Gegužės 17, 2011
15 min. su Daumantu Mikučioniu
LONDONIETĖ,
Jau šį penktadienį, gegužės 20-tą dieną, Lietuvos ambasadoje Londone bus galimybė susipažinti su sėkmingu Lietuvos verslininku - Daumantu Mikučioniu. Daumantas Mikučionis - pirmojo lietuviško nemokamo dienraščio '15min' įkūrėjas, Lietuvoje gerai žinomo 'Coffee Inn' kavinių tinklo akcininkas bei valdybos pirmininkas.  
 
Jungtinės Karalystės Jaunimo Sąjungos (JKLJS) organizuojamame diskusijų vakare 'Lietuvos Ateitis' Daumantas pristatys ‘Coffee Inn’ sėkmės istoriją bei pasidalins gyvenimiška patirtimi apie privalumus ir trūkumus realizuojant savo verslo vizijas Lietuvoje.  
 
Londonietės interviu su Daumantu: 
 
- Gegužės 20 dienos renginyje/susitikime bus diskutuojama apie Lietuvos ateitį. Kokia ji jums atrodo? 
- Manau, kad Lietuva bus mažiau homogeniška ir labiau pakanti – pirmiausia kitataučiams ir kitų rasių žmonėms. Lietuvoje bus daugiau gyventojų ir mažiau lietuvių negu šiandien. Būsime turtingesni vidutiniškai, bet turėsime didesnį atotrūkį tarp vargšų ir turtingųjų. Pastarieji vis dažniau pinigus uždirbs iš globalių naujosios ekonomikos teikiamų galimybių ir rečiau – iš vietinių rinkų ar tradicinių verslų. Dabartinių studentų močiutės, o gal net tėvai nebesupras, kokį darbą dirba ir iš ko pajamas gauna jų atžalos - tokių darbų jų laikais tiesiog nebuvo.... Artimiausi 10-20 metų bus neįtikėtinai dinamiški ir pilni galimybių jauniems išsilavinusiems žmonėms.
 
 
- 
Jei dienai taptumėte Lietuvos vadovu, ką pirmiausiai nuveiktumėte?  
- Nieko ypatingo. Pilnai pasitikiu dabartine prezidente ir manau, kad visus įmanomus vienadienius sprendimus, padedančius šaliai, ji padare ir toliau daro kasdien. Ateitį keičiantys sprendimai yra sudėtingi ir nevienadieniai – jiems įgyvendinti valstybės vadovai turi visą kadenciją. Taigi, aš per savo vieną valdymo dieną padaryčiau tai, ką labai mėgstu (ir ką greičiausiai daro visi nauji valstybių vadovai) – susipažinčiau su darbuotojais ir kasdienes rutinos taisyklėmis.

- Kavinių tinklas, kaip ir nemokamas dienraštis, sutikite, 2005 – 2007-aisiais buvo naujovė Lietuvoje. Gal galite papasakoti, kaip jums gimė šios dvi idėjos? Atrodo, kad gurkšnojote kavą kokiame nors kavinių tinkle užsienyje, vartėte nemokamą laikraštį ir pagalvojote, kad būtų šaunu taip laiką leisti ir Lietuvoje. 
- Nei '15min', nei 'Coffee Inn' nebuvo mano idėjos. Abiem atvejais jas sugalvojo mano verslo partneriai, kurių idėjomis aš patikėjau ir padėjau įgyvendinti. Tikrai žinau, kad brandindami idėjas, jie neišsivertė be nemokamų dienraščių vartymo ir kavos gėrimo užsienio šalyse... Bet jūs teisi, kad abi idėjos yra tiesiog gerai įgyvendintos Vakaruose seniai veikiančių verslų atmainos. 
 
- Esate sėkmingas, pripažintas verslininkas. Praėjusiais metais 'Swedish Business Awards' gavote iškiliausio jaunojo verslininko apdovanojimą. Būtų labai įdomu išgirsti jūsų patarimą pradedantiesiems verslininkams. 
- Visi sėkmės receptai šiandien yra plačiai žinomi. Aš tik galiu patvirtinti, kad jie veikia. Investuokite savo laiką ir energiją į savo gyvenimo mėgstamiausių dalykų paiešką. Kai rasite – užsiimkite su tuo susijusia veikla, nesiblaškykite, nesiklausykite ateities pranašų ir skeptikų – nuosekliai eikite tikslo link (o tai nebus skausminga, nes dirbsite savo mėgstamą darbą). Jaunystės energija ir entuziazmas yra labai galingos jėgos – su trupučiu sėkmės, pasieksite visko, ko trokštate. Su sąlyga, kad išsiugdysite pagrindinę asmeninę savybę tikslui pasiekti – savidiscipliną. Pasaulyje, kur nyksta tradiciniai darbdavio-darbuotojo pavaldumo santykiai ir kuriame byra tradiciniai verslo modeliai, užleisdami vietą pažangioms naujovėms, kiekvienas, kaip niekad anksčiau, yra savo laimės kalvis.


Trumpai: Dievinu ... laisvę, savo sužadėtinę ir baklažanus.Nemėgstu ... kačių ir princesių.

 

Norėčiau turėti... daugiau savidisciplinos:) 

Svajoju, kad.... kada nors prisidėčiau prie minėtų nusistovėjusius pasaulio verslo modelius keičiančių idėjų įgyvendinimo.Paskutinį kartą juokiausi.... šiandien. Nes kasdien juokiuosi, nors truputi, jei nebūna geresnių progų, tuomet – iš savęs.Labiausiai nusivyliau... sunkiausias klausimas... Didelių gyvenimo nusivylimų širdyje nelaikau. Be to, nusivylimai visada susiję su lūkesčių neišsipildymu, o gyvenimo patirtis moko neturėti didelių lūkesčių, tuomet nusivylimų bus mažiau. Sunkiausia neturėti didelių lūkesčių sau – dėl to pats save dažniausiai ir nuviliu...Diena prasideda nuo.... bučinio ir Facebook :) 

Negaliu atsikratyti įpročio... naršyti naujienų puslapius. Laiko vagis, kurį sunku įveikti.
 

Dabar skaitau... Dostojevskio 'Nusikaltimas ir Bausmė' (ačiū iPad - anksčiau buvo per sunku tampytis tokio storumo knygas:))
.


Londone būtinai aplankau... didžiųjų kavinių tinklus – 'Coffee Inn' konkurentus.Namų nepalieku be... telefono.Muzikos grotuve.... 50GB pasaulio muzikos, bet labiausiai klausoma – R&B.


Namai man.... komforto zona. Dėl to dažnai ten nebūnu. Bet kai būnu – mėgaujuosi susikurtu komfortu. 
 
Diskusija 'Lietuvos ateitis' 
Penktadienis, gegužės 20 d., 6:30pm – 9:30pm 
Lietuvos ambasada Londone, 84 Gloucester Place, Londonas W1U 6AU 
Metro: Baker street 
Renginys nemokamas     


Vietų skaičius ribotas, organizatoriai prašo užregistruoti į renginį iš anksto, užpildant registracijos anketą, kurią rasite čia. Norėdami gauti daugiau informacijos apie renginį, rašykite el. paštu: [email protected] 
Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta