Spalio 21, 2018
Londono širdyje oficialiai atidarytas „Žemaitijos pieno“ ofisas
DOVILĖ ILEVIČIŪTĖ
„Džiugas UK“ direktorė Violeta Grybauskienė atidarymo metu džiaugėsi kompanijos pasiekimais.

Pačioje Londono širdyje nesenai atnaujintas, modernus pastatas tapo namais lietuviškai kompanijai. 10 Bloomsbury Way įsikūrė „Žemaitijos pieno“ filialas Jungtinės Karalystės rinką pasišovęs užkariauti su lietuviams jau gerai žinomais pieno produktais. Beveik šimtmetį gyvuojanti kompanija tapo kone kaimynė ikoninėms Londono vietoms: visai netoliese - Britų muziejus, Covent Garden aikštė, Karališkasis Londono Operos ir Baleto teatras, Soho rajonas.

Oficialiame filialo atidarymo vakare dalyvavo Lietuvos ir Jungtinės Karalystės verslininkai, finansų, kultūros, politikos, žiniasklaidos, viešųjų ryšių ir marketingo kompanijų atstovai, „Džiugas UK“ vadovai ir įkūrėjai. Svečiai vaišinosi „Žemaitijos pieno“ produktais, klausėsi muzikantės Jade Thornton gitaros bei dainų ir sveikino kompaniją įžengus į vieną iš svarbiausių verslo rinkų ne tik Europoje, bet ir visame pasaulyje.

Vakaro akimirkos. Vakaro akimirkos.

„Tai svarbus įvykis ne tik „Žemaitijos pienui“, bet ir visai Lietuvai, jos ekonomikai. Tikiuosi šalies rinka bus tokia pat svetinga kaip ir Anglijos valdžios atstovai, kurie susitikimų metu sveikino lietuvius su šiuo žingsniu“, - kalbą tarė Ūkio viceministras Marius Skuodis.
„Beje, „Žemaitijos pienas“ gamina vieną iš mano mėgstamiausių produktų – sūrį „Džiugas“. Namuose kartais iškyla nesutarimų: šeimoje turime mažą trijų metukų bosą, kuris, pasirodo, taip pat dievina šį sūrį ir valgo jo gan daug. Tad kartais visiems norintiems nebelieka. O tai jau pasako labai daug apie produktą‟, - juokavo M. Skuodis. 

Pasak Ūkio viceministro, prekybos tarp Lietuvos ir JK rinkų apyvarta siekia apie du milijardus, o „Žemaitijos pienas“ su „Džiugo“ sūriu priešakyje kuria naujus aukštus standartus maisto pramonės kompanijoms. „Ir tai tik pradžia. Brexit situacija, žinoma, pateiks daugybę iššūkių, visos Europos verslininkų laukia ne vienas pokytis. Tačiau tai sukūrė ir galimybes“.

Sėkmingai į Jungtinės Karalystės maisto produktų rinką žengiančio „Džiugas“ sūrio ir kitų „Žemaitijos Pieno“ produktų Anglijos rinkos vadovė, o dabar ir „Džiugas UK“ direktorė Violeta Grybauskienė atidarymo metu džiaugėsi kompanijos pasiekimais. „Žemaitijos pienas“ šiuo metu turi septynias strategines šalis Europoje, į kurias eksportuojami kompanijos produktai: Latvija, Estija, Lenkija, Vengrija, Prancūzija, Vokietija ir JK. Filialai jau kurį laiką įkurti šešiose šalyse, o ofisas Londone tapo septintasis. 

Jungtinės Karalystės pirkėjai lentynose jau gali rasti Lietuvoje gaminamus sūrį „Džiugas“, glaistytus varškės sūrelius „Magija“, plėšomas sūrio lazdeles „Pik Nik“, lydyto sūrio užkandžius „Rambyno“ ir puskietį sūrį „Germanto“. 

„Vieno didžiausių JK prekybos centrų Sainsbury’s vadovai nustebo, kad varškės sūreliai iššluojami nuo lentynų. Anglams pirkėjams neįprasto produkto greitos sėkmės išties nesitikėjo niekas. Lietuvoje šis desertas jau aštuntus metus iš eilės pripažįstamas geriausiu savo kategorijoje“, - pasakojo V. Grybauskienė.

Lietuviškus varškės sūrelius Anglijoje šluoja nuo lentynų. Lietuviškus varškės sūrelius Anglijoje šluoja nuo lentynų.

Kietojo sūrio karaliumi Lietuvoje vadinamu „Džiugo“ sūriu Anglijoje prekiauja net prabangaus Selfridges prekybos centro, įsikūrusio pačiame Londono centre bei Manchester’io ir Birmingham’o miestuose, maisto skyriai.

„Selfridges atstovus sužavėjo unikali sūrio istorija, kokybė, faktai, kad, produktas gaminamas iš laisvai vasarą besiganančių karvių pieno. Selfridges prekiauja 48 mėnesių brandinimo sūriu. Tokio brandaus sūrio jie iki šiol lentynose neturėjo“, - Londonietei sakė „Žemaitijos Pieno“ Jungtinėje Karalystėje rinkos vadovė V. Grybauskienė. Pasak jos, „Džiugas“ noksta ne tik pagal aukščiausius standartus brandinimui skirtoje patalpoje, bet ir tarp muzikos garsų, tiksliau - brandinamas patalpoje, kurioje tyliai skamba garsaus lietuvių kompozitoriaus M.K. Čiurlionio simfonijos ar kiti klasikiniai kūriniai. Todėl jis įgauna ne tik unikalų skonį, bet ir... sielą.

Kompanijos „Equity & Grant“ direktorius Mark Gaskell ir savininkas Paul Clarke. Kompanijos „Equity & Grant“ direktorius Mark Gaskell ir savininkas Paul Clarke.

„Žemaitijos pieno“ gaminami produktai kelis metus iš eilės apdovanojimus pelno visame pasaulyje. Tai yra didžiulis komplimentas ir įrodymas, kad viskas įmanoma, jei produktas yra kokybiškas ir įdedama daug darbo“, - sakė „Džiugas UK“ vadovė.

Pasak Violetos, Lietuvoje „Žemaitijos pieno“ produktai mėgstami ne tik suaugusiųjų, bet ir vaikų. Kompanija nuolat dalyvauja įvairiose programose, su kompanijos gaminiais supažindina moksleivius, o Telšiuose įsikūrusios įmonės durys atviros darbuotojų vaikams: čia jie gali stebėti visą sūrio gamybos procesą. Pasiekti mažuosius vartotojus ir jų tėvelius bus bandoma ir JK. Į mokyklinių pietų krepšius ypatingai tiktų „Pik-Nik“ sūrio lazdelės. Pastarosios gaminamos iš šviežios mozzarellos ir, pasak Violetos, viena sūrio lazdelė atitinka stiklinę pieno. Visi „Žemaitijos pieno“  produktai neturi konservantų, tirštiklių ar skonio stipriklių.

Žemaitijos Pieno įmonė įsikūrusi Telšiuose ir savo istoriją skaičiuoja nuo 1924 metų. Kompanijoje šiuo metu dirba 1300 darbuotojų, o apyvarta praėjusiais metais siekė šimtą milijonų eurų. Puoselėjanti šimtametes pieno produktų gamybos tradicijas šiuo metu įmonė siūlo daugiau nei 200 įvairių pieno produktų, dalis kurių eksportuojami į 35 pasaulio šalis. 

Vakaro akimirkos:

Iš kairės: Lietuvos ambasados JK komercijos atašė Mantas Zamžickas, „Džiugas UK“ direktorė Violeta Grybauskienė, Ūkio viceministras Marius Skuodis. Iš kairės: Lietuvos ambasados JK komercijos atašė Mantas Zamžickas, „Džiugas UK“ direktorė Violeta Grybauskienė, Ūkio viceministras Marius Skuodis.
Lietuvos ambasados JK komercijos atašė Mantas Zamžickas. Lietuvos ambasados JK komercijos atašė Mantas Zamžickas.
Įgaliotas ministras, Diplomatinės atstovybės vadovo pavaduotojas Jonas Grinevičius. Įgaliotas ministras, Diplomatinės atstovybės vadovo pavaduotojas Jonas Grinevičius.
Ūkio viceministras Marius Skuodis. Ūkio viceministras Marius Skuodis.
Vakaro svečias Ben Gibson ir „Netil Radio“ atstovas Tobias Oxnam (d.) Vakaro svečias Ben Gibson ir „Netil Radio“ atstovas Tobias Oxnam (d.)
„Džiugas UK“ direktorė Violeta Grybauskienė. „Džiugas UK“ direktorė Violeta Grybauskienė.
Ūkio viceministras Marius Skuodis. Ūkio viceministras Marius Skuodis.
Vakaro svečias. Vakaro svečias.
„SS Family Fiduciary Services AG“ direktorė Saulė Voluckytė. „SS Family Fiduciary Services AG“ direktorė Saulė Voluckytė.
Vakaro akimirkos. Vakaro akimirkos.
„Netil Radio“ atstovas Tobias Oxnam (d.) ir viešųjų ryšių įmonės „Clear Group“ savininkas David Davy. „Netil Radio“ atstovas Tobias Oxnam (d.) ir viešųjų ryšių įmonės „Clear Group“ savininkas David Davy.
Metro banko kredito rizikos užtikrinimo vadovė Viktorija Nikitinė. Metro banko kredito rizikos užtikrinimo vadovė Viktorija Nikitinė.
Buhalterinės įmonės „Klevas“ vadovai Marius ir Monika Baltiejūnai. Buhalterinės įmonės „Klevas“ vadovai Marius ir Monika Baltiejūnai.
Londonietės redaktorė Dovilė Ilevičiūtė (k.) ir pardavimų vadovė Neringa Piestytė. Londonietės redaktorė Dovilė Ilevičiūtė (k.) ir pardavimų vadovė Neringa Piestytė.
Svečiai klausėsi muzikantės Jade Thornton gitaros bei dainų. Svečiai klausėsi muzikantės Jade Thornton gitaros bei dainų.
„Lithuanian Beers“ vadovai Aira ir Egonas Jakimavičiai. „Lithuanian Beers“ vadovai Aira ir Egonas Jakimavičiai.
HSBC banko projektų direktorius Tim Haavaldsen. HSBC banko projektų direktorius Tim Haavaldsen.
Iš kairės: kompanijos „Equity & Grant“ direktorius Mark Gaskell, „Džiugas UK“ vadovė Violeta Grybauskienė,  kompanijos „Equity & Grant“ savininkas Paul Clarke. Iš kairės: kompanijos „Equity & Grant“ direktorius Mark Gaskell, „Džiugas UK“ vadovė Violeta Grybauskienė, kompanijos „Equity & Grant“ savininkas Paul Clarke.
Vakaro viešnia Ugnė Makauskaitė. Vakaro viešnia Ugnė Makauskaitė.
„Žemaitijos pieno“ renginių organizatorė Daiva Budzinskaitė. „Žemaitijos pieno“ renginių organizatorė Daiva Budzinskaitė.
Viešųjų ryšių įmonės „Clear Group“ savininkas David Davy. Viešųjų ryšių įmonės „Clear Group“ savininkas David Davy.
Viešųjų ryšių įmonės „Clear Group“ direktorė Bobbi Davy. Viešųjų ryšių įmonės „Clear Group“ direktorė Bobbi Davy.
Kompanijos „CBRE Global work place“ direktorė Eglė Stanevičiūtė. Kompanijos „CBRE Global work place“ direktorė Eglė Stanevičiūtė.
Vakaro akimirkos. Vakaro akimirkos.
Viešųjų ryšių įmonės „Clear Group“ direktorė Bobbi Davy ir „Džiugas UK“ vadovė Violeta Grybauskienė. Viešųjų ryšių įmonės „Clear Group“ direktorė Bobbi Davy ir „Džiugas UK“ vadovė Violeta Grybauskienė.
„Žemaitijos pieno“ prekės ženklo vadovė Simona Mykolaitienė. „Žemaitijos pieno“ prekės ženklo vadovė Simona Mykolaitienė.
Lietuvos ambasados JK Kultūros atašė Justė Kostikovaitė. Lietuvos ambasados JK Kultūros atašė Justė Kostikovaitė.
Svečiai vaišinos „Žemaitijos pieno“ produkcija. Svečiai vaišinos „Žemaitijos pieno“ produkcija.
„Žemaitijos pieno“ prekės ženklo vadovė Simona Mykolaitienė ir „Džiugas UK“ direktorė Violeta Grybauskienė. „Žemaitijos pieno“ prekės ženklo vadovė Simona Mykolaitienė ir „Džiugas UK“ direktorė Violeta Grybauskienė.

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai