Sausio 17, 2017
Batų verslas. Anglijos lietuvės ir jos vyro kurtus batus avi Robbie Williams ir Harry Styles
NATALIJA VORONINA 3
Greta ir Tim'as netrukus žada pristatyti moteriškų batų liniją, vyriškus švarkus bei unikalias odines sofas ir dar šįmet atverti savo parduotuvės duris viename prabangiausių Anglijos prekybos centrų – Selfridges.

Daugiau nei 80 tūkst. gerbėjų socialiniuose tinkluose, o klientų rate – populiariausios vaikinų grupės One Direction narys Harry Styles, dainininkas Robbie Williams ir Anglijos futbolo Premier lygos žaidėjas Jamie Vardy –  vos keletą garsių vardų iš nuolat didėjančio žvaigždžių sąrašo. Štai taip savo vos dvejus metus gyvuojantį verslą puoselėja ir sparčiai augina Eves&Gray – prabangių ir itin kokybiškų, šimtus kainuojančių vyriškų batų kompanija, išsiskirianti violetinės spalvos motyvais puošta avalyne, kurią valdo 34-erių metų lietuvė Greta Waring ir jos vyras 36-erių britas Tim Waring.

Essex rajone įsikūrusi šeima augina dvi atžalas: Maxamillion, kuriam treji metai, ir Caius – pusšešto mėnesio mažylį, tačiau, atrodo, kad tai nė kiek netrukdo valdyti verslą. Visai netrukus pora žada pristatyti moteriškų batų liniją, vyriškus švarkus bei unikalias odines sofas ir dar šįmet atverti savo parduotuvės duris viename prabangiausių Anglijos prekybos centrų – Selfridges.

Apie gyvenimą svetur, kūrybą, staiga užsiplieskusią meilę ir ateities planus kalbuosi su žodžio kišenėje neieškančia Greta. Drąsi lietuvė prisipažįsta nesuprantanti atvykėlių, kurie gyvena iš pašalpų, nesuvokianti, kodėl tautiečiai taip dažnai užsibūna statybininko ar padavėjo pareigose, o taipogi teigia niekada neklausanti kitų patarimų, nes pati turi savo tvirtą nuomonę ir yra stipri asmenybė.

Į Jungtinę Karalystę atvykote prieš 12 metų. Kokį įspūdį tuomet paliko ši šalis?
Atkeliavau į Šiaurės Angliją vasarai padirbėti, rudeniop turėjau grįžti atgal į Lietuvą tęsti farmacijos studijas. Ir nors gyvenamoji vieta tuo metu nedžiugino, pati šalis paliko labai teigiamą įspūdį. Neilgai trukus nusprendžiau persikelti į Londoną ir čia gyvenu iki šiol.
Pradžia lengva nebuvo. Iki tol maniusi, kad gerai moku anglų kalbą, čia atvykusi supratau, kad jos visiškai neišmanau. Buvo sudėtinga suprasti skirtingus akcentus. Bet laikui bėgant mezgėsi naujos pažintys, susiradau draugų – Londone tai buvo kur kas lengviau nei Šiaurės Anglijoje, kurioje dominuoja britai. Iki šiol manau, kad jie yra nacionalistai. Ši nuomonė tik dar labiau pasitvirtino su Brexit.

Ar referendumo rezultatai Jums buvo netikėti?
Aš visiškai nenustebau, nes žinojau, kad taip bus. Gyvenu Essex rajone – čia didžioji dauguma pasisakė už išstojimą, tai akivaizdžiai galėjau matyti kad ir įvairiose Facebook grupėse. O štai geresnių rajonų gyventojai, kurie yra labiau išsilavinę, o ne darbininkų klasės, balsavo už pasilikimą Europos Sąjungoje. Mano vyras balsavo likti, jo tėvai – priešingai, ir nors jie – išsilavinę aristokratai, visgi yra senesnių pažiūrų.

Nebuvo skaudu dėl tokio uošvių pasirinkimo?
Ne, nes aš viso to nesureikšminau. Man išvis politika yra neįdomi, nesuprantu, kodėl buvo kilusi tokia suirutė. Kai lietuviai grupėse ūžė, kad „Viešpatie, nutrauks man pašalpą, reiks važiuoti atgal  į Lietuvą“, ėmė juokas. Eikite dirbti, nepasikliaukite pašalpomis – atvažiuoti tik dėl jų ar dirbti už 1000 svarų per mėnesį yra baisu.

Nors teigiate, kad britai yra nacionalistai, Jūsų vyras yra būtent britas. Kodėl ne lietuvis, tarkime?
Su Tim susipažinome 2012-aisiais. Visų pirma mane sužavėjo tai, kad jis yra labai išvaizdus. Tuo pačiu jis turi labai gerą humoro jausmą bei yra išsilavinęs.  Labai greitai po pažinties pradėjome gyventi kartu, o ir piršlybų jokių nebuvo – po keletos mėnesių draugystės aš jam paskambinau ir pasakiau, kad jau užsakiau vestuvėms pokylių salę.
Man patinka vyrai turintys ambicijas, nedirbantys statybose ar padavėjais, todėl lietuviai man niekada ir nepatiko čia Anglijoje. Aš niekada nesvajojau apie darbininką. Norėjau išsilavinusio vyro, pasiekusio ir siekiančio daugiau.

Bet Jūs pati kurį laiką Londone dirbote padavėja.
Taip, bet aš turiu įgijusi išsilavinimą, o padavėjos darbas tebuvo tarpinė stotelė.

Kur susipažinote su savo vyru?
Susipažinome internetu, bet jam iki šiol nejauku pripažinti, kad jis mane taip štai pakalbino.

Kaip Tim tėvai reagavo į taip greitai besirutuliojančius Jūsų santykius?
Jie buvo prieš. Netgi teigė neatvažiuosiantys į vestuves, tačiau prieš pat jas pakeitė nuomonę. Nesu lig šiol tikra, ar tai dėl to, kad aš esu lietuvė, ar dėl to, kad vestuves pradėjome planuoti labai greitai po pažinties. Anyta mane buvo mačiusi tik kartą iki žinios apie planuojamas vestuves. Ir nors tuo metu buvo nemalonu, aš iš dalies ir supratau vyro tėvus, nes jeigu aš būčiau buvusi jų situacijoje, būčiau reagavusi panašiai ar dar stipriau – juk svarbu pažinti žmogų, kurį įsileidi į šeimą.

Kaip su jais sutariate dabar?
Gerai sutariu. Uošviai nėra nusitaikę prieš mane, tiesiog viskas tuomet jiems buvo netinkamai pateikta.

Turite du mažamečius sūnus. Kaip sekasi suderinti verslo puoselėjimą ir šeimyninį gyvenimą?
Esu nuolat užimta, nes reikia ir dirbti, ir vaikus prižiūrėti. Vyresnysis –  hiperaktyvus, jeigu reikia kur išeiti, kviečiu net dvi aukles, nes viena su jais abiem tiesiog nesusitvarkytų.
Atsikeliu labai anksti ir imu dirbti kompiuteriu ar telefonu: net maitindama vaiką, viena ranka atrašinėju elektroninius laiškus ar atnaujinu socialinius tinklus. Mano mobilusis išsikrauna penkis kartus per dieną. Seniau, kai sandėlys buvo prie namų, važiuodavau dirbti ir ten. Dabar turime kompaniją, kuri užsiima siuntimais, tačiau mano diena praeina vis tiek labai greitai. Su draugėmis kavos nelakstau.

Šeimyna. Šeimyna.

Pristatykite trumpai savo verslą. Kodėl batai ir būtent vyriški?
Ši mintis gimė mano vyrui – jis yra iš labai meniškos šeimos. Tim ir namus mūsų dekoruoja, ir mados srityje turi nuostabų stiliaus jausmą. Įprastai vyriški batai yra labai standartiški ir netgi nuobodūs. Mes pasirinkome kokybišką itališką odą ir violetinę spalvą, kuria ėmėme puošti kuriamų batų padus bei raištelius. Ši spalva mums asocijuojasi su karališka prabanga, seksualumu – idėja pasiteisino, klientams ji patinka. Sulaukėme didžiulio pasisekimo ir puikių atsiliepimų.

Kuo Jūs abu užsiėmėte prieš  Eves&Gray kompanijos įkūrimą?
Aš dirbau padavėja Gaucho restorane ir turėjau atsidariusi savo įmonę – pardavinėjau rūbus. Nors ir sekėsi gerai, bet tiek, kiek aš uždirbdavau, lyginant su vyriškų batu verslu, tebuvo menkniekis. Supratau ir tai, kad kelių darbų negaliu atlikti gerai, todėl nusprendžiau sutelkti dėmesį tik į mūsų dabartinį verslą bei šeimą. Vyras savo ruožtu sėkmingai dirbo didelėje kompanijoje viceprezidentu, tačiau jam velniškai trūko kūrybos.

Grįžtant prie batų: kaip vyksta kūrybos procesas?
Oda yra iš Italijos, o pati batų gamyba vyksta keliose vietose (Jungtinėje Karalystėje ir Europoje), priklausomai nuo sukuriamo stiliaus. Mano indėlis yra labiau idėjinis, o štai vyras piešia ir eskizus.
Mes dviese viską kuriame nuo nulio: pateikiame eskizus gamykloms, tada prasideda ilgas kelias, rodos, niekada nesibaigsiančių diskusijų. Ir kai jos jau eina į pabaigą, tuomet vyras skrenda į gamyklą, kur praleidžia apie dešimt dienų, kol išgaunamas galutinis rezultatas.
Nors savo parduotuvės dar neturime, tačiau ji jau mūsų planuose ir dar šįmet turėtų praverti duris prekybos centre Selfridges. Šiuo metu pardavinėjame batus internetu, ypač gelbėja Facebook – čia reklamai išleidžiame apie 1000 svarų per savaitę. Taipogi apie 15 parduotuvių prekiauja mūsų kūriniais: Master Debonair, Dapper Fox Menswear, Souster & Hicks, The Boardroom, A Hand Tailored Suit ir kitos.

Jūsų kurtus batus dėvi ir pasaulinės žvaigždės. Atskleiskite, kas jos.
Harry Styles, Robbie Williams, Jamie Vardy, Wayne Lineker, Calum Best, Shaun Murphy, Willie Thorne, Jamie Cullem, Dane Bowers, Jimmy White, Jake Quickenden, dabar kuriami batai ir Conor McGregor.

Šiuo metu papildomai ėmėte kurti moteriškų aukštakulnių liniją bei sofas, o metų pabaigoje žadate savo gerbėjus nudžiuginti ir vyriškais, išskirtiniais švarkais. Užmojai išties dideli!
Kai pradėjome pardavinėti vyriškus batus, ilgainiui pastebėjome, kad dažnai būtent moterys įsigydavo juos savo išrinktiesiems, supratome, kad galime ir čia turėti paklausą. Ėmėmės moteriškų aukštakulnių kūrybos. Aš pati sukūriau apie dešimt skirtingų modelių.
Moteriški batai taip pat turės violetinius motyvus, išliekame sau ištikimi. Tiesa, jie bus kur kas brangesni už vyriškus, nes jų skaičius bus ribotas, o ir gamyba yra sudėtingesnė. Tai bus aukštakulniai, su kuriais kasdien nevaikščiotumėte ar nešoktumėte, – jie skirti ypatingai progai.
Dėl sofų kūrybos viskas buvo kiek kitaip. Mus pačius susirado viena baldų kompanija bei paprašė sukurti jiems dizainą.
Ir taip, dar šių metų gale pradėsime gaminti vyriškus švarkus. Vėlgi – klasikinius, bet su prieskoniu, jie turės kažką išskirtinio ir tikrai įdomaus.

Pasitraukit Christiano Louboutin'o raudonpadžiai. Netrukus moterys avės aukštakulnius violetiniais padais. Pasitraukit Christiano Louboutin'o raudonpadžiai. Netrukus moterys avės aukštakulnius violetiniais padais.

Investicijos į kūrybą bei reklamą tikrai turėtų būti didelės. 
Taip, tačiau sunkus darbas ir investicijos pamažu atsiperka. Jau septynis pastaruosius mėnesius (iš dvejų metų įmonės gyvavimo) galime sau leisti gyventi tikrai gerai. Žinoma, aš neperku rankinių už 8 tūkst. svarų. Jeigu ką ir įsigyju brangesnio – tai batus, kad galėčiau juos išbandyti bei ugdyti kūrybiškumą savo darbams.

Jūsų vyras dažnai keliauja, o Jūs pati galite dirbti praktiškai iš bet kurio pasaulio kampelio, tereikia kompiuterio ar mobiliojo bei gero internetinio ryšio. Gyvenimas kur nors kitur nevilioja?
Šiuo metu turime namus Anglijoje ir Oliva regione, Ispanijoje, tačiau planuojame keltis į Marbella. Jau tapo tradicija kas vasarą važiuoti į šį kurortą, išsinuomoti vilą ir keletą mėnesių ten gyventi. Taip pat vilioja ir Italija.
Mums reikia gero oro ir jūros. Anglijoje žmonės nelaimingi, oras niūrus, visi dirba kaip arkliai ir nieko daugiau nemato.

Kodėl tiesiog neapsigyvenate Oliva esančiame name?

Nors namas Oliva keturių kambarių su baseinu, mums ten per ramu. Tai gana nuošali vieta. Vakare neapsiausi aukštakulniais ir neišeisi į barą. O mes juk taip mėgstame miestą, šurmulį, pažintis ir puoštis!

Pasidalinkite, kokiais gyvenimo pasiekimais labiausiai didžiuojatės?
Ne pasiekimas, bet išties geras sprendimas buvo, kai atvykau ir nusprendžiau pasilikti gyventi Anglijoje. Ir kompanijos sukūrimas, ir, žinoma, vaikai bei vyras, kuriuo didžiuojuosi, nes dėka jo, esu tokia kokia esu. Ir mano vyras yra toks, mano dėka – kai sutikau Tim, jis buvo gana vėjavaikiškas, tačiau mes kartu susikoncentravome bendrų tikslų vardan.

Mėgstamiausia vieta Londone.
Dievinu piknikus vasarą Hyde Park arba Hampstead Heath, bet labiausiai myliu savo namus.

Mėgiamiausia vieta Lietuvoje.
Kleboniškės prie mano gimtų namų, upė šalia, pasiplaukiojimai baidarėmis prie Anykščių. Patinka būti gamtoje.

Kokį įsimintiniausią patarimą esate gavusi?
Man nepatinka, kai kiti žmonės patarinėja, kažką perša. Tuomet norisi daryti kitaip. Turiu savo nuomonę, esu stiprus žmogus.

Kokią knygą patartumėte paskaityti visiems?
Labai patiko knyga The Secret. Jos dėka išmokau būti pozityvi, vengti negatyvių minčių ir įgijau pasitikėjimo savimi.

Kokie įrašai skamba jūsų muzikos grotuve?
House muzika. Galbūt dėl to praleidau tiek daug vasarų Ibizoje!

Įsimintiniausia kelionė.
Tailandas – per mūsų medaus mėnesį. Būtinai ten sugrįšiu!

Kokiam garsiam pasaulio vyrui norėtumėte pagaminti vakarienę?
Esu labai susižavėjusi Josh Hartnett – man jis tobulas vyras ir aktorius.

O su kokia moterimi mielai išgertumėte angliškos arbatos?
Tik su savo mama – ji pati geriausia.

Kino filmas, kurį rekomenduojate draugams.
Penny Dreadful serialas taip mane sužavėjo, kad esu pasiruošusi žiūrėti iš naujo.

Kur dažniausiai perkate/siuvatės drabužius?
Labai patinka Zara ir Missguided, taip pat apsiperku butikuose.

Kokį mieliausią komplimentą esate išgirdusi?
Iš savo vyro sulaukiu daug gražių žodžių. Jis nuostabus žmogus.

Timas avi Gretos ir jo kompanijos Eves&Gray batus. Timas avi Gretos ir jo kompanijos Eves&Gray batus.

Kokius kvepalus renkatės dienai/vakarui?
Turiu turbūt per 100 įvairių kvepalų, esu dėl jų pamišusi, tačiau vakarui dažniausiai renkuosi Chanel Coco Mademoiselle Chanel Coco Mademoiselle.

Kuo save lepinate?
Šokoladu.

Kaip rūpinatės savo kūnu?
Kasdien sportuoju ir neturiu jokių žalingų įpročių.

Jūsų mėgstamas posakis/filosofija.
Be true, be yourself!

Dievinate... siaubo filmus.

Siaubingai bijote... skristi lėktuvu.

Nemėgstate... gaminti valgyti.

Norėtumėte turėti… du sūnus ir dukrą.

Svajojate, kad... turėsiu naujus namus Marbella kurorte.

Negalite atsikratyti įpročio... apsipirkinėti.

Eves&Gray tinklapis www.evesandgray.co.uk; Facebook www.facebook.com/EvesandGray. Sausio pabaigoje Gretą galite sutikti Birmingham'e vyksiančioje Moda parodoje.

Straipsnio komentarai

 • Is ju batu tikrai nepirksiu.
  3. Statybu vadovas // Sausio 29, 2017 // 00:07
  3
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • Tikrai labai linksma seima, nuoširdus Tim zmogus (nors ne visi anglai tokie bet sis kitoks :) ), Greta paprasta ir šilta moteris, gal ir kai kas straipsnyje nuskambėjo per aštriai "apie statybas ir padavejus" esu tikras kad straipsnio autoriai ne taip suprato ar užrašė, tuo labiau,kad Greta pati dirbo padaveja ir kiek žinau jai šis darbas labai idomus. Batai tikrai geros kokybės ir išskirtinio dizaino, kaina truputi aukštoka bet tai siais laikais kokybės zenklas. Sėkmės jums ir visko ko geriausio!!!
  2. Zed K. ir Elita // Sausio 18, 2017 // 21:49
  8
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • Šaunuoliai!!!!Didžiausios sekmės!👏
  1. Pati sau // Sausio 18, 2017 // 11:52
  6
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • Šaunuoliai!!!!Didžiausios sekmės!👏
  1. Pati sau // Sausio 18, 2017 // 11:52
  6
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • Tikrai labai linksma seima, nuoširdus Tim zmogus (nors ne visi anglai tokie bet sis kitoks :) ), Greta paprasta ir šilta moteris, gal ir kai kas straipsnyje nuskambėjo per aštriai "apie statybas ir padavejus" esu tikras kad straipsnio autoriai ne taip suprato ar užrašė, tuo labiau,kad Greta pati dirbo padaveja ir kiek žinau jai šis darbas labai idomus. Batai tikrai geros kokybės ir išskirtinio dizaino, kaina truputi aukštoka bet tai siais laikais kokybės zenklas. Sėkmės jums ir visko ko geriausio!!!
  2. Zed K. ir Elita // Sausio 18, 2017 // 21:49
  8
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • Is ju batu tikrai nepirksiu.
  3. Statybu vadovas // Sausio 29, 2017 // 00:07
  3
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • Šaunuoliai!!!!Didžiausios sekmės!👏
  1. Pati sau // Sausio 18, 2017 // 11:52
  6
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • Is ju batu tikrai nepirksiu.
  2. Statybu vadovas // Sausio 29, 2017 // 00:07
  3
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • Tikrai labai linksma seima, nuoširdus Tim zmogus (nors ne visi anglai tokie bet sis kitoks :) ), Greta paprasta ir šilta moteris, gal ir kai kas straipsnyje nuskambėjo per aštriai "apie statybas ir padavejus" esu tikras kad straipsnio autoriai ne taip suprato ar užrašė, tuo labiau,kad Greta pati dirbo padaveja ir kiek žinau jai šis darbas labai idomus. Batai tikrai geros kokybės ir išskirtinio dizaino, kaina truputi aukštoka bet tai siais laikais kokybės zenklas. Sėkmės jums ir visko ko geriausio!!!
  3. Zed K. ir Elita // Sausio 18, 2017 // 21:49
  8
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • Tikrai labai linksma seima, nuoširdus Tim zmogus (nors ne visi anglai tokie bet sis kitoks :) ), Greta paprasta ir šilta moteris, gal ir kai kas straipsnyje nuskambėjo per aštriai "apie statybas ir padavejus" esu tikras kad straipsnio autoriai ne taip suprato ar užrašė, tuo labiau,kad Greta pati dirbo padaveja ir kiek žinau jai šis darbas labai idomus. Batai tikrai geros kokybės ir išskirtinio dizaino, kaina truputi aukštoka bet tai siais laikais kokybės zenklas. Sėkmės jums ir visko ko geriausio!!!
  1. Zed K. ir Elita // Sausio 18, 2017 // 21:49
  8
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • Šaunuoliai!!!!Didžiausios sekmės!👏
  2. Pati sau // Sausio 18, 2017 // 11:52
  6
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti
 • Is ju batu tikrai nepirksiu.
  3. Statybu vadovas // Sausio 29, 2017 // 00:07
  3
  Cituoti komentarą Siūlau šalinti

Panašūs straipsniai