Lapkričio 29, 2011
Londono Sičio lietuviai diskutavo apie privataus verslo iššūkius Lietuvoje
LONDONIETĖ,
Ieva Šatkutė ir Daumantas Mockus
Praėjusį penktadienį lietuvių Londono Sičio klubas (LCLC) pakvietė savo narius į diskusiją su verslo atstovais ir ekonomistais iš Lietuvos.  
 
Naujame Lietuvos ambasados Londone pastate organizuotame renginyje kalbėjo Lietuvos bankų asociacijos prezidentas Doc. dr. Stasys Kropas, advokatų kontoros „Raidla Lejins & Norcous“ įkūrėjas ir vadovaujantis partneris Dr. Irmantas Norkus, EVLI banko partneris Julijus Grigaliūnas, atsakingas už Baltijos šalių įmonių finansų veiklą bei Všį „Versli Lietuva“ Verslumo departamento direktorius Dovydas Varkulevičius. 
 
Renginio dalyviai diskutavo apie galimybes kurti savo verslą Lietuvoje, taip pat apie iššūkius, su kuriais susiduria Lietuvos verslo atstovai globaliame ir Lietuvos mikroklimato kontekste. Sičio klubo nariai domėjosi dabartiniu verslo klimatu Lietuvoje, taip pat kaip privačiam sektoriui atsiliepia valstybės vykdoma politika.    Doc. dr. Stasys Kropas kalbėjo apie Europos demokratijos krizę, kuri vargu ar bus išspręsta be ryškios valdymo reformos. Pasak jo, Europa šiuo metu yra atsidūrusi kryžkelėje, ir Briuselyje esančios institucijos balsuodamos prieš bankų politiką neįvertina iš ko bus finansuojamas ekonomikos augimas. Doc. dr. Kropas pabrėžė, kad Europoje trys ketvirtadaliai finansinių resursų ateina iš bankų sektoriaus, skirtingai nuo JAV, kur trys ketvirtadaliai finansavimo ateina iš kapitalo rinkų. Pašnekovas domėjosi Sičio klubo narių nuomone apie plačiai diskutuojamą finansinių sandorių mokestį, bei pasakojo apie galimą įtaką šalies ekonomikai šį mokestį įvedus Lietuvoje.  
 
Dr. Irmantas Norkus tikino, kad profesionalių paslaugų sfera turi potencialą Lietuvoje ir pasakojo apie savo patirtį kai prieš 15 metų padirbėjęs Sityje grįžo į Lietuvą įkurti savo teisininkų kompaniją. Lygindamas Lietuvos teisininkus su užsienyje dirbančiais profesionalais Dr. Norkus džiaugėsi, kad šie niekuo nenusileidžia savo kolegoms, ypatingai lyginant teisininkų darbą tarptautiniuose sandoriuose. Anot jo, galimybės kurti savo verslą niekur neišnyko ir egzistuoja, nepaisant to, kad Lietuvos rinka tampa atvira ir konkurencija didėja. 
 
Vertindamas Lietuvos finansinių paslaugų sferą Julijus Grigaliūnas pasakojo, kad dažnai klientai vis dar turi rinktis tarp pasitikėjimo vietiniais žaidėjais ir gilesnės globalių bankų kompetencijos, tačiau taip pat pabrėžė, kad greitu metu paslaugų kokybė susilygins ir šio pasirinkimo turėtų nebelikti.  
 
Dovydas Varkulevičius pažymėjo, kad Lietuva gali pasiūlyti nebrangiai kainuojančią kvalifikuotą darbo jėgą ir pasidžiaugė, kad į rinką atėjus tokiems žaidėjams kaip Barclays ir Western Union, kvalifikacijos vidurkis dar išaugo. Šnekėdamas apie Lietuvos eksportą jis užtikrino, kad esame lankstūs ir kokybe nenusileidžiame Vakarų gamintojams.  
 
Pašnekovai apgailestavo, kad šiuo metu Lietuvoje palankesnės sąlygos sudaromos užsienio investuotojams bei vidutinio ir smulkaus verslo atstovams, o stambūs verslai yra priversti galimybių ieškoti užsienio rinkose. Stambiojo lietuviško kapitalo išėjimą pašnekovai siejo su rizikos diversifikacija, kai didžiosios įmonės, įvertinusios valstybinio reguliavimo riziką, pradėjo perkelti savo verslus į kitas rinkas.  
 
Renginį, kuriame dalyvavo virš 50 Sičio klubo narių ir prijaučiančių asmenų, organizavo 2010-2011 metų LCLC valdyba, į kurią įėjo Ieva Šatkutė, Rasa Balsytė, Indrė Dargytė, Viktoras Jucikas ir Petras Vaičius.  
 
Lietuvių Londono Sičio Klubas (LCLC) siekia suburti Sičio ir Londono lietuvius profesionalus, dirbančius finansų, teisės ir verslo konsultacijų srityse. Klubas skatina profesinį, intelektualinį, socialinį ir kultūrinį narių bendravimą, aktyviai dalyvauja bendruose projektuose su kitų šalių Sičio klubais, taip pat Jungtinėje Karalystėje veikiančiomis lietuvių organizacijomis ir ambasada, plečia ryšius su Lietuvos verslo bei politikos lyderiais. 
 
2006 metais tuometinio ambasadoriaus Vygaudo Ušacko iniciatyva įkurtam klubui šiuo metu vadovauja naujai išrinktas prezidentas Daumantas Mockus, dirbantis Royal Bank of Canada investicinės bankininkystės srityje. Į valdybą taip pat įeina Rasa Balsytė, dirbanti PIMCO rinkodaros specialiste, K&L Gates teisininkė Raminta Dereškevičiūtė, BNP Paribas banko direktorius Darius Daubaras, bei Ieva Šatkutė, verslo plėtros vadovė Euromonitor International. 


Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai