Gruodžio 28, 2018
Užsienio lietuviai įvertinti kasmetiniuose „Globalios Lietuvos apdovanojimuose“

Gruodžio 27-ąją Nacionalinėje filharmonijoje surengta iškilminga „Globalios Lietuvos apdovanojimų 2018“ ceremonija. 400 svečių iš keliasdešimties šalių susirinko pagerbti tarptautinius lietuvius ir su Lietuva susijusius užsienio profesionalus, savo žiniomis, ryšiais, investicijomis ir kitomis iniciatyvomis prisidedančius prie mūsų šalies augimo. 

„Globalios Lietuvos apdovanojimus“ jau septintą kartą rengia tarptautinis tinklas „Global Lithuanian Leaders“, vienijantis daugiau nei 1700 lietuvių profesionalų 56-iose šalyse. Šiemet šešiose kategorijose nominuoti 24 asmenys iš JAV, Izraelio, Kanados, Kinijos, Jungtinių Arabų Emyratų, Estijos, Jungtinės Karalystės ir Lietuvos. 

Už į Lietuvą atvestas investicijas apdovanotas JAV ir Lietuvos technologijų kompanijos „CUJO AI“ įkūrėjas Einaras von Gravrock. Išmaniąją užkardą kurianti bendrovė šiemet pritraukė investiciją iš JAV telekomunikacijų milžinės „Charter Communications“, taip pat neseniai tapo pripažinta apdovanojimuose „Year Glotel Awards 2018“.

Už Lietuvoje įdiegtas tarptautines inovacijas apdovanojimas skirtas Toronto universiteto mokslininkui dr. Artūrui Petroniui. Kanados lietuvis du dešimtmečius bendradarbiauja su Lietuvos mokslininkais, o pernai VU Gamtos mokslų centre įgyvendino paralelinių laboratorijų idėją, kuri sujungė bendriems tyrimams Toronto universiteto ir Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro mokslininkus naujai įkurtoje VU GMC Epigenominių tyrimų laboratorijoje. Šį apdovanojimą pristatė pagrindinio „Globalios Lietuvos apdovanojimų“ rėmėjo „Euroapotheca“ valdybos narys Aurimas Martišauskas. 

Už verslo ryšių kūrimą įvertintas Povilas Gudžius, Lietuvos verslo asociacijos Dubajuje  įkūrėjas ir prezidentas, „Bloomberg“ FinTech paslaugų pardavimų vadovas. Šiemet Povilas aktyviai prisidėjo rengiant Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės ir Lietuvos verslo delegacijos vizitą Jungtiniuose Arabų Emyratuose, organizavo JAE verslo atstovų vizitą  į Lietuvą. Šią nominaciją pristatė Verslo teisės biuro „TRINITI“ atstovė Vilija Viešūnaitė.  

Už tarptautinę patirtį Lietuvos regionams apdovanotas Eivanas Maksvytis, po ilgų darbo metų Švedijoje grįžęs į Šilutę ir čia gimnazijoje įkūręs inovacijų ir robotikos centrą „Tavo Robotas“. Per pirmuosius metus ši iniciatyva sulaukė didelio palaikymo, robotų kūrimu susidomėjo daugiau nei 50 vaikų ir moksleivių, netrukus planuojama plėtra į kitus miestus. Šią kategoriją pristatė „Alliance for Recruitment“ atstovė Agnė Kuodė.

Apdovanojimo Už Lietuvos vardo garsinimą laureatas buvo išrinktas portale LRT.lt. Iš aštuonių išskirtinių istorijų skaitytojai nubalsavo už Jokūbą Laukaitį ir Vytautą Jašauską. Jų Lietuvos atkurtos nepriklausomybės šimtmečiui skirtas vaizdo klipas sulaukė daugybės peržiūrų. Šį apdovanojimą pristatė LRT generalinė direktorė Monika Garbačiauskaitė-Budrienė.  

Užsienio reikalų ministerijos tradiciškai skiriamas ir ministro Lino Linkevičiaus pristatytas apdovanojimas Už viso gyvenimo nuopelnus šiemet iškeliaus į JAV – už ilgametę veiklą apdovanotas „Amerikos balso“ radijo lietuvių skyrius. Net ir sunkiausiais sovietų okupacijos metais JAV lietuvių ir JAV vyriausybės pastangomis įkurtas radijas buvo laisvės spindulys, pasiekdavęs už geležinės uždangos įkalintus Lietuvos žmones ir jungęs juos su po pasaulį išblaškytais tautiečiais. Jis padėjo kovoti ir žadino viltį, kad vieną dieną Lietuva vėl bus laisva. Apdovanojimą iš JAV atvyko atsiimti ilgametė „Amerikos balso“ redaktorė, vedusi ir paskutiniąją laidą 2004-aisiais, Virginija Vengrienė. Simboliška, jog šį ir kitus šimtmečio „Globalios Lietuvos apdovanojimus“ įteikė Lietuvos Respublikos Prezidentas Valdas Adamkus. 

Kasmet organizuojamais „Globalios Lietuvos apdovanojimais“ siekiama pastebėti ir visuomenei pristatyti svarius globalių lietuvių nuopelnus. Apdovanojimai pagerbia su Lietuva save siejančius tarptautinius profesionalus, kurie savo talentu ir darbu atveria Lietuvai pasaulines galimybes ir perspektyvas. Šių metų apdovanojimų partneriai – „Euroapotheca“, Užsienio reikalų ministerija, LRT, verslo teisės advokatų kontora „TRINITI“ ir personalo paieškos įmonė „Alliance for Recruitment“. 

,,Globalios Lietuvos apdovanojimus“ globoja Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė. 

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai