Spalio 10, 2019
Saldus lietuvės rojus Londone. MONICA’S CAKES įkūrėja pasakoja apie konditerijos verslą
MONICA’S CAKES įkūrėja su savo kepiniais. © Foto: Paulius Barkauskas Photography.

Iš Kauno į Londoną MONIKA GALNAITĖ gyventi atvyko prieš aštuonerius metus. Saldžius šedevrus gaminanti MONICA’S CAKES įkūrėja pasakoja apie konditerijos verslą.

PRADŽIA
Kiek save prisimenu, puodai ir šaukštai buvo geriausi vaikystės žaislai. Tikriausiai tai mano kaimynės indėlis, nes ji leisdavo daryti ‘tvarką’ jos virtuvės spintelėse. Nors visada prie širdies man labiau buvo kulinarija, tačiau viskas pasikeitė gimus vaikams. Pirmieji žingsniai konditerijos link buvo nuo kelių paprastų pyragų iki pirmo sudėtingesnio bandymo - sūnaus gimtadienio torto. Šiuo metu gyvenu tarp žemės ir dangaus, nes vis intensyviai mokausi, dažnai skraidau į konditerijos kursus. Jau esu „Patisserie and confectionary (level 3)“ studentė, kelerius metus besidominti prancūziška konditerija ir šokoladu.

IŠŠŪKIAI
Sunkiausia tai, kad esu pakankamai žingeidus žmogus, o šioje srityje esu naujokė, tad suderinti mokslą, darbą, tėvystę, skraidymus į mokymus ir  sekti naujausias konditerijos naujienas nėra lengva.

MALONUMAI
Labiausiai džiugina kai grįžus iš mokymų tenka sau pačiai individualiai pademonstruoti ką išmokau. Tos akimirkos, kai supranti, kad tau pavyko - neįkainojamos.

Paulius Barkauskas Photography. Paulius Barkauskas Photography.

BLOGIAUSIAS VERSLO SPRENDIMAS
Pakankamai ilgai atidėliojau norą pasinerti į konditeriją.

GERIAUSIAS VERSLO SPRENDIMAS
Mokslo ir žinių niekada nebus per daug, džiaugiuosi studentės statusu, tai buvo geriausias mano sprendimas.

LAIKO PLANAVIMAS
Esu pakankamai organizuota ir mėgstu kai viskas vyksta pagal planą. Stengiuosi tikslingai išnaudoti laiką, net važiuodama į paskaitas užsirašinėju mintis ir idėjas naujiems projektams, sūnaus treniruočių metu visada vieną akį užmetu ir į receptų knygą. Tai jau tampa gyvenimo būdu – kiekvieną laisvą minutę skirti gilinimuisi į žinias.

Foto: GRAŽINA DZEDZIUKEVIČ (Sunnyphoto.co.uk). Foto: GRAŽINA DZEDZIUKEVIČ (Sunnyphoto.co.uk).

SĖKMĖS PASLAPTYS
Idėja ir išskirtinumas - vieni iš lemiamų faktorių. Tačiau tyras noras ir didelis bei sunkus darbas taip pat duoda vaisių. Svarbiausia, kad tau patiktų tavo veikla, nes tik tada galėsi dirbti su meile ir siekti aukštumų.

ATEITIS
Mano idėjoms, planams ir siekiams užrašyti tikriausiai prireiktų atskiros knygos. Pasinaudojau vieno puikaus žmogaus patarimais ir užsibrėžiau sau didelius tikslus. Tie planai jau nugulė užrašuose, keičiamas pavadinimas, logo, esu patalpų ir komandos paieškose. Džiugu, bet kartu ir labai liūdna palikti namų virtuvę, kur viskas prasidėjo ir pradėti nuo pradžių, tik šį kartą su žiniom ir patirtim. Naująjį pavadinimą dar norėčiau palaikyti paslaptyje. „A sweet ending to a new beginning“ - tai bus naujo kelio pradžia.

TRUMPAI
Dievinu… viską, kas susiję su Prancūzija, nuo bagetės ir desertų iki Luvro ir Eifelio.
Siaubingai bijau… pelių, vorų ir kitų gyvių.
Nemėgstu… būti be veiklos.
Norėčiau turėti… rausvai auksinį, ir vasariškai gėlėtą, dvelkiantį skrudinto cukraus ir šokolado aromatu kampelį, kuriame visi jaustųsi įžengę į rojų.
Svajoju kad… realizuoti save ten, kur širdis nori, ten, kur širdis ir siela rami ir laiminga, kartu žaisminga. Man tai desertų kūrimas.
Labiausiai nusivyliau… nenusivyliau niekuo, viskas gyvenime tik naujos galimybės ir pamokos. Stengiuosi koncentruotis į teigiamus dalykus.
Negaliu atsikratyti įpročio… vertinti desertus restoranuose, tai jau tampa liga.
Knyga… šiuo metu topo viršūnėje „Professional patisserie“, Robin Sharma „5 valandos klubas“, ilgą laiką žavėjausi E.L. James „Fifty Shades of Grey“.
Vieta atostogoms… Paryžius - skaniausi desertai ir geriausi atsiminimai.
Restoranas… „Burger and Lobster“ vienas iš favoritų.
Guilty pleasure… Ekleras. Niekada nepavyksta suvalgyti tik vieno.

Pristatykite savo verslą Londonietėje: [email protected] 

Foto: GRAŽINA DZEDZIUKEVIČ (Sunnyphoto.co.uk). Foto: GRAŽINA DZEDZIUKEVIČ (Sunnyphoto.co.uk).

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai