Birželio 21, 2020
Prie lietuvių startuolio „Omnisend“ sėkmės šiemet prisidėjo ir karantinas

Pernai el. komercijos galiūnės „Mailchimp“ vietą užėmęs ir trigubai pajamas išauginęs lietuvių startuolis „Omnisend“ pagreitį išlaiko ir šiemet. Įmonė skaičiuoja, kad pirmąjį šių metų ketvirtį pajamos augo 25 proc. greičiau, nei tuo pat metu 2019 m. Pasak vieno iš įkūrėjų Ryčio Laurinavičiaus, sėkmę užtikrina ilgalaikis įdirbis bei įmonės plėtra JAV, tačiau prisidėjo ir pasaulinis karantinas.

2019-uosius metus integruotos rinkodaros įrankis baigė fiksuodamas 5,3 mln. eurų apyvartą (2018 m. – 1,6 mln. eurų), „Omnisend“ pelnas prieš palūkanas, mokesčius, nusidėvėjimą bei amortizaciją (EBITDA) buvo 2,4 mln. eurų. Itin greitą augimą lėmė ne tik didėjantis komandos profesionalumas, bet ir veiklos pobūdį pakeitęs tuometinis lyderis pasaulyje „Mailchimp“, kurio vietą „Shopify“ platformoje ir užėmė lietuvių įkurtas startuolis.

„Pernai sulaukėme unikalios galimybės įsitvirtinti pasaulinėje rinkoje. Svarbiausia užduotimi tapo užtikrinti ne tik tai, kad sklandžiai perimsime atsilaisvinusią segmento dalį, bet ir toliau nuosekliai augsime. Šių metų augimo skaičiai leidžia teigti, jog atlaikyti šį iššūkį komandai pavyko“, - sako R. Laurinavičius.

Esminėmis sėkmės priežastimis „Omnisend“ bendraįkūrėjas vadina dėl nuoseklaus darbo pastaraisiais metais tarptautinėje erdvėje ženkliai išaugusį įmonės vardo žinomumą, produkto pritaikymą stambiojo verslo poreikiams bei buvimą „arčiau kliento“.

„Mūsų rinkoje klientai yra linkę migruoti – ištikimybės nėra daug. Tačiau pastaruoju metu pastebime vis ilgiau besitęsiančias partnerystes. Tai didžiąja dalimi lėmė investicijos į klientų aptarnavimą: jei anksčiau kitame žemyne esančių įmonių rūpesčius spręsdavome iš Lietuvos, tai dabar turime tam dedikuotą komandą JAV“, - teigia verslininkas.

25 proc. greitesnis augimas, biuras JAV ir 80 tūkst. klientų

Įmonės metinių periodinių pajamų rodiklis šių metų balandį buvo 10,2 mln. eurų. Tai leidžia įvertinti, kad pajamos šiemet augo 25 proc. greičiau, nei pernai (2019 m. rodiklis – 8,9 mln. eurų).

Pagrindinėmis to priežastimis R. Laurinavičius laiko ne tik struktūruotą įmonės plėtrą JAV. Įtakos turėjo ir pasaulinis karantinas.

„Visuotinis užsidarymas itin paspartino ir iki tol vyravusią tendenciją verslus perkelti į virtualią erdvę. Pirmaisiais šių metų mėnesiais stebėjome itin didelį naujų klientų iš viso pasaulio susidomėjimą mūsų teikiamomis rinkodaros paslaugomis. Tai – naujai į virtualią erdvę persikrausčiusios nedidelės ar vidutinio dydžio įmonės. Kur kas daugiau dėmesio rinkodarai internete šiuo laikotarpiu skyrė ir didžiosios bendrovės“, - teigia „Omnisend“ bendraįkūrėjas.

Šiemet integruotos rinkodaros įrankiu naudojasi apie 80 tūkst. verslo klientų visame pasaulyje. Pernai šis skaičius siekė 65 tūkst.

„Omnisend“ pernai atidarė ir įmonę JAV, aptarnaujančią verslus šioje šalyje bei Kanadoje, sudarančius daugiau nei pusę visų „Omnisend“ klientų. Jai vadovauja itin daug patirties šioje srityje turintis buvęs el. komercijos galiūnės „Shopify“ technologinių partnerysčių vadovas Jamie Sutton. Šiuo metu biure dirba 13 žmonių.

„Strategija rinktis geriausius, itin patyrusius specialistus jau duoda vaisių. Ją taikome ir Lietuvoje – į vadovaujančias pozicijas siekiame pritraukti patyrusius, ne vieną sėkmės istoriją savo gyvenimo aprašyme turinčius specialistus“, - sako R. Laurinavičius.

Lyginant su 2019 metų pradžia, įmonės darbuotojų skaičius taip pat augo beveik triskart – nuo 37 iki 81, šiemet vien Lietuvoje planuojama įdarbinti dar apie 10 specialistų. „Omnisend“ biurus turi Lietuvoje, Ukrainoje, D. Britanijoje ir JAV.

„Omnisend“ – vienas iš nedaugelio pelningų, savarankiškai išsilaikančių startuolių Lietuvoje. Šeštus metus veikiančio lietuviško startuolio paslaugomis šiuo metu naudojasi daugiau kaip 80 tūkst. el. komercijos verslų iš net 130-ies šalių. Apie 60 proc. „Omnisend“ klientų yra JAV, dar 20 proc. – Didžiojoje Britanijoje. 

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai