Rugpjūčio 16, 2020
Buvusi vokalistė Andra Narkūnaitė – Alqadhi: „sportas man padėjo išsikapstyti iš depresijos“
KRISTINA HOROMAN

Ar prisimenate kaip atrodė populiarios muzikos scena Lietuvoje prieš dvidešimt metų? Jei taip, atpažintumėte aštuonis energingus jaunuolius, ‘išmynusius’ visus pop muzikos takus šalyje - grupę ‘Mink Taką’. Šiandien grupės žavioji vokalistė ANDRA NARKŪNAITĖ – ALQADHI - profesionali sporto trenerė, 'Shapes With Andrea' įkūrėja, dviejų talentingų mergaičių mama, kuri savo sveikos gyvensenos pavyzdžiu užkrečia kitus.

Skaudi netektis

Andra buvo vos devyniolikos, kai baigėsi muzikinė karjera. Vidurinę mokyklą lankiusi Kulautuvoje, Kaune, vėliau ji įstojo į J.Gruodžio konservatoriją, tačiau priėmusi sprendimą emigruoti, paliko mokslus. Vedama traukos iššūkiams ir nuotykiams, pasiryžo užsimetus nedidelę kuprinę ant pečių, išvykti į Londoną visiškai viena. Nors artimieji skeptiškai vertino jos sprendimą, giliai širdyje žinojo, kad Andros būdas jos nepražudys. Atvykusi mergina nespėjo patirti kultūrinio šoko, greitai susirado draugų, darbą ir pastogę bei kibo į mokslus. Ilgai netrukus, sutiko savo gyvenimo vyrą, susilaukė pirmosios atžalos ir pradėjo dirbti vienoje prestižiškiausių Londono klinikų, asistuojant grožio terapijos specialistams. Nors potraukis grožio ir mados industrijai buvo didelis, po kurio laiko, įsigilinusi į darbo specifiką ir šiuolaikinę, kiek iškreiptą grožio sampratą, kurį laiką Andra atsiribojo, norėdama įsiklausyti į save ir suprasti, koks yra jos pačios grožio ir sveikos gyvensenos suvokimas.

Savęs paieškas nutraukė iš Lietuvos pasiekusi žinia apie mamą užklupusią klastingą ligą. Po poros įtemptų metų kovos su vėžiu, nuolatinio blaškymosi tarp Londono ir Kauno, Andra ir jos artimieji buvo priversti susitaikyti su pagrindinės šeimos grandies netektimi ir tęsti, o gal tiksliau pradėti gyvenimą iš naujo. Lengva nebuvo. Širdgėla Andrai atrodė negailestingai griaunanti viską iš po kojų.

Dovana, pakeitusi gyvenimą

Tamsiausiu gyvenimo periodu teko patirti net depresiją, todėl Andros vyras, visad buvęs šalia ir palaikęs mylimąją iš visų jėgų, nusprendė surizikuoti ir pasiūlyti žmonai nebūdingą veiklą, siekiant nukreipti liūdesį į produktyvumą. Jis padovanojo DVD su sporto treniruotėmis, kurios pasižymėjo ne tik kūno tonuso, bet ir psichologinės būklės gerinimu. Į dovaną pažvelgusi skeptiškai, visgi buvo įkalbėta pabandyti. „Kitą dieną aš verkiau. Iš skausmo. Man niekada taip neskaudėjo raumenų. Ir kuo labiau skaudėjo, tuo greičiau budo mano vidinis žvėris, nukreipti vidinį skausmą į fizinę jėgą. Nuo tos dienos, aš esu visiškai priklausoma nuo sporto ir galiu teigti, kad būtent jis padėjo išsikapstyti iš depresijos“, - pasakoja Andra.

Pajutusi motyvaciją, o vėliau ir stulbinančius išvaizdos pokyčius, Andra dažnai girdėdavo, kad ji - tikras įkvėpimas. Tai paskatino ją svajoti apie karjerą sporto industrijoje. Pradėjusi mokytis sporto trenerės amato London College of Beauty Therapy (LCBT) koledže  ir atskleidusi muzikalumo, lyderio ir komunikabilumo savybes, ji buvo nominuota kaip geriausia metų studentė.

Andra su vyru ir dukrelėmis. Andra su vyru ir dukrelėmis.
Andra su vyru. Andra su vyru.
Andra su vyru ir dukrelėmis. Andra su vyru ir dukrelėmis.

Darbas be atlygio ir didžiausias iššūkis

Baigusi koledžą ji patirties sėmėsi The Gym sporto klube. Pradžioje grupėje treniravo vos penkis žmonės, bet palaipsniui salė pilnėjo, kol pasiekė šimtinę minią ir galiausiai darbo kalendoriuje visiškai neliko vietos. Andra netgi nominuota kaip geriausia trenerė. Tai paskatino ją dar labiau gilinti savo žinias, todėl patirties stalčius sparčiai pildėsi naujais kursų sertifikatais ir pasiekimų diplomais. Andra prisimena: „Atradau save, o laimingi klientai ir jų rezultatai man buvo didžiausias įvertinimas. Bet vėliau susidūriau su iššūkiu, kai turėjau įkainoti savo paslaugas. Buvo labai nesmagu pasakyti žmonėms, kad nuo šiol mano laikas ir patarimai kainuos“.

Klientų žinutės pravirkdo

Šiandien, net ir sudėtingos pasaulinės situacijos metu, nestinga darbo - klientai iš viso pasaulio sportuoja namuose, ji rengia tiesiogines transliacijas ir konsultacijas internetu. Andra rodo savo klientų rekomendacijas ir jų išvaizdos ir pasaulėžiūros pokyčius bei su pasididžiavimu priduria, kad jai yra garbė asistuoti VIP klientus, tokius kaip Londono magnatus, galerijų savininkus ir žinomas damas. „Darbas su tokiais žmonėmis niekuo nesiskiria nuo kitų mano klientų, gal tik tuo, kad esu lankstesnė finansiniu atžvilgiu tiems, kurie negali sau leisti tiek, kiek sėkmingi verslininkai, bet vis tiek nori būti aktyvūs ir sveiki“, - tvirtina buvusi ‘Mink Taką’ žvaigždė, neretai sulaukianti savo klientų laiškų, kuriuose dėkojama už įkvėpimą ir puikius rezultatus. 

Aplinkiniai Andrą apibūdina kaip motyvatorę, o paklausta, kas įkvepia ir motyvuoja ją pačią, atsako: „vienareikšmiškai, mano mama. Daviau jai pažadą, kad būsiu sveika ir pasaulį darysiu geresniu, visai kaip ji. Ji buvo didis žmogus. Savo gyvenimo kryptį radau. Ir žinau, kad ji manimi didžiuojasi“.

Buvusios grupės 'Mink Taką' nariai po dvidešimt metų. Buvusios grupės 'Mink Taką' nariai po dvidešimt metų.
Buvusios grupės 'Mink Taką' nariai po dvidešimt metų. Buvusios grupės 'Mink Taką' nariai po dvidešimt metų.
Buvusios grupės 'Mink Taką' nariai po dvidešimt metų. Buvusios grupės 'Mink Taką' nariai po dvidešimt metų.

Ragina grožį kurti savo jėgomis

Andra - estetikos fanatikė, tačiau yra užtikrinta, kad prieš priimant sprendimą gultis ant operacinio stalo, pirmiausia, reikia pabandyti suvokti tikruosius poreikius ir atrasti valios stiprybę. „Verčiau užsispirti ir disciplinuoti save, nei ryžtis, rizikuoti ir visiškai priklausyti nuo kitų žmonių. Akis galime apgauti, bet savo širdies – niekada“, tikina Andra ir priduria, kad augindama dvi mergaites, ji stengiasi savo pavyzdžiu formuoti dukrų pasaulėžiūrą ir tvirtą poziciją šiame pasaulyje, kai grožis tampa įperkamas ganėtinai lengvai. „Mėgstu sakyti, kad sveikame kūne - sveika siela ir atvirščiai. O kai mes sveiki visapusiškai, tada ir esame - gražiausi!“

Sekti Andros pasiekimus galite

Facebook @shapeswithandrea 
Instagram @shapeswithandrea

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai