Kovo 31, 2013
Studentai kviečiami semtis karjeros žinių iš sėkmingiausių profesionalų
Didysis Brolis su Mažąja sese šventinių pietų metu Vilniuje.
Penktus metus vykdoma mentorystės programa viso pasaulio lietuviams „LT Big Brother“ skelbia studentų atranką. Perspektyvų jaunimą su daugiausia pasiekusiais lietuviais profesionalais sujungiantis projektas naująjį sezoną pasitinka plėsdamasis į naujus regionus ir siūlydamas rekordinį mentorių skaičių.  

„LT Big Brother“projektas yra skirtas paskutinių kursų bakalauro ir magistro studentams iš Lietuvos ir kitų šalių universitetų, rimtai besidomintiems tolimesnėmis studijomis, profesine praktika ar karjera Lietuvoje ir užsienyje. Kiekvienam programos dalyviui skiriamas Didysis brolis ar sesė – sėkmingos karjeros savo srityje pasiekęs profesionalas, galintis pasidalyti savo patirtimi ir atsakyti į studentui rūpimus klausimus.   

Iki šiol veikęs Lietuvoje, JAV, Jungtinėje Karalystėje ir Beniliukso šalyse, 2013-aisiais „LT Big Brother“ pasipildė Skandinavijos šalimis bei nauju „Global“ regionu, vienijančiu penkiems oficialiems projekto regionams nepriklausančias valstybes.   

„Džiugu, kad skirtinguose pasaulio kraštuose galime atrasti vis daugiau lietuvių sėkmės istorijų. Štai nors Skandinavijos šalyse projektas bus vykdomas pirmą kartą, jau subūrėme daugiau nei 20 veržlių ir energingų mentorių, norinčių padėti jauniems žmonėms planuoti savo karjerą ar studijas“, - sako projekto koordinatorė Skandinavijos šalyse Indrė Zdančiūtė.  

Iš viso projekte šiemet dalyvauti žada daugiau nei 210 mentorių – ketvirtadaliu daugiau nei pernai. Savo patirtimi su studentais dalysis finansų ir ekonomikos specialistai, verslininkai ir verslo konsultantai, teisininkai, diplomatai, mokslininkai ir kitų sričių atstovai. Tarp projekto dalyvių – tokių kompanijų ir organizacijų atstovai kaip Pasaulio Bankas, GetJar, Barclays, Citigroup, Lietuvos ambasada ir daug kitų. Projekto mentoriai išsidėstę visame pasaulyje – nuo Silicio slėnio iki Japonijos ir Australijos.  

Mentorystė paremta neformaliu bendravimu ir vyksta pačių mentorių ir studentų pasirinkta forma – susitikimais, pokalbiais internetu ar telefono skambučiais. Bendravimo temas – nuo elgesio darbo pokalbio metu iki praktinių konkrečios profesinės srities patarimų, pagal savo poreikius renkasi studentai.  

Pasak 2011 m. programoje dalyvavusio Birmingamo universiteto studento Andriaus Juozapaičio, jaunimui naudingos ne tik profesinės mentoriaus konsultacijos, bet ir projekto metu užmezgami ryšiai: „Mano Didysis brolis supažindino mane su dešimtimis žmonių, iš skirtingų industrijų bei šalių, ir nepaisydamas to, kad ir kiek būtų užsiėmęs, į ne visada protingus klausimus pateikdavo tik protingus atsakymus. Gyvenant Jungtinėje Karalystėje šio projekto dėka pasijaučiau bendruomenės dalis, kurioje kupina sektinų pavyzdžių – tokios pat patirties ir linkiu kiekvienam dalyvaujančiam.“  

Projektą „LT Big Brother“ 2009 m. pradėjo Londono lietuvių Sičio klubas „Lithuanian City of London Club“ (LCLC). Be jo, projektą organizuoja pasaulinis lietuvių profesionalų tinklas „GLL  | Global Lithuanian Leaders” (GLL), Volstryte dirbančių lietuvių klubas „Wall Street Lithuanian Club“ bei Beniliukso ir Skandinavijos šalyse dirbantys lietuviai. Iki šiol per visą savo gyvavimo laikotarpį projektas jau pasiekė 18 šalių ir įtraukė daugiau nei 300 studentų.  

Studentų atranka 2013-ųjų metų programai vyks iki balandžio 7 d. Daugiau informacijos apie projektą ir jo sąlygas galima rasti interneto svetainėje www.ltbigbrother.com.  

Raktažodžiai: JKLJSLCLCLietuvių Jaunimo SąjungaSičio klubas

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai