Spalio 24, 2020
Peterborough žiniasklaida žavisi veiklios lietuvės pasiekimais

Rytų Anglijos Peterborough mieste lietuvių bendruomenė viena iš gausiausių visoje Jungtinėje Karalystėje. Manoma, kad šiuo metu čia gyvena virš 8000 lietuvių. Vietinio tinklapio Peterborough Matters žurnalistė Shariqua Ahmed šią savaitę pasidalino įkvepiančia vienos lietuvės istorija.

Nuo Lietuvos iki Peterborough – lietuvė Snieguolė Maliavskaja tinklapiui Peterborough Matters papasakojo apie gyvenimą svečioje šalyje ir nesibaigiančius projektus.

Buvusi vilnietė, anglakalbių vadinama Snow, gyvenimą Anglijoje su vyru ir dukra, kuriai šiandien jau šešiolika, pradėjo prieš ketverius metus. Vyresnioji dukra gyvena Lietuvoje. Atvykusi į miestą Snieguolė dirbo parduotuvėse, Amazon sandėlyje, fabrike. Gerai žinodama rusų, lietuvių ir lenkų kalbas, Snieguolė pradėjo lankyti anglų kalbos kursus ir pastaruosius dvejus metus ji jau dirba vertėja miesto ligoninėse, socialinės globos departamentuose ir mokyklose. Lietuvė bendradarbiauja su policija ir kitomis valdžios institucijomis, padeda ruošti būsimus su smurtu šeimoje susijusius projektus, kad padėtų aukoms gauti tinkamą pagalbą.

Kalbos nemokėjimas - didžiulis barjeras norint integruotis į vietos bendruomenę, įsitikinusi Snieguolė. Savo patirtimi, pamokomis ir patarimais ji mielai dalinasi su Peterborough lietuviais: padeda pildyti paraiškas norintiems gauti sėslumo statusą (settled status), gelbėja užpildant kitas oficialias formas. 

Karantino metu, pasak Snieguolės, veiklos nesumažėjo: ji padėjo lietuvių šeimoms, susidūrusioms su sunkumais, teikė pagalbą smurto aukoms.

„Gyvenimas svečioje šalyje - įdomi patirtis. Prireikė laiko, kad įsiliečiau į vietinį gyvenimą. Lankiau anglų kalbos kursus ir įgytas žinias panaudoju padėdama kitiems. Tik atvykę į Peterborough iškart pradėjome dirbti: aš - prekybos pramonėje, mano vyras - sunkvežimio vairuotoju. Man patiko bendrauti su žmonėmis iš įvairių bendruomenių, kurios yra šiame mieste”, - pasakoja S. Maliavskaja.

Anot Snieguolės, pandemija į paviršių iškėlė daug problemų, su kuriomis susidūria lietuviai. „Daugiau nei 50% jų neteko darbo dėl pandemijos, - sako ji. - Dauguma dirbo pagal sutartis statybose, mažmeninėje prekyboje, rūpybos srityje, gamyklose, sandėliuose. Deja, dėl susiklosčiusios situacijos šeimos prarado darbus, stokoja pinigų maisto prekėms ir kitiems poreikiams. Karantino metu turėjau tikrai daug veiklos - dirbau su labdaros organizacijomis ir valdžios institucijomis, tiekiančiomis pagalbą. Moterys iš „Let’s make a difference“ buvo nuostabios - kasdien teikdavo karštus patiekalus, kuriuos nuveždavau sunkiai besiverčiančioms šeimoms“.

Prie labdaringos veiklos prisijungė ir kiti lietuvių bendruomenės nariai, taip pat lietuviški restoranai ir parduotuvės, kurios nemokamai gamino karštą maistą ar dovanojo maisto produktus, kepė pyragus Peterborough vaikams. „Galimybė padėti žmonėms yra didžiulė dovana. Mačiau šypsenas žmonių veiduose, kai atveždavau lauktuves. Tai puikus jausmas. Buvo malonu matyti, kaip visi įsitraukė į šį reikalą“, - teigia lietuvė.

Snieguolė su šeima. Snieguolė su šeima.

Londonietei Snieguolė taip pat užsiminė, jog su vyru bei vietos bendruomene ji dažnai organizuoja labdaros akcijas Lietuvoje: siunčia ar savo transportu veža labdarą skurdžiai gyvenančioms šeimoms. „Peterboriečiai, o kartais ir kitų miestų gyventojai (net Londono), nuperka ar atiduoda kokybiškus ir puikios būklės nebenaudojamus drabužius, avalynę, kitus daiktus“. Pastaruosius du kartus labdara iš Peterborough keliavo į Kėdainių Caritas bendruomenę. Kiti siuntiniai pasiekė Šiaulių rajono Gruzdžių kaimą bei bendruomenės narių buvusias mokyklas. „Vietinių organizacijų mes prašėme sąrašo 10-ies vaikų (be vardų, pavardžių, tik amžiaus ir drabužių bei avalynės dydžių),  kurių šeimose situacija sunkiausia, ir sukomplektuodavom siuntinius būtent jiems“.

Su Kėdainių šv. Juozapo parapijos klebonu bei Caritas darbuotojais. Su Kėdainių šv. Juozapo parapijos klebonu bei Caritas darbuotojais.

„Anglijos lietuviai yra fantastiški! Jie labai noriai rūpinasi tiek tautiečiais, gyvenančiais čia, tiek Lietuvoje.Didžiuojuosi, kad esu lietuvė! Mes tikrai esame jėga! Ypač, kai kažkam reikia pagalbos“, - Londonietei džiaugėsi Snieguolė.

Vietoje nenustygstanti Snieguolė šalia nesibaigiančių projektų ėmėsi ir renginių organizavimo verslo.  Ji pripažįsta, kad kol kas laikas ne pats palankiausias, tačiau ateityje jos laukia ne tik šeimos pagausėjimas, bet ir daugybė naujų iššūkių.

Peterborough Matters straipsnį skaitykite čia: www.peterboroughmatters.co.uk.

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai