Balandžio 24, 2015
Emigrantės knygą apie lieknėjimą parašė viena kitos nemačiusios
Kristina Stamp
Knygos autorės gyvai susitiko likus 15 min. iki knygos pristatymo. © Asmeninio archyvo nuotr.

Daugiau 6000 tūkstančiai pasekėjų Facebook‘o puslapyje, žaibiškai išpirkta knyga Lietuvoje bei Jungtinėje Karalystėje. Jau trečiojo leidimo sulaukusi knyga vos padėta į knygynų lentynas iš jų dingsta nespėjus net mirktelti. Draugių, mamų, seserų ir net vyrų knyga siunčiama į Daniją, Vokietiją ir net Ameriką. Tokios sėkmės susilaukė naujausia knygynų sensacija - „Slaptas sulieknėjusios merginos Dienoraštis“.

Ypatingas bei intriguojantis bendraautorių Anželikos Liauškaitės, gyvenančios Liverpulyje ir Modestos Žukauskienės, gyvenančios Kopenhagoje, dienoraštis parašytas ypatingu būdu. Po metus trukusio kūrybinio proceso, merginos vieną kitą gyvai sutiko 15 minučių iki knygos pristatymo.    

Anželika ir Modesta mielai dalijosi savo įspūdžiais bei išgyvenimais rašant gyvenimo būdo vadovą, kuris ne tik subūrė ir suvienijo nemažą ratą moterų bendram tikslui – sveikesniam gyvenimo būdui, bet ir padėjo joms atsikratyti nereikalingų kilogramų.

„Slaptas sulieknėjusios merginos Dienoraštis” - kas tai, romanas, vadovas, patarimų rinkinys, dienoraštis ar viskas viename?

Anželika: Svarbiausia idėja buvo parašyti knygą, kuri ne tik mokytų, atrinktų teisingus receptus ar nurodytų vien tik taisykles, kurias turėtų prioritizuoti sveikos gyvensenos būdą praktikuojantis žmogus, bet kartu papasakoti istoriją, kuri būtų artima, nuoširdi ir įdomi šiuolaikinei moteriai. Juk mes dažnai ieškome įkvepiančių pavyzdžių.

Anželika Liauškaitė (Asmeninio albumo nuotr.). Anželika Liauškaitė (Asmeninio albumo nuotr.).

Štai todėl su Modesta skaitytoją siekėme sudominti, motyvuoti arba tiesiog nejučiomis užkrėsti entuziazmu, pasitikėjimu, o po to visus patarimus bei pagrindines žinias sudėliojome tokiu nuoseklumu, kad būtų kuo paprasčiau mokytis ir sekti.

„Sulieknėjusios merginos Dienoraštis“ susideda iš dviejų pagrindinių dalių: realios moters – Smiltės lieknėjimo ir likimo istorijos bei pagrindinių sveikos gyvensenos principų. Mes iškart tikslingai siekėme, jog perskaičius mūsų knygą norėtųsi ir toliau domėtis sveika gyvensena, o ne numesti viską į šalį nebaigus skaityti iki galo, kaip dažnai nutinka su įvairias dietas siūlančiomis knygomis. Sėkminga trumpalaikė dieta ne išeitis, svarbiausia pradėti nuo teisingų knygų, kad vėliau kiltų dar didesnis noras domėtis savarankiškai.

Kaip kilo mintis parašyti tokią knygą ir dar į pagalbą pasitelkti kitą rašytoją, kurios asmeniškai net nepažinojote?

Modesta: Viskas prasidėjo, kai pati pradėjau domėtis teisingu lieknėjimu, kuris neįpareigoja atsisakyti mėgstamų produktų ar patiekalų ir svorį padeda išlaikyti ilgam tokį, kokio nori.

Modesta Žukauskienė (Asmeninio albumo nuotr.). Modesta Žukauskienė (Asmeninio albumo nuotr.).

Sulieknėjusi pati turėjau tiek daug energijos, kad tai neliko nepastebėta aplinkinių, kuriems taip pat reikėjo išspręsti šią problemą.

Savo mieste įkūriau lieknėtojų klubą, kuriame susitikdavome kas savaitę ir nuoširdaus bendravimo pagalba sprendėme kartu iškilusius klausimus. Pasiekėme puikių rezultatų.

Kai išvykau iš Lietuvos gyventi į Sankt Peterburgą, o veliau ir į Kopenhagą, supratau, kad vienintelis būdas perduoti sukauptas žinias - parašyti knygą.

Kodėl susisiekėte būtent su Anželika?

Prie dienoraščio pati viena dirbau apie tris mėnesius ir tai buvo nemigo naktys iki ketvirtos valandos ryto, kol vieną ankstyvų rytą į galva šovė mintis, kad užteks dirbti vienai, man reikia pagalbos iš moters, kuri jau būtų parašiusi knygą ir žinotų kaip dienoraštį paruošti kuo profesionaliau ir įdomiau.

Per savaitę į „Facebook” žinutę man parašė Andželika. Ten buvo kvietimas pažiūrėti jos kūrinį „Slaptas dienoraštis“.

Iškart supratau, kad privalau su šia nuostabia moterimi pasidalinti tuo, ką jau esu pradėjusi, pakviesti dirbti kartu, dalintis idėjomis ir sukurti kitokio stiliaus knygą. Dirbome metus laiko, o rezultatas buvo įvertintas jau po kelių savaičių, kai knyga pasirodė knygynų lentynose.

Daugiau apie kitas Andželikos Liauškaitės knygas ir jos asmenybę galite paskaityti šiame „Londonietės” straipsnyje.

Anželika, „Slaptas sulieknėjusios merginos dienoraštis“ labai skiriasi nuo tavo pirmosios „Nukarūnuoti karaliai knygos.“ Kaip sekėsi rašyti visai kitokio pobūdžio gyvenimo būdo vadovą?

Kai turi konkretų tikslą - sukurti įdomią bei naudingą sveikos gyvensenos knygą, mintys kažkaip nejučia pačios aplanko ir sudėlioja pasakojimus teisingu nuoseklumu. Be to, man ši tema niekada nebuvo svetima, nes nemažai metų praleidau intensyviai sportuodama bei savarankiškai domėdamasi sveika gyvensena; tai mano gyvenimo būdas.

Žmonės, kurie domisi sveika gyvensena, turėtų pirmiausia pagalvoti, kad mažos porcijos ar griežti apribojimai ne visada būna pats geriausias sprendimas. Kasdienybė pirmiausia turi teikti džiaugsmą ir gerą savijautą.

Moteris, palengvėjusi keliais kilogramais bei išmokusi teisingai maitintis, pradeda ne tik didžiuotis savo patobulėjusiomis kūno linijomis, ji dažniau būna geros nuotaikos bei išmoksta išsiugdytą motyvaciją, o kartu ir kantrybę nukreipti į kitus gyvenimo tikslus.

Taip pat svarbu, jog atradusi savo asmeninį sveikos gyvensenos viduriuką, moteris pradeda dalintis savo žiniomis ir patarimais su savo artimaisiais, draugais bei kolegomis. Sveika gyvensena yra puiki iniciatyva paskatinti ir kitus neapleisti savo kūno, jį gerbti bei puoselėti. Turbūt ne veltui graikų filosofas Platonas teigė: „Kūno grožis, sutapęs su sielos grožiu, sudaro harmoningą žmogų.“

Gyvenate skirtingose šalyse, per tuos metus, kol rašėte knygą, ar nebuvo kilęs noras susitikti? Ar tiesiog norėjote išsaugoti intrigą ir labai neįprastą, gal net paslaptingą knygos rašymo būdą?

Modesta: Noras visada buvo susitikti, bet norėjosi išlaikyti intrigą ir pirmą kartą susitikti per knygos pristatymą. Taip ir nutiko. Viena kitą pamatėme likus penkiolikai minučių iki pristatymo.

Anželika: Žinoma, kad kilo, juk su Modesta susirašinėjome ne tik apie knygą, todėl visada buvo įdomu tiesog susitikti ir paplepėti kaip draugėms.

Kaip vyko kūrybinis procesas ir kiek laiko užtrukote, kol parašėte knygą?

Anželika: Rašydomos knygą nuolat rašėmė vieną kitai laiškus, susirašinėjome per „Facebook'ą, o svarbiausius aspektus aptarinėjome telefonu.

Parašyti knygą man užtruko apie keturis mėnesius, tačiau taisymai, tobulinimas, jos vizualus kūrimas bei darbas su leidėju bei maketuotojais šį procesą pratęsė į labai intensyvius bei produktyvius metus. Kuriant knygą šį kartą reikėjo galvoti ne tik apie jos tekstą ar turinį, reikėjo sugalvoti, kaip atrodys puslapiai, viršelis, kokias nuotraukas naudosime, kaip jas susiesime su tekstu, reikėjo įdėti nemažai pastangų, kad tie žmonės, kurie prisidėjo prie knygos būtų laimingi, jog sutiko dalyvauti. Labai norėčiau jiems visiems padėkoti.

Modesta: Metus laiko diena iš dienos Anželika rašė, o aš skaičiau, pildžiau, siunčiau atgal, vėl redagavom, pridėjom ką nors, braukėm ir vėl tarėmės.

Kokios emocijos užplūdo supratus, kad galų gale pasiekėt tą tikslą?

Anželika: Turbūt didžiulis palengvėjimas, kad štai pagaliau galėsiu nors kartą gerai išsimiegoti ar bent šiek tiek patinginiauti. Vėliau, žinoma, sekė knygos pristatymas Lietuvoje, laukimas, bei buvo nekantru bandant atspėti, kaip knygai seksis ir kaip ją priims Lietuvos moterys.

Modesta: Kai išsiunčiau galutinį variantą į spaustuvę ir supratau, kad kelio atgal nebėra dar kažką paredaguoti, išjungiau kompiuterį, pasijungiau mėgstamiausią muziką per ausinuką ir išlėkiau pasivažinėti dviračiu. Buvo saulėta lapkričio diena Kopenhagoje, atrodė, kad aplinkiniai šypsosi ir sveikina baigus metų darbą.

O kai grįžau namo, saldžiai išsimiegojau, prieš tai pasidalindama su draugais žinute: „Iškeliavo į spaustuvę“.

Kas gi sugalvojo tokį intriguojantį pavadinimą? Kodėl „slaptas” dienoraštis?

Anželika: Pavadinimui turbūt turėjo įtakos tai, jog FMAG aš kūriau savo straipsnių „Slaptą dienoraštį“, kurį Modesta prieš parašydama man savo pirmąjį laišką, pirmiausia ir perskaitė.

Modesta: Pirmas knygos pavadinimas buvo „Sulieknėjusios merginos Dienoraštis“, bet kai pamačiau, kad Anželika rašo „Slaptas dienoraštis“- nieko nelaukus papildžiau knygos pavadinimą žodeliu „Slaptas.“

Ar knyga skirta tik moterims, o gal patarimų ras ir vyrai?

Anželika: Rašydamos knygą siekėme, kad skaitytojos nekantrautų ją atsiversti ir būtų suinteresuotos nesudėtingai keisti savo senus, ydingus įpročius, todėl ši knyga privalėjo būti ne tik naudinga, bet taip pat ne mažiau įdomi.

Modesta visada žinojo, jog knygą turės savo tęsinį ir tolesnį gyvenimą, todėl dabar turime šaunią ir aktyvią „Facebook'o” grupę, kurios narių gretos nuolat gausėja jau dabar prisijungusių moterų per 6000. Kiek pastebėjau, ne viena moteris šią knygą gavo dovanų iš vyrų, todėl esu tikra jie taip pat šia knyga domisi.

Modesta: Knygą rašėme galvodamos vien tik apie moteris, bet žinau, kad vyrai ją taip pat skaito. Tik ar norėdami sulieknėti ar norėdami suprasti vidinį moters pasaulį? Juk knygoje tiek daug moteriškų paslapčių...

6000 moterų – ne juokas?

Modesta: Į grupę kasdien prisijungia daugiau nei  šimtas naujų narių, o tai rodo, kad ši tema yra labai aktuali. Kad spėtume su visomis pabendrauti ir pamotyvuoti, jog nepasiduotų būtent ir sukūrėme šią grupę. Moterys joje padeda viena kitai, motyvuoja, pataria - tai yra taip nuostabu, nes visos gauna dėmesio! Kiekvienos savaitės sekmadienį visos sveriasi ir siunčia rezultatus į grupę, kad pasidžiaugtų, o gal net pasigirtų, jog knygos ir grupės pagalba joms pavyko sulieknėti. Visos kartu per du mėnesius jau atsikratėme virš 900kg.

Ką patartumėte moterims, kurios nelabai turi laiko sportuoti? Ar manot, kad be sporto gerų rezultatų nebus?

Anželika: Tinkama bei mėgiama sporto šaka visada didelis privalumas, nes sportas grūdina ir  stiprina mūsų imunitetą, tik svarbiausia pasirinkti ne tai, ką renkasi visi, o tai, kas miela.

Jei turi hobį, o ne prievolę, net būdama labai užsiėmusi tikrai sau atrasi pusvalandį, geriausiai tam tinka tiesiog anksčiau atsikelti ryte ir prailginti savo dieną. Moterims, kurios niekaip negali ištrūkti iš darbo ar namų siūlau daryti mankštą, juk galima net internete pasiieškoti pratimų arba tiesiog vieną arba du kartus pasikonsultuoti sporto klube.

Iki šiol keliuosi į darbą anksčiau tam, kad padaryčiau mankštą ir spėčiau išsispausti šviežių greifruktų sulčių. Visgi sulieknėti galima ir nesportuojant, tačiau jei norisi geriau jaustis, būti žvalesnės nuotaikos, sportas tikrai veikia geriau nei stiprios kavos puodelis.

Modesta: Mano praktika ir dienoraščio skaitytojų istorijos rodo, kad galima sulieknėti ir be sporto. Bet klausimas toks: ar aš noriu tik sulieknėti ar taip pat dar ir turėti gražų ir stangrų kūną? Dienoraštyje kalbama, jog moteris pirma turėtų išsiugdyti lieknos merginos įpročius, o tik praėjus daugiau nei mėnesiui, pradėti daugiau judėti. Galime pradėti nuo pasivaikščiojimo po parką, kuris yra šalia namų. Vėliau - nuo greito ėjimo. Dar vėliau - nuo lengvo bėgimo, kol galiausiai pastebėsime, jog norisi užsiimti intensyvesniu judėjimu. Viską darykime mažais žingsneliais, bet užtikrintai.

Pasidalinkite savo ateities planais. Gal vėl ką nors kursit kartu?

Modesta: Grupėje pačios moterys gaminasi „Slapto Dienoraščio“ puodelius, užrašų knygutes, apyrankes ir t.t., ir nuolat klausia ar bus tęsinys? Būtų nuodėmė nedaryti to, ko nori mūsų skaitytojos. Todėl taip, aš jau dabar ruošiu naujus leidinius, kurie bus ne tik mamoms, bet ir jų vaikučiams. Aš visur kalbu apie tai, kad labai svarbu bendrauti, kada moterys nori lieknėti ar tiesiog pakeisti gyvenimo būdą, todėl ir kiti mano projektai ir leidiniai susiję su skatinimu bendrauti, tik šį kartą, kad vaikai ir tėvai daugiau bendrautų vienas su kitu. Tikiu, kad nauji projektai taip pat bus labai sėkmingi, nes tai naujos idėjos ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Europoje.

Anželika: Planų išties daugybė tik spėk suktis, tačiau ar vėl kartu kursime parodys tik laikas. Šiuo metu ruošiu savo naują knygą, tad kol vienas darbas nebaigtas nesinori ateičiai užbėgti už akių, o labiau susikoncentruoti ties tuo, kas šiuo metu ypač svarbu ir kūrybiškai brangu.

Ką norėtumėte palinkėti skaitytojams?

Anželika: Moterims norėčiau pirmiausia palinkėti mylėti ir puoselėti ne tik išorę, bet pirmiausia tai, ką jaučiame savo širdyje, apie ką svajojame. Nuoširdumas, talentas, charizma ir geri darbai visada puoš labiau nei tobula išvaizda, tačiau jei norisi iššūkių, jei trokštate pasikeitimų bei manote, jog tada jūsų akys ims dar labiau spinduliuoti laimę bei moteriškumą, niekada neatidėliokite to kitai dienai.

Viskas prasideda tada. kai susikuriate tikslą ir svajonę, jei tai išties jums svarbu, visada tam atrasite laiko.

„Slaptas sulieknėjusios merginos dienoraštis“ yra puikus impulsas ir pirmasis patarėjas toms moterims, kurios nori viską atrasti vienoje knygoje, todėl neabejoju, jog vėliau norisi semtis vis daugiau ir daugiau žinių, kurios nejučia mums tampa, tiesiog maloniu ir džiaugsmingu įpročiu arba dar šauniau - hobiu. Linkiu visiems būti sveikiems ir laimingiems.

Modesta: Linkiu kuo greičiau išmesti iš galvos tokias mintis kaip „Aš negaliu“ „Tai ne man“ „Neįmanoma“ „Man nepavyks, nes jau n kartų bandžiau“.

Galiu drąsiai sakyti, kad tai NETIESA. Jūs galite daugiau, nei manote, kad galite. Jei manote, kad neturite galimybių įgyvendinti to, ko taip trokštate, įsikalkite sau į galvą, kad VISADA VISAS GALIMYBES KURIATĖS JŪS PAČIOS. Gana būti pasėkme. Būkite priežastimi ir darykite tai, kas Jums labiausiai patinka. Jūs galite!

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai