Gegužės 31, 2017
LIETUVĖS SĖKMĖS ISTORIJA. NUO PELENĖS IKI GROŽIO KARALYSTĖS LONDONE
Dovilė Ilevičiūtė
Erika Gulbinaitė.

Sakot stebuklų nebūna? Teisingai, nes jų ir nėra. Visas gyvenimas nulemtas tik mūsų sprendimų ir pasirinkimų dėka. Aplinkybės dažnai susiklosto ne taip kaip tikėjomės, bet jos vėlgi – kiekvieno mūsų žingsnio padarinys. Ir aš neseksiu jums pasakos apie pelenę, krištolo kurpaitę, svajones, kurios tarsi auksu tviskančios pilys išsipildė ir iškilo mostelėjus burtų lazdele. Papasakosiu istoriją kaip aštuoniolikmetės skrydis iš Kauno į Londoną pakeitė kelis gyvenimus, kaip keliaujant darbu, užsispirymu, atkaklumu, tikėjimu grįstais keliais galima tapti tarsi princese ant balto žirgo (o kam tie princai?): ištraukti savo mamą iš alkoholizmo liūno, sukurti grožio karalystę bene britiškiausiame Londono rajone, klientų rate turėti visą Esekso žvaigždyną (realybės šou The Only Way is Essex veikėjas Lauren Goodger ir Frankie Essex), grožio konkursų nugalėtoją Cherelle Patterson, grožio imperijos savininkę daktarę Leah Totton*, netgi sutikti patį tikriausią princą Harį ir jam patiekti bulvių košę su dešrelėmis. Jokios magijos ir burtų lazdelių.

Erika grožio karalystėje. Erika grožio karalystėje.

Priauginamų blakstienų nori visos

Šiandien kelionės kryptis - Eseksas (angl. Essex). Šiaurės Rytų Londono apskritį ypatingai išgarsino realybės serialas The Only Way Is Essex. Jame pasakojamos vietinių jaunuolių istorijos dar labiau į galvą įkalė stereotipinio Esekso gyventojo paveikslą: itin daug dėmesio išvaizdai, jei tai vyrai – ištreniruoti įdegę kūnai, jei moterys – ilgiausi plaukai, blakstienos, nagai. Velniop tą gerą skonį, svarbu, kad iš tolo šviestų ne tik akinanti balta šypsena, bet viskas nuo galvos iki kojų.

Šioje grafystėje rytų Anglijoje, didingo Epingo miško pašonėje lietuvė ERIKA GULBINAITĖ su vyru LUKE HARRODS įkūrė savo grožio karalystę: LUXURIOUS BEAUTY BOUTIQUE estetikos ir grožio kliniką.

Jei vaikystės pasakose įsivaizduodavau ir piešdavau gerąją princesę – tai dabar priešais mane, rūmų interjerą vaizduojančių tapetų fone, ji ir stovėjo. Auksiniai blizgantys plaukai siekiantys juosmenį, maloni, draugiška šypsena, elegantiška laikysena, švelnus moteriškumas ir jaukus balsas. Betrūko karūnos bei pūstos, žvaigždėmis ir mėnuliais nusagstytos suknelės ir būčiau pamaniusi, kad mano vaikystės piešiniai atgijo.

Susitinkame sekmadienį, tačiau Luxurious Beauty Boutique telefonas netyla. „Tikrai taip, Essex’e visi pamišę dėl grožio. Blakstienos ilgiausios, įdegis tamsiausias. Jie mėgsta grožio procedūras ir demonstruoti ką turi“, - pritaria lietuvė. Salono klientai – daugiausiai anglai, tačiau, pasak jos, niekas nežiūri iš aukšto, atvirkščiai, visi labai draugiški, netgi žavisi lietuvių, atvykusių į svečią šalį be kalbos ir pažinčių, pasiekimais. Po Brexit slogi atmosfera, tiesa, tvyrojo. Bet vos kelias dienas, o dabar viskas grįžo į normalias vėžes.

Erikos kelionė į grožio pasaulį prasidėjo 2011-aisiais. Iki tol dirbusi padavėja ji suprato, kad nenori taikytis su restoranų industrijos diktuojamomis ilgomis darbo valandomis, grįžti namo naktimis, užmiršti savaitgalius. „Sunkiausiais momentais visuomet ateina genialios idėjos. Man tuomet į galvą šovė mintis apie blakstienų priauginimo kursus“.

Baigusi grožio mokyklą ji ėmėsi priauginamų blakstienų verslo. „Taip ir prasidėjo,  - šypsosi dabar jau estetikos ir grožio klinikai su vyru vadovaujanti verslininkė. – Mokslai ir pradžia nebuvo lengvi. Bijojau mesti darbą restorane, nes galvojau, kad nepavyks. Tad stengiausi derinti blakstienų priauginimą su padavėjos pamaina. Draugas, dabar jau vyras, vis kartodavo, kad jei noriu surasti užtektinai klientų, negaliu tempti abiejų darbų. O man nuo vaikystės įaugęs instinktas rūpintis savimi ir, atrodė, negaliu mesti pastovaus atlyginimo. Todėl laikiausi įsikibusi restorano iki paskutinio momento. Kai jau tapo nerealu visur spėti, nepajėgdavau pildyti užsakymų, tuomet supratau, kad pats laikas padėti prijuostę į šalį“.

Tai buvo bene pats priauginamų blakstienų mados bumas. Mobilias paslaugas teikianti lietuvė lankydavosi klientų namuose ir gražindavo ilgesnių, tankesnių, sveikesnių blakstienų trokštančias moteris. Vos keli klientai pradžioje, bet iš lūpų į lūpas keliaujantis garsas apie žavios lietuvės kruopštų darbą norinčiųjų ratą suko ir plėtė. Kelionės į klientų namus tęsėsi apie penkis metus. Lietuvė išvažiuodavo su lagaminu pilnu blakstienų tobulinimo įrankių anksti ryte ir grįždavo vėlai vakare.

Erikos vyras rūpestingai pykdavo, kad jo mylimoji dirba nuo aušrų iki sutemų. „Man kitaip neišeina, - juokiasi lietuvė. – Tikriausiai esu darboholikė. Netgi dirbau dieną, kai turėjau gimdyti. Pagimdžiusi dukrelę į darbą grįžau po keturių dienų. Man patinka blakstienos, patinka detalės ir rezultatai, tad išties džiaugiuosi savo pasirinkimu “.

Nuo mažo salonėlio iki estetikos ir grožio klinikos

Į pasaulį atkeliavus naujagimei, su mamos pagalba, Erika klientes gražindavo namie ir netgi atrado laiko išmokti ilgalaikio makiažo meno. Trokštančių lietuvės paslaugų ratas vis augo, norėjosi profesionalesnės aplinkos, tad poreikis ieškoti patalpos verslui atsirado natūraliai. Europoje populiarių maisto papildų sportui Extrifit distributorius ir  sporto papildų verslu užsiimantis Erikos vyras palaikė idėją. „Nors paieškų pradžia buvo kaip smagus pokštas, bet viskas ėmė atrodyti realiau ir baigėsi rimčiau nei tikėjomės“. Pasak Erikos, kuriant grožio verslą, sunkiausia ir yra rasti tinkamas patalpas bei teisingai paskirstyti finansus, nes viskas kainuoja ir daug.

Tris mėnesius tęsėsi įrengimo darbai, saloną reikėjo paruošti nuo nulio. Sutuoktiniai dirbo dieną naktį, virtę ir statybininkais, ir interjero dizaineriais. Pagaliau, prieš  pusantrų metų Luxurious Beauty Boutique į atidarymą kvietė pirmuosius klientus. „Buvo labai baisu. Bet tuo pačiu gera matyti ir girdėti didžiulį palaikymą iš klienčių. Dauguma jų anglės manimi žavėjosi: kaip aš čia atvažiavusi iš svečios šalies, atidarau savo saloną. Nebuvau viena, vyras padėjo. Tačiau abu viską lipdėme nuo nulio. Baigusi savo darbus ir užmigdžiusi naujagimę vakarais kurdavau kainynus, katalogus, svarsčiau, kokias paslaugas galime suteikti“.

Nedidelio grožio salonėlio idėja virto į estetikos ir grožio kliniką. Du soliariumai ir trys procedūrų kambariai, manikiūrai ir pedikiūrai, makiažo stendai - Luxurious Beauty Boutique salone šiandien pasigražinti galima nuo galvos iki kojų. „Į Eseksą atnešėme aukščiausius Londono grožio salonų standartus. Pavyzdžiui, naudojame Lycon depiliacinį vašką, kvepiantį ir atrodantį tarsi šokoladas. Tai geriausias vaškas pasaulyje, mėgstamas įžymybių. Environ veido viena procedūra visų tipų odai atstoja 72 valandas paprastų veido valymo procedūrų. Kokybė mums labai svarbu“,  - salono užkulisius demonstruoja lietuvė.

Klinikoje dirbama su kokybiškiausiomis technologijos bei produktais ir siūlomos netgi medicininės procedūros. „Nenorime apsiriboti vien kosmetinėmis paslaugomis, bet suteikti ir gydomąsias, padėti kenčiantiems nuo odos problemų. Mūsų klinikoje lankosi ir paslaugas siūlo žinomas plastikos chirurgas, atliekantis hialurono rūgšties užpildų bei botulino toksino injekcijas, visi darbuotojai – sričių profesionalai (net 4 lietuviai), kurie nenustoja tobulėti, lanko visus galimus kursus bei mokymus. Mano vyras Luke, lazerio specialistas, taip pat atliekantis cheminį odos šveitimą (rūgštinį pilingą) bei mezoterapiją, kuri padeda kovoti su akne ar kitomis odos problemomis, specialių injekcijų pagalba suleidžiami kolageno kokteiliai jaunina odą, mažina celiulitą ar netgi nepageidaujamas apimtis. Luke taip pat studijuoja medicinos mokslus, išmoko kaip padaryti Vampire Facial (kitaip dar vadinamą PRP Facial), kurį taip mėgsta garsioji Kim Kardashian. Luxurious Beauty Boutique fizioterapeutas - Richard Lord, kuris gydė atletus 2012-ųjų Londono Olimpiadoje. Aš esu blakstienų priauginimo ir ilgalaikio makiažo specialistė. Siūlome ir įvairiausius kūno masažus: karštų akmenų, viso kūno, masažą karštu bambuku ir kitus, - vardina Luxurious Beauty Boutique įkūrėja. – Kokybiškiausiais, medicininiais ir NHS patvirtintais Lynton lazeriais šaliname plaukus, naikiname tatuiruotes, išsiplėtusius kapiliarus, aknę, rožinę, strijas, mažiname randus, atliekame liekninamąsias, veido odos patempimo nechirurginiu būdu (angl. non surgical skin tightening) procedūras. Konsultacijas siūlome nemokamai. Norisi plėsti medicininių grožio paslaugų pusę, nes man patinka matyti ilgalaikius rezultatus, kurie keičia gyvenimą, suteikia pasitikėjimo“.

Blakstienų pakėlimas keratinu (angl. Yumi Keratin Lash Lift), pasak Erikos, šiuo metu yra bene populiariausia nauja procedūra. Pertraukomis tarp blakstienų priauginimo klientės nori natūralesnio rezultato, tad Yumi lashes yra puiki išeitis. „Keratinas ir gydo, ir riečia, ir dažo blakstieną, nenaudojama chemijos, tad ši procedūra labai madinga, ji atliekama net Harrods parduotuvėje bei kituose prestižiniuose centrinio Londono salonuose ir kainuoja dvigubai daugiau nei pas mus“, - grožio pasaulio naujienomis dalinasi lietuvė.

Saloną reikėjo paruošti nuo nulio, įrengimo darbai truko apie tris mėnesius. Sutuoktiniai dirbo dieną naktį, virtę ir statybininkais, ir interjero dizaineriais. Saloną reikėjo paruošti nuo nulio, įrengimo darbai truko apie tris mėnesius. Sutuoktiniai dirbo dieną naktį, virtę ir statybininkais, ir interjero dizaineriais.
Sutuoktiniai ir verslo partneriai. Erikos vyras Luke teikia tatuiruočių šalinimo lazeriu paslaugas.

Aštuoniolikos į Londoną

Su Lietuva Erika atsisveikino sulaukusi aštuoniolikos, prieš dvylika metų. „Sunkus Lietuvoje buvo mano gyvenimas. Neturėjau net ko palikti išvažiuodama. Vienintelę močiutę“, - pasakoja ji. Erikos tėtis mirė kai mergaitei tebuvo septyneri. Mama paniro į alkoholio liūną ir vienintele užuovėja vaikui tapo močiutės namai Kaune. „Buvo dienų kai neturėjome ko valgyti ir pinigėlių pakakdavo tik kruopom. Labai padėjo kai kurie kaimynai. Draugių tėvai mums kartais atnešdavo maisto, paskolindavo pinigų iki močiutės pensijos. Taip ir augau. Nebuvau labai sunkus vaikas, bet charakterį parodydavau, jei reikėdavo. Ir labai nemėgau mokyklos“, - prisimena Erika.

Baigus vidurinę atėjo sprendimų metas – kaip gyventi, ką veikti, kur eiti toliau, ar išgalės ji toliau mokytis, studijuoti? „Draugė su vyru jau buvo įsikūrusi Londone, tuomet galėjom laisvai keliauti ir dirbti Europos Sąjungoje, tad nusprendžiau pabandyti ir aš. Susikroviau lagaminą. Atsisveikinau su močiute. Ji labai pergyveno, bet kitos išeities tuo metu nemačiau. Planas buvo aštuonis mėnesius padirbėti Londone ir grįžti studijuoti į Lietuvą“.

Skaitydami šią kelionės ir gyvenimo Londone pradžios istoriją, daugelis emigrantų, tikriausiai prisimins ir savo kelius. Jie visi labai skirtingi, bet tuo pačiu panašūs. Apsistojusi pas draugę Erika nesitikėjo, kad bus taip sunku. Londonas – juk galimybių miestas. Daugeliui atrodo lengva: atvažiuoji, susirandi gerai apmokamą darbą ir mėgaujiesi gyvenimu, retkarčiais pataupydamas ateities planams. Anglų kalbą juk kalėme mokykloje, tad jokių problemų, bendrausi laisvai ir skaldysi angliškas frazes kaip profesionalas. „O taip, aš irgi įsivaizdavau, kad mano anglų kalba labai gera. Bet pirmosiomis dienomis nesuprasdavau, kas man sakoma. Stovėdavau ir žiūrėdavau, - juokiasi Erika. – Bandžiau dirbti kavinėje. Susirinkdavo aplinkinių ofisų darbuotojai. Jie manęs paprašydavo „cup of tea“, aš suprasdavau - „cappuccino“. Teko atsistatydinti. Stresavau, kad nieko nesuprantu ir nesigauna man integruotis į britišką pasaulį“.

Darbas viešbutyje – dar vienas daugelio atvykėlių planas. Įsijungi dulkių siurblį, tvarkaisi kambarius po nosim niūniuodamas mėgstamas melodijas, tarsi namų valdytoja Freken Bok, niekas tavęs nekalbina, tau to ir nereikia. Realybė – ne animacinė istorija. Per aštuonias valandas, už minimalų atlygį, lietuvei reikėdavo išvalyti keturiolika kambarių, kurių laikinais malonumais mėgaudavosi vis nauji svečiai. Spaudimas iš prižiūrėtojų – be jokio gailesčio ir užuojautos. „Per aštuonias valandas nespėdavau, tad su ašaromis akyse dirbdavau viršvalandžius, už kuriuos, žinoma, niekas nemokėjo. Plušau garsiausiuose pasaulio viešbučiuose, pavyzdžiui, Savoy. Bet kuo viešbutis turi daugiau žvaigždučių, tuo griežtesni reikalavimai darbuotojams“, - prisimena Erika.

Trijų mėnesių darbo viešbutyje Erikai užteko iki kaklo. Savo akimis įsitikinusi, kad gyvenimas Londone ne rožėmis klotas mergina jau planavo kelionę atgal į Lietuvą. Draugė sunkiausiu momentu įtikino nepasiduoti ir bandyti toliau. Su „A to Z“ žemėlapiu/gidu rankose Erika patraukė link įdarbinimo agentūros. Jau tą pačią dieną jai pasiūlytas naktinis darbas spaustuvėje. „Nuo šešių vakaro iki šešių ryto rūšiuodavau įvairias brošiūras. Bet man visai patiko darbuotis naktimis. Už nugaros nestovėdavo eilė vadovų, prie didelio stalo rūšiuodami spaudinius su panašaus likimo kolegomis iš įvairių šalių turėdavome laiko pakalbėti, pajuokauti. Susiradau daug draugų. Dirbau be išeiginių, bet juk to čia ir atvažiavau“.

Vėliau restoranuose kelis metus plušėjusi mergina visada svajojo apie nuosavą verslą. „Nenorėjau tenkintis tuo, ką duoda gyvenimas. Visuomet stengiausi siekti aukščiau, eiti toliau. Seniau svajojau apie nuosavą restoranų tinklą, o šiuo metu - apie grožio salonų karalystę. Galbūt kitais metais pavyks išsiplėsti iki centrinio Londono“.

Londonietė ir Erika. Londonietė ir Erika.

Išgelbėjo mamą

Po aštuonių mėnesių, kaip ir planavo, Erika grįžo į Lietuvą. Tačiau mirus močiutei, ji pasuko atgal į Londoną. „Ji buvo vienintelis žmogus, kuris gimtinėje dar manęs laukė, o jai iškeliavus Lietuvoje nebeliko nieko, nusprendžiau namus kurti svečioje šalyje, - pasakojimą tęsia ji. – Darbą fabrikuose iškeičiau į padavėjos. Užsidirbdavau nemažai arbatpinigių, tad buvau patenkinta“.

Lietuvė su padėklais lakstydavo centrinio Londono garsiausiuose restoranuose, mat buvo nusprendusi su mažesniais ir paprastais net neprasidėti. Negąsdino net tai, kad kuo garsesnis restoranas, tuo daugiau taisyklių ir reikalavimų. „Nebijojau rinktis geriausias vietas. Juk kas blogiausio gali nutikti? Interviu metu išgirsiu „ne“ ir tiek. Eidavau ir priimdavo, - šypsosi lietuvė. – Manau todėl, kad buvau maloni, kantri, darbšti“. Erikai teko dirbti The Wolseley, garsėjančiu angliškais pusryčiais ir čia pietauti susirenkančiais kostiumuotais verslininkais. J Sheekey Covent Garden’e. Julie’s Notting Hill’e. Puikūs restoranai, žymūs jų klientai. „Aptarnavau daugybę pasaulinio garso žvaigždžių, dainininkų, aktorių: Rolling Stones gitaristą Ronnie Wood, dainininką Gary Barlow, X Factor teisėją Simon Cowell, aktorių Matt LeBlanc. Į Julie’s, per Valentino dieną, užsuko netgi princas Haris su tuometine drauge Chelsea. Tikrovėje jis toks pats paprastas ir malonus kaip ir vaizduoja žiniasklaida. Tikras princas 'charming'. Valgė dešreles su bulvių koše (angl. Bangers and mash, vienas iš tradicinių britų patiekalų). Apsauga, žinoma, sėdėjo keturių staliukų atstumu ir smalsūs žvilgsniai jį varstė be gailesčio“.

„Atsistojusi stipriau ant kojų supratau, kad vienintelis man artimas likęs žmogus yra mano mama. Grįžusi atostogų į Kauną aš ją išsivežiau su savimi. Supratau, kad jei neištiesiu pagalbos rankos, jos greit nebeliks“.

Ši Erikos pasakojimo dalis nuoširdžiai sujaudino. Gležna mergina, dar tik pati lipdanti savo gyvenimo pamatus, tarsi plytą po plytos dėliojanti ateities namus, turi drąsos padėti alkoholizmu sergančiai mamai. „Kalbėjau su ja, vežiau pas gydytojus, - tarsi savaimę suprantamą dalyką dėsto ji. – Mama pripažino ir suvokė, kad turi problemų, sutiko gydytis ir keistis“. Nuo to laiko, jau devynerius metus, Erikos mama taip pat gyvena Londone. Dukros pagalba suradusi jėgų ir valios, susitvarkiusi problemas, išnirusi iš alkoholizmo pelkės, nusiplovusi, tarsi purvus, savo praeitą gyvenimą. 

„Smagu, kad tai įvyko. Yra nemažai panašių istorijų, bet pikta, jog kiti tiesiog palieka savo tėvus ar artimus kapstytis tose situacijose. Aš suvokiau, kad negaliu taip elgtis, nes daugiau nieko neturiu. Žinoma, labai bijojau. Gyvendama Lietuvoje visko mačiau, būdavo bemiegių naktų, klyksmų ir triukšmo. Bet aiškiai mamai pasakiau, kad jei važiuos su manimi, aš daugiau nebenoriu tokio gyvenimo ir nesitaikysiu su juo. Bijodavau, kad išėjusi į darbą paliksiu vieną ir grįžusi rasiu panašius vaikystės vaizdus. Tačiau džiaugiuosi, kad jų niekada nebeišvydau. Padėjo gydymo kursas ir tai, kad pasikeitė visa aplinka, atmosfera, draugai. Pusę metų leidau mamai ilsėtis, nedirbti, buitimi rūpinausi aš. Vėliau suradome auklės darbą. O šiuo metu ji padeda man auginti dvejų metukų dukrytę, savo anūkę“, - klausau mamos ir dukros istorijos.

„Galbūt atrodau gležna, bet jei nusprendžiu kažko imtis, tai ir stengiuosi, nes žinau, kad niekas kitas už mane to nepadarys. Nuo mažens savimi rūpinuosi. Esu gal net per daug savarankiška. Šeimoje mažai leidžiu kitiems pasireikšti. Prisiimu ir turiu daug atsakomybės savo gyvenime. Bet man patinka rūpintis žmonėmis – ir savais, ir svetimais. Noriu padėti, duoti, ne todėl, kad dabar visko turiu užtektinai ir daug, bet todėl, kad žinau, ką reiškia nieko neturėti“.

*Dr Leah – Leah Totton, vieno garsiausių BBC realybės šou Mokinys (angl. The Apprentice) nugalėtoja, laimėjusi 250 tūkst. svarų sterlingų bei žymaus verslininko sero Alan Sugar palaikymą. Savo botokso imperiją įkūrusi Leah lietuvės salone dažniausiai lepinasi masažais, pedikiūrais ir manikiūrais.

Luxurious Beauty Boutique Laser & Beauty Clinic
Evergreen Apartments, 253-269 High Rd, Woodford, Woodford Green IG8 9FB
T: 020 8505 0001
I: www.luxuriousbeautyboutique.co.uk

Luke Harrods sporto papildai
Extrifit Shop, 133 Ballam Street, E13 8AF
I: www.nutritions4sport.com

Realybės šou The Only Way is Essex žvaigždė Frankie Essex ir grožio konkursų nugalėtoja Cherelle Patterson. Realybės šou The Only Way is Essex žvaigždė Frankie Essex ir grožio konkursų nugalėtoja Cherelle Patterson.
Realybės šou The Only Way is Essex žvaigždė Lauren Goodger. Realybės šou The Only Way is Essex žvaigždė Lauren Goodger.
Tatuiruočių šalinimas lazeriu - viena iš populiariausių procedūrų. Tatuiruočių šalinimas lazeriu - viena iš populiariausių procedūrų.

Norite istorijos apie jus ir jūsų verslą? Rašykite: [email protected]

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai