Gruodžio 16, 2020
Londono klubo BALTIC STARS vadovas: „krepšinis - lietuvių genuose“
DOVILĖ ILEVIČIŪTĖTekstas: DOVILĖ ILEVIČIŪTĖ

Šalyje, kurioje karaliauja futbolas, lietuviai išlieka ištikimi savo aistrai – krepšiniui. Prieš dešimt metų Anglijos sostinėje įkurto klubo BALTIC STARS vadovas VILIUS JASTREMSKAS sako, kad šis žaidimas jau įaugęs mūsų genuose. Pradžioje vos kelis žaidėjus ir vieną trenerį turėjęs klubas nesustoja augti: šiuo metu šeši treneriai ugdo 250 vaikų. „Jie tobulėja ne tik fiziškai, bet ir psichologiškai. Mokosi siekti geriausių rezultatų, tačiau nepamiršti ir abipusės pagarbos, laikytis disciplinos, dirbti komandoje. Jau nesutalpiname visų norinčių, nuomojamų mokyklų patalpos tampa per ankštos, tad netolimoje ateityje tikimės įsigyti savo salę“, - sako V. Jastremskas.

Naujus plėtros planus šiek tiek užtemdė pasaulinė pandemija, bet nesustabdė. Dar šiais metais, šventiniu laikotarpiu vaikai kviečiami į krepšinio stovyklą su buvusiu Lietuvos rinktinės žaidėju - Andriumi Mažučiu. O kitais metais laukia naujas krepšinio sezonas.

- Viliau, kaip jūs prisijungėte prie Baltic Stars?

- Nuo vaikystės žaidžiau krepšinį. Atvykęs į Angliją supratau, kad krepšininku nebūsiu, bet savo veiklą visuomet norėjau sieti su krepšiniu. Londone aktyviai sukausi ne tik lietuvių, bet ir britų krepšinio bendruomenėse. Su Jordanu (Baltic Stars klubo įkūrėju) esame pažįstami jau kokius septynerius metus. Taip jau buvo, kad seniau dirbau kituose krepšinio klubuose, o ir Baltic Stars dar nebuvo tokie dideli, kad galėtų įdarbinti papildomą žmogų. Vis dėlto, metų pradžioje Jordanas pakvietė vadovauti klubui, nes jis vienas nebesuspėjo. Kadangi tik neseniai buvome užbaigę projektą su broliais Lavrinovičiais bei Londono klubu galvojau, kad tikrai nenorėsiu ilgai grįžti į krepšinį. Tačiau porą mėnesių pailsėjęs supratau, kad negaliu be to gyventi.

Anglijoje įgijau sporto studijų bakalaurą bei šiuo metu studijuoju rinkodaros magistrą, tad įgytas žinias puikiai pritaikau klubo veiklai.



- Anglijoje gyvenate jau devynerius metus. Kokie keliai krepšinio mėgėją atvedė į futbolo kraštą?

- Pagrindinis tikslas, kuris privertė čia atvykti, tai noras po mokyklos Lietuvoje tęsti studijas užsienyje. Taip jau gyvenime susiklosčius aplinkybėms, mokyklą – koledžą teko pabaigti Anglijoje. Buvo puiki proga adaptuotis prieš universitetą.

- Ar sunku buvo adaptuotis prie angliško gyvenimo būdo?

- Pradžioje buvo labai sunku ir kiekvieną kartą grįžęs į Lietuvą norėdavau likti. Į Angliją atsikrausčiau vos suėjus 16-kai. Manau, kad būtent tokie esminiai pokyčiai leido greičiau subręsti ir adaptuotis kaip asmenybei. Londonas yra be galo įvairus, judrus miestas, su daugybe skirtingų žmonių ir kultūrų, tad gyvenimas šiame mieste privertė į pasaulį pažvelgti kitu kampu. Manau toleruoju daug daugiau nuomonių ir pasaulėžiūrų, negu toleruočiau augęs Lietuvoje.

- Kokios jūsų charakterio savybės padėjo labiausiai integruojantis svečioje šalyje?

- Viena pagrindinių tai užsispyrimas ir norėjimas įgyvendinti užsibrėžtus tikslus. Labai nemėgstu pralaimėti ar tai būtų sportas, ar asmeninis gyvenimas, todėl visada stengsiuosi ir darysiu viską, kas yra mano rankose, kad tik pasisektų. Taip pat esu ganėtinai komunikabilus žmogus, gebantis bendrauti su skirtingų pažiūrų kompanijomis. Tai leido susirasti draugų / kolegų, kurie vienu ar kitu atveju yra man padėję gyvenime. Dar viena savybė, tai, kad niekada tiek karjeroje, tiek asmeniniame gyvenime nežiūrėjau nei į savo, nei į kitu amžių. Yra žmonių, kurie nusistato, kad iki tam tikro amžiaus jie negali užimti rimtesnių pareigų, nes yra nepatyrę, jauni ir panašiai. Esu prieš šį nusistatymą, visada gyvenime siekdavau maksimumo.

- Užaugote su krepšiniu, už kurią Lietuvos komandą sergate?

- Kadangi pats esu vilnietis, tai nuo vaikystės palaikiau būtent šio miesto komandą. Tačiau šiandien esu tiesiog už lietuviškąjį krepšinį.

- Ar nuliūdino situacija atvykus į JK, kur krepšinis visų sportų fone yra kone pačiame gale?

- Pamenu prieš atvykstant į Angliją tikrai dėjau daugiau vilčių ir galvojau, kad bus kur, su kuo žaisti. Žinojau, kad lygis yra silpnesnis, tačiau kai išvydau prastas krepšinio sales bei suvokiau, kad daugelis net nežino, kas tas krepšinis iš tiesų yra, teko labai nusivilti. Bet gan greit papuoliau į Londono lietuvių krepšinio bendruomenę, kur iškart teko grumtis su vyrais ir būti ‘aplaužytam’. Lygiu skųstis tuomet tikrai negalėjau.

- Lietuviai išties krepšinio nepamiršta ir JK, Baltic Stars klubas tą puikiai įrodo. Kaip manote, kodėl tėvai renkasi leisti vaikus į krepšinio klubus gyvendami Anglijoje, kur šis sportas nėra itin populiarus?

- Ankstyvame amžiuje labai svarbu, kad vaikui visų pirma patiktų treniruotė ir būtų įdomu, o koks tai sportas dar nėra labai svarbu. Krepšinio lygis Anglijoje šiuo metu yra daug aukštesnis nei prieš dešimtmetį. Žaidžiančių vaikų tikrai yra nemažai ir jų vis daugėja (nors nepalyginsi su futbolu). Tačiau manau, kad pagrindinė priežastis, kodėl tėvai renkasi krepšinio klubus - tai yra šeimos genuose. Daugiau negu 50% mūsų klube sudaro lietuvaičiai. Kitų vaikų tėvai apie klubą išgirsta mokykloje iš tų pačių lietuvaičių, ateina, pabando vienąsyk ir taip pat užsikabina. Taip pat, esame vienas iš mažumos klubų, kuris daugumai amžiaus grupių veda treniruotes 4-5 kartus per savaitę. Todėl dažnai pas mus pereina vaikai ir iš kitų klubų, ypatingai jei tėvai į šį sportą žiūri rimtai bei nori pasistengti vaiką užauginti krepšininku. Baltic Stars treniruojasi 6 – 18 metų amžiaus vaikai anglai, bulgarai, rumunai, nigeriečiai ir kitų šalių šaknis turintys vaikai. Nesidairome į tai iš kur vaikas yra kilęs, o žiūrime ir ugdome jo asmenybę. Pradžioje klubas buvo lietuvių, bet jau kokį penkmetį esame pagarsėję visoje šalyje kaip Londono klubas ir kai kurie vietiniai net juokauja, jog krepšinio prasme esame užvaldę visa Rytų Londoną.

- Kaip skaičiau klubo aprašyme, vaikai klube ne tik sportuoja, bet ir mokosi gyvenimiškų dalykų, kaip pagarba vieni kitiems, darbas komandoje, disciplina. Kaip manote, kokias charakterio savybes labiausiai išugdo krepšinis?

- Na krepšinis, kaip ir bet koks kitas sportas, didina vaikų užimtumą ir priverčia juos atsitraukti nuo kompiuterinių žaidimu ar visokių negerų veiklų gatvėse. Anglijoje atliktų tyrimų duomenimis, krepšinis sutelkia bene daugiausiai skirtingų rasiu vaikų. Manau, kad tai tikrai padeda vaikams geriau pažinti kitas kultūras. Krepšinis taip pat yra komandinė sporto šaka, kuri moko vaikus dirbti komandoje, suprasti savo rolę, nesielgti savanaudiškai. Tai yra labai svarbios vertybės auginant stiprią ir gerą asmenybę.

- Papasakokite apie Baltic Stars klubo trenerius.

- Turime tris trenerius lietuvius, kurių vienas – buvęs profesionalus krepšininkas Andrius Mažutis yra žaidęs ir už Lietuvos Nacionalinę Rinktinę. Jis yra mūsų trenerių galva ir didelis pavyzdys visiems. Taip pat U-16 ekipą treniruoja akademijos įkūrėjas – Jordanas Mejeras, o su U-18 dirba Andrius Sadaunykas. Kolektyvą sudaro ispanas Nestor Diaz, bulgarė Diana, kuri taip pat buvusi profesionali krepšininkė bei treneris Kelvinas iš Anglijos.

- Kokia Baltic Stars ateities vizija?

- Sukurti platformą vaikams, kad jie galėtų ne tik sportuoti ir tobulėti fiziškai, bet ir mokytis. Nuosekliai dirbame su mokyklomis ir tikimės jau netolimoje ateityje turėti savo krepšinio akademiją į kurią vaikai galėtų eiti mokytis baigę pagrindinę mokyklą. Taip pat norime tapti tramplynu tiems, kurie turi šansų žengti į profesionalų krepšinį. Gan didelė problema, kad Anglijoje vaikai baigę mokyklą nežino, kur toliau važiuoti ir ką daryti. Mes stengiamės bendrauti tiek su JAV koledžais, tiek su Lietuvos krepšinio federacija bei Europos klubais, kad mūsų vaikams atsirastų kažkokios galimybės žengti tolyn. Na ir aišku patyliukais visada svajojame vieną dieną turėti ir savo Baltic Stars areną / namus, kuriuose galėtume jaustis šeimininkais.

- Dabar madinga kurti ‘geriausią savęs versiją’. Kaip tobulinate save fiziškai ir dvasiškai?

- Esu didelis technologijų pasaulio gerbėjas, ypatingai domiuosi skaitmenine rinkodara. Labai mėgstu klausytis įvairių mokymų, podcast’u, domėtis naujovėmis pasaulyje. Paskutinius pora mėnesių taip pat gan smarkiai dirbu ir su psichologija, laisvu laiku vaikštau į paskaitas. Man tai padeda atsipalaiduoti bei pažinti save patį. Iš fizinės pusės, tai visą gyvenimą sportavau, tačiau gan stipriai apsileidau tad po karantino teko imtis drastiškų priemonių, kad atsistoti į vėžes. Padedamas gero draugo, asmeninio trenerio, vėl jaučiuosi ženkliai tvirtesnis ir sveikesnis. Londonas yra labai aktyvus miestas ir mano pasiūlymas nemėgstantiems sportuoti, tiesiog automobilį ar autobusą pakeisti dviračiu ar pasivaikščiojimu.

- Kaip planuojate savo laiką, ar jį visuomet išnaudojate produktyviai ir naudingai ar užklumpa ir ‘lazy days’?

- Kadangi turiu keletą darbų bei studijuoju magistrą, tai laiką turiu labai planuoti. Stengiuosi planuotis savaitėmis į priekį, bet aišku ne visada viskas pavyksta, o kartais būna jog ir ‘lazy days’ užpuola kai tiesiog nori būti su savimi ir nieko neveikti, su niekuo nebendrauti. Manau, kad svarbu palaikyti balansą gyvenime ir to mokausi kiekvieną dieną.

- Kai nežaidžiate krepšinio ir nesirūpinate Baltic Stars rinkodara, ką mėgstate veikti laisvalaikiu?

- Kaip turbūt ir dauguma, labai mėgstu keliauti. Jau teko prakeliauti daugumą žemynų, neapsilankiau tik Afrikoje, Australijoje bei Antarktidoje. Turiu svajonę per ateinančius trejus metus tai įgyvendinti. Visada stengiuosi susiplanuoti metus taip, kad galėčiau turėti bent dvi tolimesnes keliones. Apart keliavimo man gyvenime yra labai svarbu artimiausias draugų ratas bei šeima. Žinau, kad per visas savo veiklas tenka retokai susitikti ar pabendrauti, bet labai stengiuosi išnaudoti laisvalaikį ir praleisti jį būtent su jais.

TRUMPAI:

Dievinu.... gerą, tikrų draugų kompaniją bei keliones, kuriose galima pažindintis su kitomis pasaulio kultūromis.
Bijau.... nugyventi gyvenimą nuobodžiai.
Nemėgstu... dviveidžių ir veidmainių žmonių.
Norėčiau turėti... galimybę gyventi be miego.
Svajoju, kad ... pasaulis grįžtu į normalų ritmą.
Labiausiai nusivyliau.. sužinojęs, kad nėra Kalėdų senelio.
Negaliu atsikratyti įpročio.. padėti kitiems.

Baltic Stars Basketball Club organizuoja krepšinio stovyklą vaikams šventiniu periodu su buvusiu Lietuvos rinktinės žaidėju - Andriumi Mažučiu. Dėl daugiau informacijos ir registracijos sekite šią nuorodą: https://forms.gle/S2FBbwi5ip956fi88

Taip pat kilus neaiškumams galite kreiptis el. paštu: [email protected] arba telefonu: +447925376084 (Vilius)

Visi norintys prisijungti prie klubo tai gali padaryti parašę žinutę elektroniniu paštu arba užpildę formą svetainėje: www.balticstarsbc.com

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta