Liepos 24, 2011
L. Samėną Italijoje sužavėjo ir virtuvė, ir žmonės
LONDONIETĖ, 1
Linas Samėnas su žmona Monika © Asmeninis albumas
Auksiniu Lietuvos šefu vadinamas Linas Samėnas (33 m.) jau beveik mėnesį gyvena atostogų Italijoje nuotaikom. “Nepatikėsite, visą vasarą valgome pomidorų, Mozzarella sūrio  salotas, pagardintas  alyvuogių aliejumi, parsivežtu iš Italijos“, - tvirtina žymusis kulinaras. 
 
L.Samėnas su žmona Monika ir sūneliu Marku birželio mėnesio ilgą savaitgalį praleido Sorrento mieste ir Kapri saloje. Šeimyna mėgavosi saule, jūra, ilgais pasivaikščiojimais ir itališkais patiekalais. 
Linas su sūneliu Marku.
 
„Aplankėme bent keletą vietinių restoranėlių. Paminėsiu L‘Antica Trattoria - nuostabi vieta, kuri pavergė savo aplinka ir vietinio šefo Nunzio Spagnuolo patiekalais, - pasakoja Linas. - Užsisakėme 'Tasting menu' (meniu paragavimui). Kainavo nemažai, apie 80 eurų, bet toks meniu yra geriausias būdas pažinti restoraną ir šefą“. 

Lietuviškuoju Oliveriu (britų kulinaras Jamie Oliver) kartais vadinamas L.Samėnas iki šiol negali atsistebėti italų virtuvės siūlomų patiekalų įvairove. „L‘Antica Trattoria  buvo tikras maisto nuotykis. Pradžioje atnešė kardžuvės filė, vėliau putpelių šlaunelę su Provolone sūriu, tada 'spaghetti'. Po makaronų dar ragavome menkę, tada skrandžiui nuraminti pasiūlė šerbeto ir galiausiai - jautienos kepsniuką. O kur dar desertas, kava... Atrodė, kad nebegalėsiu valgyti savaitę, bet po pusvalandžio žmoną jau viliojau į kitą restoraną“, - atostogas Italijoje prisimena šefas. 
Monika Samėnienė.
 
Ne mažiau nei italų virtuvė, L.Samėną stebina šalies gyventojais. „Esu susidūręs su italais ir Lietuvoje. Pradžioje jie man atrodė kažkokie nenormalūs, gal dėl to, kad mes šiauriečiai esame per daug kuklūs ir santūrūs, o jie tokie įdegę, geros nuotaikos, gali bučiuotis su visais, pasisveikinti ir atsisveikinti. Pačioje Italijoje supratau - italai anglų kalbą moka, bet kam jiems šnekėti angliškai, kai turistas gali šiek pasistengti ir pasakyti ką nors itališkai, jiems tai sukelia didžiulį pasitenkinimą ir staiga jie tampa vos ne tavo draugu. Keisti, bet labai šilti, atviri, neslepiantys savo nuotaikų žmonės“, - įspūdžiais dalinasi kulinaras. 
Monika ir Markas.
 
Lino teigimu, jo žmoną Moniką labiausiai žavėjo vakarais iš viešbučio terasos atsiveriantis nuostabus Vezuvijaus ugnikalnio vaizdas ir galimybė paragauti  šviežių itališkų sūrių bei įvairių rūšių alyvuogių.  
 
Iš Kaprio salos Samėnų šeima parsivežė vietos garsenybės – citrinų likerio Limoncello ir Kaprio saloje esančiame Fragonard fabrikėlyje gaminamų natūralių kvepalų. 
 


Raktažodžiai: KulinarijaLinas Samėnasvirtuvėjamie oliver

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta