Spalio 19, 2023
ES pradėjo tyrimus dėl dezinformacijos „Meta“ ir „TikTok“ atžvilgiu

Europos Sąjunga ketvirtadienį paskelbė apie tyrimus dėl „Facebook“ savininkės „Meta“ ir „TikTok“, siekiant gauti daugiau informacijos apie priemones, kurių jos ėmėsi, kad sustabdytų, kaip teigiama, neteisėto turinio ir dezinformacijos, susijusios, be kita ko, su „Hamas“ ir Izraelio konfliktu, plitimą.

Europos Komisija pranešė, kad išsiuntė oficialius prašymus pateikti informaciją „Meta“ ir „TikTok“. Ši procedūra pradėta pagal naująjį ES skaitmeninio turinio įstatymą. Praėjusią savaitę panašus tyrimas pradėtas dėl Elono Musko (Ilono Masko) socialinio tinklo „X“.

EK teigė, kad prašymas „Meta“ susijęs su „neteisėto turinio ir dezinformacijos skleidimu ir platinimu“ apie „Hamas“ ir Izraelio konfliktą.

Komisija pridūrė, kad nori gauti daugiau informacijos iš „Meta“ apie jos „poveikio švelninimo priemones rinkimų sąžiningumui apsaugoti“.

Atskirame pareiškime ji teigė norinti daugiau sužinoti apie „TikTok“ pastangas kovojant su „teroristinio ir smurtinio turinio bei neapykantos kalbos skleidimu“.

EK teigė, kad ji taip pat nori gauti daugiau informacijos apie tai, kaip „TikTok“ laikosi nepilnamečių apsaugos internete taisyklių.

„Meta“ ir „TikTok“ turi atsakyti iki spalio 25-osios, o mažiau skubi informacija turi būti pateikta iki lapkričio 8-osios.

Didžiosios ES veikiančios technologijų bendrovės nuo rugpjūčio pabaigos turi laikytis Skaitmeninių paslaugų akto, kuriuo, anot Briuselio, siekiama užtikrinti saugią ir atskaitingą interneto aplinką.

Juo ES suteikiamos galios skirti platformoms baudas iki 6 proc. jų pasaulinės apyvartos, jei jos nekovos su nelegaliu turiniu.

ES kova su dezinformacija suintensyvėjo po Maskvos plataus masto invazijos į Ukrainą ir Rusijos bandymų paveikti europiečių viešąją nuomonę.

Ši problema tapo dar aktualesnė po spalio 7-ąją įvykusio palestiniečių kovotojų grupuotės „Hamas“ išpuolio prieš Izraelį ir jo atsako Gazos Ruože, kurie sukėlė smurtinių vaizdų bangą, užplūdusią interneto platformas.

Spalio 7-ąją „Hamas“ kovotojai surengė pražūtingą išpuolį, pareikalavusį žydų valstybėje per 1,4 tūkst. gyvybių, daugiausiai civilių. Atsakydamas į tai, Izraelis nepaliaujamai bombarduoja Gazos Ruožą.

„Hamas“ kontroliuojamos teritorijos sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis, šie smūgiai pražudė 3 478 žmones.

„Hamas“ yra palestiniečių kovotojų grupuotė, valdanti Gazos Ruožą; ji buvo įsitraukusi į keletą karų su Izraeliu nuo Gazos Ruožo perėmimo 2007-aisiais. Grupuotę teroristine yra pripažinęs Izraelis, Jungtinės Valstijos, Europos Sąjunga, Jungtinė Karalystė bei kai kurios kitos valstybės.

„Hamas“ remia Iranas, finansuodamas ginklų įsigijimą, juos pats tiekdamas ir suteikdamas karinius apmokymus. „Hamas“ politinis biuras veikia Katare, čia įsikūrę kai kurie jų lyderiai.

Gazos Ruože gyvena 2,3 mln. žmonių. Teritorijai Izraelis su Egipto pagalba nuo 2007 metų taiko blokadą – apribojo prekių įvežimą į šią teritoriją ir jų išvežimą iš jos vandeniu, jūra ar oru bei pačių palestiniečių galimybes palikti šią teritoriją, išskyrus kelias dešimtis tūkstančių darbininkų.

BNS inf.

Raktažodžiai: PasaulisNaujienos

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai