Birželio 22, 2016
Siaubo filmas. Baisūs lietuvės piešiniai ant veido sužavėjo pasaulį
Natalija Voronina 1
Saida Mickevičiūtė.

19-metės Saidos Mickevičiūtės kūryba – šokiruoja. Tačiau jos talentu kasdien susižavi šimtai žmonių, o vardą jau linksniuoja ir užsienio spauda.

Nepritapusi savo gimtinėje Panevėžyje, lietuvė ramybę rado mokslo, pramogų, kultūros, mados bei meno sūkuryje  spalvingame Londone.

Saida, papasakok, kokia veikla užsiimi?

Studijuoju Madą ir Tekstilę, o laisvalaikiu tapau ant veido. Kitais metais ruošiuosi Animacijos/Iliustracijos studijoms universitete.

Saida Mickevičiūtė. Saida Mickevičiūtė.

Kada gimė idėja užsiimti makiažo menu?

Kiek mažiau nei prieš metus. Kartais eksperimentuodavau koledžo darbams, tačiau iš tiesų pačią pradžią galėčiau įvardinti praėjusių metų Helovyno šventę – nuo tos akimirkos tiesiog nebesustojau. Teigiami komentarai ir reakcijos įkvepia kurti dar daugiau.

Ar išskirtinį makiažą darai tik sau, ar ir kitiems? Tai labiau hobis, ar darbas?

Dažniausiai makiažą atlieku ant savo veido, kartais net nelabai išeina jį perteikti ant kitų. Taip pat veidus tapau vaikų gimtadieniams – tai yra mano hobis, kuriuo mėgaujuosi, niekas man už tai nemoka, tačiau tuo pačiu neturiu jokių įsipareigojimų ir apribojimų.

Kas tave įkvepia kūrybai?

Mano mėgstamiausias filmų kūrėjas ir įkvėpėjas yra Tim'as Burton'as. Esu siaubo filmų fanatikė – tai mano kūrybos mūza. Taip pat žavi unikalūs ir kiek keisti meno kūriniai, kuriuos atsitiktinai randu internete.

Tobulinu savo įgūdžius ir neketinu sustoti. Labai norėčiau dirbti su aktoriais filmavimo aikštelėse. Savo darbais noriu įkvėpti ir kitus, o prireikus ištiesti ir pagalbos ranką.

„Instagram“ paskyroje jau turi ne vieną tūkstantį sekėjų, „Facebook“ fanų puslapį susikūrei tik užvakar, o jame jau virš 700 gerbėjų. Tavimi tiki ir tavo darbais žavisi išties daug žmonių. Ar to ir tikėjaisi?

Viskas įvyko labai greitai ir netikėtai, man vis dar reikia laiko susivokti. Vos prieš keletą savaičių „Instagram“ paskyroje turėjau apie 500 sekėjų, dabar ten – jau tūkstančiai, o mane kalbina užsienio spaudos atstovai. Aš net nežinau, kaipreaguoti, nes niekada negalvojau, kad mane kas nors pastebės. Kitų kūrėjų darbai, mano akimis, žymiai geresni, todėl matau save tiesiog kaip dar vieną makiažo meną mėgstančią merginą. O ir mano mamai nelabai patinka mano„scary“ darbai, bet tikriausiai jai reikės prie to priprasti (šypsosi, – autr.past.).

Jungtinėje Karalystėje gyveni jau ketverius metus. Ar jautiesi čia sava?

Man čia labai patinka, nes galiu būti savimi, žmonės į mane nežiūri keistai, anaiptol, ragina ir siūlosi padėti.

Turi omenyje, kad Lietuvoje negalėjai savęs tinkamai išreikšti?

Lietuvoje, ypač mano gimtajame Panevėžyje, visą laiką  buvau laikoma keistuole. Nors ir būdavau tyli bei nesistengdavau kristi į akis, vistiek susilaukdavau nemalonių žvilgsnių, nes tiesiog nebuvau kaip visi. Tik sekdama kitus, gaudavau vietą draugų rate. Vis tik pavyko susirasti draugę, su kuria iki šios dienos palaikau ryšį – ji mane priima tokią, kokia esu.

Savo išvaizda išsiskiri iš kitų. Kaip apibūdintum savo stilių?

Nors ir esu Mados ir Tekstilės studentė, mados niekada nesekdavau: vilkiu tai, kas man patinka ir yra patogu. Dažnai keičiu stilių, tačiau juoda spalva išlieka favorite.

Mėgstamiausia vieta Londone.

Greenwich.

Mėgiamos vietos Lietuvoje.

Tiesiog miškas –  jis skaniai kvepia.

Kokią knygą patartum paskaityti visiems?

Giambattista Basile „The tale of tales“.

 

Kokie įrašai skamba tavo muzikos grotuve?

Kiiara „Gold“.

Su kokia moterimi mielai išgertum angliškos arbatos?

Karaliene Elizabeth II.

Kino filmas, kurį rekomenduoji draugams?

Tim Burton „9“.

Ką patartum lietuviams gyvenantiems kitose šalyse?

Don't listen to anyone, just do you!

TRUMPAI

Dievinu... kai atsukus čiaupą iškart bėga drungnas vanduo.

Nemėgstu... kai kambaryje būna per daug kėdžių.

Norėčiau turėti… savo kambarį.

Svajoju, kad... visos šalys turėtų vieną kalbą.

Negaliu atsikratyti įpročio... kramtyti lūpų.

Daugiau: 

https://www.facebook.com/Saiduuh/?fref=ts

https://www.instagram.com/saidaa1997/

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai