Kovo 24, 2014
EGLĖ DIGRYTĖ. Knygos Laiškai iš Kabulo autorė
JULIJA KASPARAVIČIŪTĖ

O varge, labiausiai aš mėgstu daiktus susikišti į kišenes ;) Nokia telefoną, kelis tušinukus su reklaminiais logotipais (jų niekada neperku), Himalaya lūpų balzamą (man jis labiausiai patinka),L'Occitanerankų kremą (kažkada gavau dovanų), raktus, popierinių nosinių pakelį (dažniausiai- lietuviškų Gritės), piniginę (pirktą kažkur Nepale, tad be firmos pavadinimo). Ir labai labai dažnai (jei telpa) rankinėje (ar kuprinėje) būna kompiuteris Mac ;)

Londone

Mėgstu Metro ;) Gal dėl to, kad Lietuvoje jo nėra, ir kad turi labai gražų ženklą. Mėgstu laukti metro tose stotelėse, kurios įrengtos ne po žeme. Važinėti eskalatoriais. Stebėti keleivius - ką jie veikia laukdami traukinio ar važiuodami, ką skaito, kaip bendrauja vieni su kitais. Tyrinėti stotelių žemėlapį ir jų pavadinimus. Klausyti to įkyraus mind the gap...

Lietuvoje

Man labiau patinka ne vietos, o žmonės - kai laiką leidi su gerais draugais, nelabai svarbu, kur. Bet mėgstu nukeliauti į anksčiau nematytas vietas ir pamatyti ką nors naujo. Pasivaikščioti po Užupį, Vilniaus ir Klaipėdos senamiestį.

Laisvalaikis

Oro balionai - paprastai būnu skrydžio komandos, kuri padeda paleisti balioną į orą, narė, arba dalyvauju varžybose (kaip pareigūnė arba komandos narė). Mėgstu skaityti, keliauti (tiesiog judėti iš vienos vietos į kitą, o jei dar galima ką nors įdomaus pamatyti ar sužinoti, tuo geriau).

Įsimintiniausios atostogos

Labai patiko Nepalas ir Omanas - tai yra šalys, į kurias mielai pati sugrįžčiau ir kurias rekomenduoju draugams. Nepalas - dėl neįtikėtinos gausybės spalvų, kvapų, šventyklų, nepaprastai fotogeniškų ir mielai nuotraukoms pozuojančių žmonių, įvairios gamtos (nuo tropinių džiunglių iki snieguoto Everesto), skanaus maisto. Dviejų savaičių atostogos ten įsiminė ir dėl daugelio nepatogumų bei nesusipratimų, kurie dabar tik juoką kelia:dingstančios elektros, apgaudinėjančių kelionių organizatorių, įkyrių prekeivių ir taip toliau. Tuo metu Omanas, kaip po Nepalo nusprendėme su drauge, yra kur kas švaresnė šalis - ir tiesiogine, ir perkeltine (visų pirma psichologine) prasme. Ten žmonių kur kas mažiau, niekas nelipa ant galvos. Užtat gamta irgi įvairi (kiek įmanoma dykumų šalyje) - vandenynas su kone verdančiu vandeniu, kalnai, tarpekliai, smėlynai, žalios oazės su mėlynais ežerėliais... Ir puikūs keliai bei pigus kuras!

Namai

Ulme - Šiaulių dydžio mieste Vokietijos pietuose, Baden-Viurtembergo žemėje ant sienos su Bavarija ir Dunojaus krantų. Su draugu italu Nicola gyvename paprastame trijų kambarių bute. Už namus įdomesnė vieta, kur jie yra, - ant Karvių kalno (taip vadinasi miesto rajonas).

Stilius

Nesu prisirišusi prie vienos kompanijos ar parduotuvės. Svarbiau - ne etiketė, o patogumas ir galimybė priderinti prie to, ką turiu. Aš - ne kostiumėlių žmogus, mėgstu laisvą stilių. Jei spintoje rasiu džinsus ir marškinėlius, visada turėsiu, ką apsirengti ;)

Kvepalai

Mėgstu gaivius. Ir šioje srityje nesu labai ištikima, nors niekada neatsisakyčiauL'eau par Kenzo, Dolce&Gabbana Light Blue, Calvin Klein One(tik ne klasikinio kvapo, o, pavyzdžiui, Summer),Burberry, Acqua di Gio, Trussardi Jeans.

Kosmetika

Oda sausa, užtat dekoratyvinės kosmetikos vengiu. Geriausia kosmetika - natūralus aliejus, į ledukus sušaldyta arbata ir saldus miegas.

Knyga

Šiuo metu skaitau vienos geriausiai žinomų Afganistano politikių moterų Fawzios Koofi autobiografiją The Favored Daughter. Vienos konkrečios knygos negaliu rekomenduoti, siūlyčiau apskritai kuo daugiau skaityti - ar knygas vaikams prieš miegą, ar filosofijos veikalus, ar meilės romanus savaitgaliais. Kur kas sveikiau nei žiūrėti į televizoriaus ar kompiuterio ekraną. Bet visada mielai paskaityčiau Mikę Pūkuotuką, Makso Frajaus knygas ir Kurto Vonneguto Čempionų Pusryčius.

Muzikos grotuve skamba

Bet kokia muzika, išskyrus repą, metalą ir džiazą. Labai mėgstulounge stilių, rytietišką muziką (ne pigią turkišką, o gerą - tokios yra labai daug), kai kurių šalių (Afrikos kraštų ir pan.) folk stilių.

Kino filmas, kurį rekomenduoju draugams

Greičiau draugai man rekomenduoja, nes šioje srityje esu truputį atsilikusi ;) Mėgstu žiūrėti filmus, bet nesu žmogus, kuris veržiasi į kino teatrus pamatyti visas naujienas. Aš geriau palaukiu ir pažiūriu, ar filmas turi išliekamąją vertę, tai yra ar po metų kitų jį dar kas nors prisimena. Pastarasis filmas, kuris paliko tokį gerą įspūdį, kad po dviejų dienų grįžau į kino teatrą, buvo prancūzų Neliečiamieji (angl. The Intouchables).

Credo

Niekada nesakyk niekada.

Save lepinu

Gražia muzika.

Mano palinkėjimas

Daugiau šypsotis - tai nieko nekainuoja ;)


Trumpai

- Dievinu..... metą, kai žydi kiaulpienės.

- Nemėgstu... lietaus.

- Norėčiau turėti… daugiau laiko.

- Svajoju, kad.... pasaulyje būtų taika ir ramybė. Banalu, bet tuomet galėčiau aplankyti kai kurias šalis ;)

- Paskutinį kartą juokiausi.... iš pietų italų parkavimo įpročių - statyti mašinas ant perėjų arba vidury gatvės.

- Labiausiai nusivyliau... abejingumu - bet kam (nors kartais jį galima pavadinti ir kitaip, pavyzdžiui, tingėjimu, tamsumu ir pan.).

- Diena prasideda nuo.... buon giorno (labas rytas itališkai).

- Negaliu atsikratyti įpročio... laižyti peilį.

- Kai lyja… užsiplikau puodelį arbatos ir susirandu, ką paskaityti.

- Dabar skaitau... Fawzios Koofi autobiografiją The Favored Daughter, bet dažniausiai - ką nors internete.

- Londone būtinai aplankau... China Town.

- Namų nepalieku be... telefono.

- Namai man.... ten, kur miegu.


Interviu su Egle rasite čia>>>>>>>>>>>>>>

Raktažodžiai: KnygosKnygnešysEglė DigrytėVygaudas UšackasBeckton

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta