Rugsėjo 22, 2016
Sveika, Rūta: veganizmas mane išgydė nuo ligų
Natalija Voronina,

Sveika gyvensena, veganiška mityba ir grožio naujienomis besidominčios merginos/moterys jau pažįsta Youtube ir socialiniuose kanaluose sparčiai populiarėjančią „Sveika, Rūta“ – Rūtą Žilionytę, kuri savo ateitį kuria Londone. Rūta teigė esanti gan kukli, bet buvo atvira: pasidalino savo mintimis apie vis dar neprisijaukintą Londoną, emigraciją dėl meilės, ilgesį Lietuvai ir veganizmą, kuris išgydė ją nuo daugybę metų kamavusių sveikatos negalavimų.

LONDONAS

Į Londoną atvykote prieš trejus metus vedina meilės. Kaip sekėsi pritapti svečioje šalyje?

Iš pat pradžių buvo labai sunku. Juk palikau viską: šeimą, draugus, pažintis, patirtį. Teko viską pradėti nuo nulio ir įrodyti, kad esu kažko verta. Esu labai artima su savo mamyte, tad man trūko pokalbių, „apsišopinimų“ su ja, tiesiog – geriausios draugės.
Reikėjo laiko, kad apsiprasčiau. Net ir dabar kai tenka palikti Lietuvą po apsilankymo joje, kamuoja didelis liūdesys. Visgi ten, kur yra visi tau brangūs – geriausia. Taip, Londonas puikus miestas galimybėms, tačiau tikrai ne gyvenimui iki senatvės ar mirties. Supraskite teisingai, aš Londoną myliu, bet Lietuvą myliu kur kas labiau.

Kaip manote, kodėl sostinės vis dar neprisijaukinote?

Gal dėl to, kad esu prisirišusi prie savų žmonių. Man šeima – didelė vertybė. O kai jos čia nėra, dažnai jaučiuosi vieniša. Viskas man gerai ir klostosi puikiai, bet trūksta to, kas liko Lietuvoje. 
Štai Londone skirtingos kultūros, kalbos, religijos. Minios automobilių ir žmonių gatvėse. Pavargstu nuo to. Aš mieliau rinkčiausi jaukų namelį viduryje miško, prie ežero ar jūros, kur ryte gali išgirsti bundančius paukščius, klausytis medžių ošimo, o miške rinkti grybus ir uogas. Kur ant gėlės nutupia drugelis, o šalikele prabėga zuikis. Man trūksta ramybės ir gryno oro. Galbūt todėl, kad ir koks įdomus, gražus ir įspūdingas Londonas bebūtų, man vis nepavyksta jo prisijaukinti.

Ar tai reiškia, kad ateities čia neplanuojate ir grįšite į gimtinę?

Negaliu atsakyti į šį klausimą. Aš nežinau, kas manęs laukia rytoj. Gyvenimas atvers savo kelius ir parodys, kur mane vėjas nupūs. Bijau taip toli planuoti. Jau ne kartą likimas yra pasijuokęs iš mano norų ir planų. Tad bus taip, kaip bus. Giliai tikiu, kad bus taip, kaip turi būti geriausia.

MEILĖS EMIGRANTĖ

Esate meilės emigrantė. Ar netikite santykiais per atstumą?

Netikiu. Manau, kad jie galimi, bet tikrai ne tokie, kokių kiekvienas norime ir tikimės – jie nėra pilnaverčiai. Gyvenime teko būti pora per atstumą, kuomet studijavau Lietuvoje. Tą etapą įveikėme. Tikiu, kad kai iš tiesų myli, gerbi ir brangini žmogų – viską gali ištverti. Tačiau ne visą gyvenimą.
Iš patirties galiu pasakyti, kad tokie santykiai yra labai sunkūs. Norisi matyti žmogų, jausti, pasikalbėti, leisti su juo laiką, kai to nėra, ilgainiui tampa nepakeliamai sunku. Meilė reikalauja aukų. Atėjus laikui, turi apsispręsti. Mūsų sprendimas buvo ieškoti laimės drauge svečioje šalyje. Savo sprendimo nesigailiu. Esame labai laimingi.

Šeima jums – itin svarbi. Kaip ir Lietuva. Tikiu, kad priimti sprendimą išvykti, buvo velniškai sunku. Smalsu, kuo antroji pusė jus taip sužavėjo? Kuo jis ypatingas?

Koks geras klausimas. Tikiuosi jis neskaitys, nes dar užries nosytę (šypsosi, – autr. past.). Mane jis sužavėjo ir papirko savo atkaklumu, vyriškumu, humoro jausmu bei protu. Man visada buvo svarbu, kad su vyru jausčiausi saugiai, tarsi už sienos, kad jis būtų protingas ir turėtų gerą humoro jausmą. Jis labai rūpestingas ir vyriškas.
Drąsiai galiu sakyti, kad jis yra mano ne tik antra pusė, bet ir geriausias draugas, kuris visada išklausys, patars, eis su manimi, padės, kai sunku, ir palaikys, kad ir ką bedaryčiau, jeigu tik aš esu laiminga. Jis išmintingas vyras, kuris žino, ko nori iš gyvenimo, ir to siekia. Jis tas, kuris dėl šeimos padarytų viską.
Nereikia man kasdien kartoti, jog myli, ar kas savaitę dovanoti gėles, vestis į restoraną. Kur kas svarbiau, kad savo jausmus parodo veiksmais. Be to, jis yra spontaniškas žmogus, su kuriuo kiekviena diena gali būti kaip nuotykis. Jis nenuspėjamas ir kupinas staigmenų, matyt, visa tai ir sužavėjo bei žavi iki šiol.

VEGANIZMAS

Minėjote, kad mėgstate, kai viskas turi savo vietas ir vyksta pagal planą. Kokia jūsų kasdieninė rutina?

Kiekviena diena labai skirtinga ir priklauso nuo to, kiek darbų turiu, kiek poilsio galiu sau leisti. Visgi visada stengiuosi dieną pradėti išgerdama litrą vandens su citrina. Vėliau mėgstu išsispausti šviežių apelsinų sulčių ar suvalgyti šviežių vaisių. Kai ateina pietų metas, vėlgi valgau vaisius. Kokius ir kiek, priklauso nuo sezono, alkio ir laiko.
Vakarienei renkuosi daržoves. Dažniausiai tai yra įvairios salotos su garnyrais:  bulvės, ryžiai, quinoa ar kitokios kruopos. Taip pat mėgstu pasigaminti sushi, kepti moliūgą ar ruošti padažus su avokadu.
Jeigu tik turiu daugiau laiko rytais – stengiuosi bėgti krosą – tai malonus dienos pradžios ritualas, kuris suteikia energijos visai dienai, pakelia nuotaiką ir padeda „išvalyti“ galvą nuo nereikalingų minčių.
Dieną veikiu labai daug ką: dirbu, taip pat turiu savo individualią veiklą, susijusią su grožio sritimi, o kur dar socialinių tinklų veikla (Youtube, Facebook, Instagram) – tai atima taip pat labai daug laiko. Esu maksimalistė, tad stengiuosi ir čia iš savęs išspausti maksimumą.

Ar veganiškas gyvenimo būdas atima daug laiko?

Daugelis žmonių mano, kad tai atima daug laiko. Tačiau tai visiška netiesa. Man užtenka pagriebti vaisius ir juos iškart valgyti. Arba tiesiog sumesti juos į blenderį ir paspausti mygtuką. Vakarais užtenka susipjaustyti daržoves ir jas pašauti į orkaitę ar užvirti kruopas. Žinoma, jeigu nusprendžiu gaminti rimtesnį patiekalą – tam reikia daugiau laiko. Tačiau tai būtų lygiai tas pats, kaip gaminti karbonadą su salotomis ir padažu.

Kokius privalumus jums suteikia veganizmas? Teigėte, kad jis išgydė nuo jus kamavusių ligų.

Kaip tai įvyko, aš nežinau. Turbūt ir mano gydytojai – tai vis dar mistika. Tačiau veganizmo dėka man pavyko atsikratyti nuolatinių ir chroniškų virškinimo sutrikimų, vidurių užkietėjimo, pykinimo. Taip pat mano, anot gydytojų, „įgimta“ anemija, su kuria turėjau kovoti nuo paauglystės gerdama po keletą tablečių per dieną – dingo.
Dabar nevartoju jokių tablečių ar papildų. Turiu daugiau energijos nei bet kada. Esu kur kas žvalesnė, geresnės nuotaikos ir labiau myliu gyvenimą. Esu pozityvesnė ir sveikesnė. Išskaistėjo oda, pagerėjo plaukų būklė – nebeslenka ir žvilga.
Be to, juk galiu valgyti neskaičiuodama kasnių! Kuri moteris to nenori? Vaisiai ir daržovės turi kur kas mažiau kalorijų, tad gali suvalgyti labai daug daržovių ar vaisių, o tai reiškia – jokio badavimo. Kas gali būti geriau?

Kokie stereotipai labiausiai erzina veganizmo atžvilgiu?

Labai dažnai žmonės galvoja, kad jeigu nevalgai jokių gyvulinės kilmės produktų, tuomet nieko daugiau ir nėra ką valgyti. O jau apie kotletukus, tortus, blynelius su bananais ir ledais – išvis nėra ką kalbėti. Anaiptol, visa tai galima valgyti, tik gaminti juos reikia be gyvulinės kilmės produktų.
Sulaukiu pasisakymų, jog baltymai yra tik mėsoje, tačiau iš tiesų jų galime rasti labai daug kur ir kur kas naudingesnių: lapinėse ir ankštinėse daržovėse, netgi bananuose bei kt.! Taip pat gaunamų baltymų skaičius yra pervertinamas. Pagal PSO baltymų žmogui per parą reikia vos 10-15 proc. Taigi, dažnai žmonės tiesiog vadovaujasi tuo, ką žino, ir skuba teisti, jeigu esi kitoks.
Žmonės vis dar galvoja, kad gyvulinės kilmės produktai gyvybiškai svarbūs. Tačiau mokslinių straipsnių pateiktais duomenimis, tyrimai bei eksperimentai įrodo, kad gyvulinės kilmės produktai sukelia baisiausias XXI amžiaus ligas.
Nuostabos kupini veidai manęs jau nebestebina. Lygiai taip pat, kaip ir smerkiantys komentarai ar „sportininkų“ įžvalgos. Gyvenu ir renkuosi tai, kas man tinka labiausiai.

VIRTUALIOJI KARALYSTĖ

Kaip ir kada sugalvojote kurti savo tinklaraštį (blog'ą)?

Prieš pusantrų metų pradėjau kurti Youtube video įrašus, vėliau rašyti blog’ą ir dalintis savo nuotraukomis socialiniuose tinkluose. Tai buvo mano vaikino idėja. Jis žinojo, kad tinklaraščiai populiarūs užsienio šalyse, todėl po truputį mane drąsino imtis šios veiklos. Bet aš kukli ir dažnai abejojanti, tad ilgai niekaip nedrįsau. Ir iki šiol vis pasvarstau, ar kas domisi tuo, ką darau. 

Turite dešimtys tūkstančių sekėjų (visus tinklus kartu sudėjus). Ar tikėjotės sulaukti tiek dėmesio?

Jeigu atvirai, nesitikėjau, kad būsiu tokia įdomi, ir sekėjų bus tiek, kiek jų yra dabar. Džiaugiuosi kiekvienu žmogumi, kuris mane seka. Man tai teikia labai daug džiaugsmo ir skatina judėti toliau. Ir Youtube, ir nuotraukoms, ar bet kam, ko imuosi, skiriu labai daug laiko ir pastangų. Visada stengiuosi atlikti viską maksimaliai gerai, todėl daug iš savęs reikalauju. Tad toks žmonių įvertinimas nepaprastai malonus.

Kas jus pačią įkvepia dalintis bei įkvėpti kitus?

Gyvenimas. Kasdienybė. Patirtis. Juk mes moterys/merginos! Visoms smagu kalbėti apie „šmutkes“, dailią figūrą, pirkinius. Tad tai tarsi mano didelė draugių kompanija, su kuria smagu pasidalinti tuo, kas įdomu, aktualu. Kuriu video įrašus tik tada, kai turiu ką parodyti, kai manau, kad tai bus naudinga. Man svarbu kokybė, o ne kiekybė. 
Kartais tas įkvėpimas ateina netikėtai, o idėja užklumpa ir viduryje nakties. Kartais spontaniškai, o kartais ir labai kruopščiai apgalvotai. Kai patinka tai, ką darai,  įkvėpimo net nebereikia ieškoti. Be to, aš nesistengiu nieko įkvėpti. Aš tiesiog dalinuosi tuo, ką pati darau, kaip gyvenu. Kiekvienas turi teisę rinktis, ko jis nori savo gyvenime ir kokius sprendimus priimti. Video įrašai – dalelė manęs ir mano gyvenimo. Kam jie įdomūs, tas mane priima tokią, kokia esu.

Kokie Jūsų planai tinklaraščio atžvilgiu?

Manau, viską parodys laikas ir aplinkybės. Šiuo metu man smagu. Bet kokiu atveju ketinu tęsti savo veiklą, susijusią su grožio industrija, tad dalintis su visais savo įspūdžiais, žiniomis – man vienas malonumas. Tikiuosi, kad mes draugausime dar ilgai.

ROMANTIKA. Romantiškiausias nutikimas.

Mano vaikino meilės prisipažinimas. Kuomet jis paliko mane vieną, sparčiai temstant sėdėti ant pylimo laiptų, tarp nepažįstamų žmonių, gamtoje. O po gero pusvalandžio grįžo su šampanu ir žiedeliu, kuris iki šiol puošia mano ranką ir apie tai primena.

PAMOKOS. Kokį geriausią/įsimintiniausią patarimą esate gavusi?

Mano mylima bobutė (mamytės mama) nuo pat mažų dienų kartodavo: „Rūtele, visada atsimink, kad tu viską gali. Nuolat sau kartok: aš galiu, sugebėsiu ir aš padarysiu“. Tad visada, kai man yra sunku ir atrodo jau nebėra jėgų, atsimenu šiuos žodžius ir stengiuosi judėti pirmyn. Ir tuo pačiu visada vadovaujuosi Friedricho Nietzsche posakiu: „Kas mūsų nenužudo, padaro stipresniais“ bei nerašyta taisykle – niekada nekreipti dėmesio į tai, kas ką sako, kalba ar galvoja apie mane. Tai mano gyvenimas ir aš darau bei siekiu to, ko aš noriu. Gyvenu sau ir dėl savęs. Patarčiau ir kitiems tuo vadovautis. Labai padeda saviugdai.

LENTYNA.  Kokią knygą patartumėte paskaityti visiems ir ką skaitote šiuo metu?

Visada ir visiems patariu perskaityti dvi knygas – tai Antuano de Sent Egziuperi „Mažasis princas“ ir Paulo Coelho „Alchemikas“. Tiems, kurie mėgsta psichologines saviugdos knygas, vienareikšmiškai rekomenduoju Joseph Murphy „Jūsų pasąmonės galia“. Pati šiuo metu skaitau Lisa Chaney knygą „Chanel – Intymus gyvenimas“.

KELIONĖS. Įsimintiniausios atostogos. 

Pačios įsimintiniausios ir gražiausius jausmus sukeliančios atostogos yra iš vaikystės. Kada važiuodavome su broliu pas bobutę į sodybą, ten plaukiodavome su tėveliais valtimis, žvejodavome, degindavomės ant pievos, eidavome grybauti, važinėdavome po apylinkes. Man šios atostogos pačios brangiausios, kai dabar susimąstau, turbūt, ir pačios nerūpestingiausios. O galbūt aš jau senstu ir tampu per daug sentimentali. 

PASVAJOKIME. Idealus vakaras. Koks jis jums?

Vasaros metu – tai saulėlydis prie vandens, pučiant šiltam vėjui. Smėlis tarp kojų pirštų. Gera knyga rankose. Mylimas žmogus šalia ir žvaigždėtas dangus. Žiemą – židinys. Šiltos vilnonės kojinaitės. Mėtų arbata. Vėlgi mylimas žmogus šalia ir geras filmas. Ir žinojimas, kad rytoj nereikės niekur keltis (juokiasi, – autr. past.).

VAKARIENĖ DVIEMS. Kokiam garsiam pasaulio vyrui norėtumėte pagaminti vakarienę? 

George Clooney. Jau seniai juo žaviuosi. Jis man labai gražus, seksualus, vyriškas ir įdomus kaip asmenybė. Pažvelkite į jį: netgi nebe 30-ies, bet vistiek atrodo puikiai! Ech... Manau, būtų įdomu su juo pakalbėti. Jis protingas ir apsiskaitęs žmogus, todėl tikrai turėtų, ką papasakoti. 

ARBATA. O su kokia moterimi mielai išgertumėte angliškos arbatos? 

Mane žavi stiprios ir išskirtinės moterys. Todėl su mielu noru atsigerčiau arbatos su Coco Chanel. Ji mane begalo žavi savo išskirtinumu, drąsa būti kitokia. Ji nebijojo būti kontraversiška ir turėjo visai kitą požiūrį į pasaulį, visuomenę ir gyvenimą. Ir visko pasiekė pati. Daug iškentėjo ir išgyveno, tačiau iki šių dienų yra laikoma viena ryškiausių asmenybių. Stipraus charakterio ir būdo, tačiau tuo pačiu begalo rafinuota ir moteriška. 

KINAS. Kino filmas, kurį rekomenduojate draugams?

Vienas iš filmų, kurį pažiūrėčiau dar kartą, yra „Avataras“. Nors pati labai nemėgstu fantastikos, tačiau filmas pakerėjo savo gilia mintimi ir idėja.

PALINKĖJIMAS. Ką patartumėte, palinkėtumėte lietuviams gyvenantiems kitose šalyse ir ypatingai Londone?

To, ko pati sau visada linkiu: būti stipriems, nepasiduoti rutinai, blogoms emocijoms ir sunkumams, bei visada žiūrėti į viską tik su šviesiomis mintimis. Ir nepamiršti, kad Lietuva taip pat yra labai graži šalis. Kaip ten sakoma: visur gerai, bet namuose geriausia.

TRUMPAI
Dievinu... tvarką, švarą ir kvapus.
Siaubingai bijau... gyvačių.
Nemėgstu... dviveidžių žmonių.
Norėčiau turėti… savo verslą.
Svajoju, kad... būsiu gera mama.
Labiausiai nusivyliau... žmonių savanaudiškumu.
Negaliu atsikratyti įpročio... nueiti miegoti tik tada, kai viskas namuose idealiai sutvarkyta, paruošta ir suplanuota rytdienai. Oi kaip aš kenčiu nuo šio įpročio.

Londonietė mielai parašys straipsnį apie jus, jūsų verslą ar hobį. Jei susidomėjote reklamos galimybėmis kreipkitės: [email protected]

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai