyorksquare.com.

Labdaros pasivaikščiojimas
Balandžio 13 d.
Pinigai labdarai ar sąmoningumo didinimui dažniausiai renkami įvairių bėgimų metu, kuriuose dalyvauti pasiryžta tikrai ne kiekvienas. O štai Kensington soduose rengiamas Walk for Parkinson's prieinamas beveik visiems. Pasivaikščiojimui galite pasirinkti dviejų arba keturių mylių taką – su kiekvienu žingsneliu padėsite Parkinsono liga sergantiems žmonėms ir kartu pasigrožėsite Italian Gardens, Albert Memorial ir The Long Water vaizdais puošniuosiuose Kensington soduose. Linkime gero oro! Suaugusiems £15, vaikams iki 16 £7,5. 11 val., vieta: Kensington Gardens (W2 2UH). Daugiau informacijos: www.parkinsons.org.uk.

Mistiška ekskursija „The Thin Veil of London“
Balandžio 13 d.
Mistiko ir fantastiko rašytojo Arthur Machen knyga „The Great God Pan“ paties Stephen King'o laikoma „bene geriausia anglų kalba parašyta siaubo istorija“. Ekskursijose „The Thin Veil of London“ galėsite išvysti miestą Machen'o akimis – nuo fėjų ir mokslo iki pamišimo bei ekstazės. Ekskursijoje nestokojama teatro elementų, o maršrutas driekiasi per mažiau žinomus Holborn ir Bloomsbury bei kito pasaulio kampelius. Nors Helovynas ir labai toli, kviečiame tuos, kuriuose dar rusena mistikos ugnelė. Kaina £17,50, rezervuoti iš anksto. Laikai 15 ir 18 val., vieta: Bloomsbury (The Queen's Larder, 1 Queen's Square, Bloomsbury, WC1N 3AR). Daugiau informacijos: www.minimumlabyrinth.org.

Pavasarinis turgelis
Balandžio 14 d.
Fulham'o North End Road gatvė uždaroma nuo automobilių eismo pavasariniam turgeliui. Jame bus pardavinėjamas gardus maistas, gėrimai, namų apyvokos rakandai pavasariniam tvarkymuisi, dekoravimui ir ne tik. Gal atrasite ir velykinę dovanėlę artimiesiems? Bet kuriuo atveju, jei tik oras geras, kviečiame pasimėgauti pasivaikščiojimu, gyva muzika ir kitomis pavasarinio turgelio pramogomis.
Įėjimas nemokamas. Nuo 9 iki 18 val., vieta: North End Road (Fulham, SW6). Daugiau informacijos: www.lbhf.gov.uk.

Popietinis rokenrolo koncertas
Balandžio 14 d.
Naujojo Orleano muzikos scena puikiai žinoma kaip eklektiškas katilas pačių įvairiausių stilių ir įtakų, kuriame gimsta ypatingi atlikėjai. Penketukas „The Men From Montgomery“ bandys įrodyti, kad jie verti savo gimtojo miesto šlovės neįprastame, sekmadienio popietės roko koncerte. Bilietai iki £11, įsigyti iš anksto. 13 val., vieta: Half Moon (93 Lower Richmond Rd, Putney, SW15 1EU). Daugiau informacijos: tickets.halfmoon.co.uk.

Kaligrafijos dirbtuvės pradedantiesiems
Balandžio 14 d.
Jei jus visada žavėjo dailiai užrašomi žodžiai, kurie panašesni į meno kūrinį nei tekstą, galbūt laikas ir patiems išmėginti savo ranką. Kaligrafijos pagrindų sekmadienį mokys srities ekspertai, o į bilieto kainą įskaičiuotas modernios kaligrafijos rinkinėlis pradedantiesiems padės tobulinti įgūdžius ir namuose! Kaina £50, užsirezervuoti iš anksto. Nuo 14 iki 16 val., vieta: Market Hall Fulham (472 Fulham Rd, Fulham, SW6 1BY). Daugiau informacijos: www.eventbrite.co.uk.

Bengali naujieji metai
Balandžio 12 d.
Bengalai naujuosius metus švenčia balandžio 14 dieną, kuri Bangladeše laikoma nacionaline švente. Tačiau Londonas irgi beveik neatsilieka. Penktadienį prasidės trijų dienų trukmės Bengali New Year fesitvalis, kuriame bus apstu Bangla muzikos, svaiginančių šokių, spalvingų ritualų ir poezijos. Festivalį kuruoja poetas ir režisierius Ahmed Kaysher. Kviečiami visi! Nemokama. Nuo 19:30, vieta: Rich Mix (35-47 Bethnal Green Rd, Shoreditch, E1 6LA). Daugiau informacijos: richmix.org.uk.

Prince tribute šokių vakarėlis
Balandžio 13 d.
Legendinio atlikėjo Prince trečiosios mirties metinės minimos kaip ir pridera tokio stilingumo bei kūrybiškumo žmogui – su šokių vakarėliu. Vakaro metu gros tiek Princo hitai, tiek mažiau žinomi jo įrašai. Traukit iš spintų blizgančias kelnes, violetines sukneles ir pirmyn. Nemokama. Nuo 20 val., vieta: Ritzy (Brixton Oval, Coldharbour Ln, Brixton SW2 1JG). Daugiau informacijos: www.picturehouses.com.

Banquet of Hoshena
Nuo balandžio 12 d.
Konceptualios valgymo patirties virtuozai Dinner Time Story, žinomi londoniečiams kaip Le Petit Chef prodiuseriai, pristato naujausią savo kūdikį – Banquet of Hoshena.  Naratyvinės vakarienės ar pietų metu svečiai nukeliaus į mitinę šalį Hoshena. Kadaise Hoshena buvo žalia ir turtinga karalystė, ištrėmusi iš savo ribų pyktį, liūdesį ir baimę, tačiau dėl to joje negalėjo gyvuoti meilė, laimė ir drąsa, todėl galiausiai Hoshena liko tamsi ir tuščia. Dviejų valandų trukmės patirtyje susijungia visus pojūčius sužadinančios 3D technologijos, rekvizitai, garsai ir skoniai. Bilietai nuo £90. Vieta: Westfield, Ariel Way, Shepherd’s Bush W12 7GF. Daugiau informacijos: www.banquetofhoshena.com.

Londono pirmasis aštraus padažo festivalis
Balandžio 13 d.
Hot Sauce Society rengia pirmąjį aštrių skonių mėgėjų festivalį, į kurį susiburs daugiau nei 30 padažų gamintojų iš Jungtinės Karalystės bei užsienio. Pipirų mylėtojų laukia ne tik galimybė įsigyti rankų darbo padažų, bet ir Babek Brother bei Lord of The Wings maistas, itin aštrus alaus ping-pongas ir daug kitų įvairių pasilinksminimų bei prizų. Įėjimas nemokamas. Vieta: Copeland Park (133 Copeland Road, SE15 3SN). Daugiau informacijos: www.hotsaucesociety.co.uk.

Arbatos festivalis FesTeaVal
Balandžio 13–14 d.
Na, o jeigu aštrus padažas nėra jūsų „cup of tea“, ramesnį savaitgalį galite praleisti arbatos festivalyje. Kaip ir galima tikėtis, lankytojai galės tiek įsigyti, tiek paragauti pačios gardžiausios bei kokybiškiausios pasaulio arbatos. Ne tik skonių receptorius, bet ir sielą suvirpins sąmoningumo bei jogos užsiėmimai bei daugybė specialių dirbtuvėlių norintiems šio bei to išmokti ar sau pasigaminti.
Kaina vienai dienai £15. Nuo 12 val., vieta: Tobacco Dock (50 Porters Walk, E1W 2SF). Daugiau informacijos: www.nationalteaday.co.uk.

Underbelly festivalis
Nuo balandžio iki rugsėjo pabaigos
Pusę metų (!) vykstančiame Underbelly festivalis pačioje Londone širdyje suvienija keturias C: cabaret, circus, comedy ir  childrens theatre. Tokio masto ir žaismingumo festivalį apibūdinti keliais sakiniais net trūksta žodžių – pasakysime tik tiek, kad renginių yra pačių įvairiausių, nuo svingo šokių vakarų visą vasarą iki džinu permirkusių Berlyno kabareto pasirodymų, tačiau londoniečiai kviečiami ir tiesiog užsukti prie Temzės gėrimams po darbo. Vieta: Southbank (Belvedere Road Coach Park, SE1 8XX). Daugiau informacijos: www.underbellyfestival.com.

„Kinoteka“ lenkų kino festivalis 
Balandžio 4–18 d.
Lenkų kino festivalis „Kinoteka“ balandį net septynioliktą kartą grįžta į Londoną ir šį kartą atsiveža beveik keturiasdešimt nuostabių lenkiškų filmų, nuo pačių naujausių premjerų iki Jungtinėje Karalystėje nerodytų juostų. Seansai vyks visame Londone, tokiuose kino teatruose kaip istoriniame Regent Street Cinema, Barbican ir BFI Southbank. Tarp festivalio pažibų – įtraukianti muzikos ir vakarienės patirtis su Oskarui nominuoto filmo „Cold War“ režisieriumi Paweł Pawlikowski bei išskirtinis dėmesys debiutuojančioms režisierėms moterims. Bilietai į vieną filmą iki £11, perkant keliems seansams iš kart taikomos nuolaidos. Daugiau informacijos: kinoteka.org.uk.

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai